Da li drzite adekvatno odstojanje izmedju vozila? Kakva su vasa iskustva?

Da li drzite adekvatno odstojanje izmedju vozila? Kakva su vasa iskustva?

Odrzavate li odstojanje izmedju vozila???


  • Total voters
    69
Član
zAaKy je napisao(la):
Držim rastojanje, ono koje je dovoljno da zaustavim vozilo prije nego udarim onoga ispred sebe, jer nemam vozačke, pa nebi da rizikujem, a hvala Bogu do sada nijedan udes, mislim da sam udario nekoga. Par puta odletio u ogradu, popurgao je, ali to nema veze sa rastojanjem prema tome, za sada sam dobar ;)
Ne znam zasto se zezas sa ovim...
A u vezi rastojanja, drzim se propisa, nisam isfrustriran kad je ispred mene par auta ili kolona, pa da moram da ih preticem, nemam taj kompleks, nigdje ne zurim, a uvijek dodjem na vrijeme gdje krenem...
 
Član
A sta da vam kazem, kad imate auto koje se jedva vuce po putu i da pri tom drzim propisno rastojanje, da nekog stignem kad krenem preticati trebalo bi mi kilometar i jos jedan da ga preteknem, tako da sam skoro uvijek na putevima van grada blizu drugog auta, dok je u gradu druga prica. ;)
 
Član
ako ne mislim preticati uvijek odstojanje, bruka bi mi bila spucat neko s' zada, totalna :cool:
 
Legend
obavezno rastojanje .... ne mislim na rastojanje 50m hah , ali Uvijek rastojanje da ne nerviram i ne smetam vozacu ispred jer to mene isto nervira

prvo stvar navike i sigurnosti, drugo ... ne volim kad se meni ljepe pa necu onda ni ja ,.....a trece .....ubi kamenje kad se nekom naljepis :cool:
 
Uvijek drzim adekvatno odstojanje. Ono sto me nervira su ljudi koji mi se zalijepe iza (ali to je rijetko jer ne vozim sporo), i oni koji se zalijepe drugima u koloni, pa ne mozes preteci, pogotovo ako se zalijepe iza kamiona.

I sto me nervira kad drzis odstojanjee odmah ti izlijecu i ubacuju se sa bocnih puteva, ne moze covjek ni kulturno vozit znaci, odma se nadje neko da se ubaci, sto te primorava da se i ti lijepis nekome u dupe, da prostite na izrazu.
 
Član
uvijek, osim ako je kolona pa se vozi 30 km/h i ja se spremam za preticanje....;)

a sto se tice nabijanja u gepek prilikom preticanja to ne radim, niti volim sto moji pojedini drugari tako preticu:icon_mad:...

nikad ne znas hoce li vozac ispred tebe naleci po kocnici..ako to uradi..ti si mu vec usao u gepek i to dooobro ;)
 
Član
Drzim rastojanje, to svakako ali ne drzim po ovim skolskim mjerilima, ovo recimo koliko brzo vozis upola te cifre rastojanje metara...drzim rastojanje odokativnom metodom, onoliko koliko sebi procjenim da pri toj brzini ce mi trebati vremena za reakciju da nagazim papucicu kocnice... na autoputu kad idem za split ostavljam strasno puno prostora ili cak cijelu traku,, recimo ne vozim desnom dok iza sebe ne vidim auto u retrovizoru da ce me zaobici...nikad ne znas sta se moze dogoditi i koliko brzo odvijati pri brzinama vecim od 130km/h+... ;)
 
Član
drzim rastojanje, ne vozim na braniku ljudima, ali ovo "skolsko"bas ne toliko... zimi veci razmak nego ljeti, pogotovo sada kako sam montirao farove... mogu dva selepera izmedju mene i onog ispred... zavisi i od uslova na cesti...

jedino kada se priblizim je u fazi preticanja, posto je to procedura sa ovolikom snagom pod haubom... malo prije mjesta za preticanje valja zalet uzet pa tek onda otpocet preticanje :lol: ali i to nije bas... jer se valja zaletit, gledat idel sta, ak ide kocit... opasnost da me neko odzada naguzi... :icon_rolleyes:

tibore moze se svasta desit na vecim brzinama, al sreca pa fobija dok nabije toliko, vec iskljucenje sa autoputa :D
 
