Cudotvorac u zetri Mekki Torabi ?

Cudotvorac u zetri Mekki Torabi ?

I ja sam cuo neke price o ovome, hvala Bogu nemam nikakvih problema zdravstvenih niti iko u porodici, a sad da li je istina necu da ulazim. A sto se tice Audi-a A6 i kuce dobre, u Maroku je dosta visok zivotni standard, ja sam se iznenadio kad sam vidio kakva auta vozaju (Od najnovijih BMW-ova preko Porschea do Ferrari-a) i kakve kuce imaju...
 
Član
Prica mi mama, bila ona danas, kaze oko 10-tak buseva iz Zagreba, par iz Crne gore, srbije, cak slovenije....

Nevjerujem nesto pretjerano u ovo, al' samo nek je narodu bolje, pa cak i na psihickoj bazi;)

Malo me zacudilo sto dolaze ljudi raznih vjera, al' kad skontas ipak je zdravlje u pitanju pa nek on uci sta hoce i nek je najveci musliman svijeta zdravlje je zdravlje.
 
nije psihicka baza kad momak koji nikad u zivotu nije stao na svoje noge , ustane na ocigled svih prisutnih , gdje mu se majka jedva drzi da ne padne u nesvjest. Inace nigde nista ne napalacuje , u Maroku ima svoje imanje i bavi se poljoprivredom , ljudi i zZagreba dolaze , kazu da im je pomogao dosta prosle godine, neki su cak iznajmili stanove po Sarajevu da ostanu sto duze , da sto vise puta odu na tretman.
 
Član
bio je covjek na tv-u, i rekao vjera nije bitna neka svi dodju ... kao i to da nece naplacivati nista, medjutim zoi84 je poceo da naplacuje ulaz po 1KM valjda zbog dvorane jer je po citav dan zauzeta kao i osoblja koje radi tu ...
 
Član
od pojedinaca gluposti ima napisanih ali eto..
pitajte google malo informisite se o covjeku pa tek onda pisite... (pojedinci)

da ne pomaze ljudima nebi ih dolazilo po 20.000 ili jos vise...
gdje god da ode masa ga prati i nije dzaba,
prelistajte malo i druge forume i pogledajte price ljudi koji su bili kod njega u maroku pa onda sudite ...

a ne ko iz topa "ON je prevarant":icon_mad:
 
Član
Astra je napisao(la):
cista prevara, narocito jer kaze da se ovim bavi bez naknade, vozi audi a8, a tek da kuce vidite... bilo je nedavno na novoj tv dok je bio u hr... po meni prevara

kakvim se ti prevarama bavis onda??? imas 20tak godina (mada po tvojim komentarima bi ti dao 13) cisto sumnjam da si tu peticu zaradio sam ili na prevare tako da otidji kod covjeka mozda ce ti pomoci da vise ne pises glupe komentare po forumu
 
Član
evo cudotvorca, procitajte text momka sto je bio u ZG-u:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=1&p=4515191
 
Član
da ne trazite pojedinacno, evo

Meni je zao zbog mnogih, ali ne mogu da odsutim na ovu temu. Pratim duze vrijeme rad Mekkija Torabija. Odmah cu napomenuti da inace ne vjerujem u ljude sa nadprirodnim mocima, sto me mozda diskvalificira iz diskusije, ali ipak zelim reci sta sam ja upratio, i kako ja to vidim.

1. Mekki Torabi u Zagrebu

Vec dugo godina je tamo i izrastao je u pravu zvijezdu. Torrabi je na svim televizijama, redovi od po nekoliko hiljada ljudi dolaze svaki dan na besplatno lijecenje. Lijecenje u principu traje u zagrebu oko 2-3 sekunde (ovdje kod nas pricaju nekoliko minuta, kako onda stigne 6.000 ljudi?). U zagrebu to zaista ide abnormalnom brzinom, samo dotakne covjeka i sljedeci. Ljudi u zagrebu ne placaju ulaz. Kupuju vodu koja se "energizira". Mnogi ljudi kupuju masu te vode, da im ostane kad Mekki ode. Bio sam svjedok da ljudi kupuju gajbe te vode (bilo koje, flasirane).
Pozadina ovoga je da Mekki svaki dan ujutro u kuci u kojoj je smjesten prima povlastene za novac. One koji ne zele stajati u redu i medju ljudima, ili jadni, zbog bolesti ne mogu. One koji mogu da plate. Tu tretman traje nesto duze, ali opet do 30 sekundi. Mekkijev domacin (menadzer) se bahato ponasa prema ljudima koji dolaze a nisu uplatili cijeli iznos. Moj prijatelj je platio 1.000 eura za taj mjesec dana. U to vrijeme je kod Mekkija kuci dolazilo nekoliko grupa ljudi (niko ne zna koliko, jer odes nakon svog tretmana) od po 20-30 ljudi.

Po mojoj racunici, Torrabi dnevno "hosta" 5-6 takvih grupa i za mjesec u zagrebu zaradi 150.000 eura (pod pretpostavkom da goranu ivanisevicu isto uzme 1.000 eura, sto je valjda minimum). Tu ne ulazi voda koju kupuju ljudi koji se lijece besplatno. Ja NE ZNAM da li je Mekki povezan sa proizvodjacima vode i kojim u HR.

2. Mekki u Sarajevu

Ovo je njegova prva godina. Prije nekoliko mjeseci je dosao da dogovori posjet. Tom prilikom, koliko mi je poznato sreo se s gradonacelnikom koji je obecao besplatnu Zetru (nisam siguran zasto onda zetra naplacuje ulaz, i da li ga zetra naplacuje, sto ne negiram).

6.000 ljudi po 1 KM dnevno je blizu 200.000 KM za 33 dana koliko ce Mekki lijeciti u Sarajevu. Ja ne znam da li on ili njegov menadzer imaju veze s tim. Vidim sada u clanku "uputu" neofirnu ljudima da je flasirana voda 0,70 u dvorani, da ne kupuju napolju.

Prije nekoliko mjeseci kada je dolazio, prijatelj koji je ucestvovao u snimanju intervjua s njim rekao mi je da je Mekki taj dan bio na sastanku kod Hilme Selimovica. (ovo je rekla-kazala, i o tome takodjer ne znam nista provjereno).

Takodjer, ne znam da li za povlastene Mekki organizuje lijecenje kuci (100% se kladim da to radi, ili mozda ne radi prve godine, jer je to sad u ZG opce poznato).

----

Nakon svega, da zakljucim. Trziste je otvoreno, i ovo je legitimna stvar. Po mom misljenju ovaj covjek nazalost koristi tudju muku i nemoc, ljudi dolaze jer vise se nemaju u sta nadati (medicina i nauka nemaju rjesenja). Naravno, statisticki i od najtezih oboljena mali procenat ljudi ozdravi (posebno jer se usput lijece raznim medicinskim i drugim alternativnim metodama).

Taj procenat ljudi prica da se izlijecio nakon tretmana kod Mekkija, ili tokom tog tretmana i to mu pravi dalji marketing.

I jos nesto. Ima jedna dobra stvar kod njega. Mekki Torrabi vraca nadu, onima kojima je vise niko ne moze vratiti. I zbog toga, vjerovatno ga treba pustiti da to rada, makar okolnosti bile, za mene, u najmanju ruku sumnjive i nemoralne.

IZJAVA JEDNE ZENE KOJA IMA BOLESNU DJEVOJCICU

Prošle godine je taj lik isto bio u Zagrebu i ja sam išla

Došao je trenutak kad više nisam znala šta da radim i kome da se javim.
Da primaš se za svaku slamčicu u nadi da će se desiti neko čudo i da će riješiti sve probleme i da ćeš moći napokon dalje kao nova.
Kao da je bilo jućer,sječam se prvog dana kad sam otišla tamo,naroda ko u priči i jedna je žena išla kroz tu masu i "izdvajala" ljude,djecu,svejedno koje godište,tko će ići preko reda.
Zašto je izdvojila moju Kety nemam pojma ali je.
Došle smo tamo i on je samo stavio ruku na njezinu glavu i ovaj što prevodi mi je preveo ono što je Torabi rekao:"Ova curica je dosta/jako bolesna!"
Ja sam se poćela plakati jer,znam koliko šetam tamo ali kad tako netko kaže to u facu onda...ne znam...i da sad moram objasniti zašto sam se rasplakala ne bih znala objasniti.
Rekao je da ako možemo da dolazimo svaki dan.
I išla sam,nisam imala što izgubiti.
A nisam ništa niti dobila.
Stanje je isto i nepromjenjeno.

Mogu samo reći da sam pokušala,kao i molitvama Bogu i odlascima na misu...Od svega sam odustala jer od svega toga nemam pomoći ako joj ja sama ne pomognem neće nitko.
I dalje šetamo po terapijama i fizikalnama i pretragama ali ja to sve sama,niti uz pomoć Boga niti Torabija niti molitvi.
Znam da sve što bude poboljšanje da smo za to zaslužne ja kao mama koja ju vodi po svuda i radim sa njom doma koliko mogu a i ona sama koja sve to izdrži.

Treba li jos sta dodati?
 
Član
zapamtite, u danasnjem svijetu, NIKO ne radi nista besplatno... to ne postoji... ali sa druge strane meni je drago, jer ljudima koji vjeruju u ovo daje nadu..
 
Član
:lol:
bio je u ilijasu, vidi mu celenke :D
dsc06565small.jpg
 
Član
Death_beat je napisao(la):
jaba, ako budes isao opisi nam svoje utiske, kako to tamo izgleda, sta radi, i tak to..

nista covjek ti samo pruzi ruku i to je to
ako imas nekih manjih problema zadrzi se oko tebe par sekundi i to je to
Ako su neki tezi bolesnici i sl onda da dolaze cesce mada je covjek naglasio da ne dolaze s karcinomom i sl jer ne moze pomoci
Ali ako nista daje nadu i niko te ne tjera da kupis vodu
dragi Bog je rekao za sve ima lijeka samo ga treba naci
 
Top