Član
drzim kolko tolko rastojanje 5-10m :D a kad mi se neko zaljepi na karambolku gledam da naglo ne kocim jer znam kad meni neko pocne kociti kakav je osjecaj a svi mi mozemo pricati ali 80% nas zna biti nekom drugom na karambolci (prvi ja):lol:
a primjetio sam kad prilazim nekom i hocu da ga zaobidjem iz nekog razloga taj pocne da koci a nema potrebe :icon_question:
 
Član
drzim uvijek rastojanje koje meni izgleda kao normalno i pruza mi sigurnost u voznji a to je neki 3-4 auta da moze izmedu stati....

a poštujem ovo samo zato, što znam kako mi piči na zivce kad se neki idiot zalijepi... i kada bi se tako nešto desilo, onda namjerno usporavam.... :icon_mad:
 
Član
AmmaR84 je napisao(la):
drzim kolko tolko rastojanje 5-10m :D a kad mi se neko zaljepi na karambolku gledam da naglo ne kocim jer znam kad meni neko pocne kociti kakav je osjecaj a svi mi mozemo pricati ali 80% nas zna biti nekom drugom na karambolci (prvi ja):lol:
a primjetio sam kad prilazim nekom i hocu da ga zaobidjem iz nekog razloga taj pocne da koci a nema potrebe :icon_question:
ma to oni hoce da ti prije ih prestignes:D bice da si im drag.
Drzim razmak onoliko koliko mi treba obicno kad prestizem osim ako ne zurim kuci ili tako nesto prestizem sa udaljenosti a ne ljepim se prestizem sve dok ima auta ispred mene a ne pored mene;)
Isto tako kad vozim duze relacije a ne zurim imam vise osoba u autu tad je pod tempomatom 70 80 i laganica uzivancija gledam krajolik i uvijek stignem na vrijeme;)
 
Član
Sve zavisi od brzine kretanja i uslova na putu a i poznavanja osobina auta koliko mu treba da stane, ima sam x situacija da me je spasilo to sto sam drzao ostojanje, bas prosle sedmice vracao se sa puta iz BL, ispred mene se momak sa puntom okrenuo na putu iz cista mira pri normalnoj brzini...Inace nesto sto najvise mrzim kada mi neko vozi u "gepeku" da u tolikoj mjeri moze da bude baksuz da mu ne vidim uopste farove, u toj situaciji palim zadnju maglenku i malo cimnem po kocnici cisto da se upale stopove...;)
 
Administrator
Da i ja sta napisem...

Uvijek drzim odstojanje. Naravno ne po ovome što piše gore, ali kao što su mnogi napisali, dovoljno da mogu stati ukoliko neko zakoči ispred mene. Mrzim kad mi se neko zalijepi za gepek, naročito motoristi, koji bi pali na prvi trzaj noge na kočnicu.
 
Član
Drzim uvjek ne bas veliko ali drzim zavisi od situacije, ako vidim da je neka budala ispred mene koja se zajebava sa autom povecam ako vidim da je neki ok lik smanjim, od kamiona drzim toliko da vidim dal ide auto u susret a opet da ga mogu obic a ne da se zalijecem iza kilometar pa ga obilazim. Sto se tice ovih sto mi se na branik lijepe postojalo je prije jedno rjesenje a to je kuka, stavis kuku nema nikog iza tebe doduse bude budala koji dodju al im hladnjak na rudi ostane. Ja se vecinom drzim ogranicenja zato se meni iza lijepe najgori su mi kamioni i autobusi njih se plasim, kad vidim iza sebe sleper obilazi me userem se a nmg se zajebavat sa saobracjanom i picit 80 tamo dje je 60. Sranje po gradu kad se raja lijepi, nit se mos u rikverc ko covjek parkirat nit mozes bocno, ja na polaganju trebam se bocno parkirat iza mene neki picic u puntu zalijepio se dzabe sto sam sam ubacio u rikverc i zmigavac dao.
 
Top