cudan zvuk prilikom pustanja kvacila

cudan zvuk prilikom pustanja kvacila

Pozdrav svima. Posjedujem fabiu 1 1.9tdi.

Ima vec neko vrijeme kako se cuje tupkanje prilikom pustanja kvacila. Najvise se cuje prilikom mijenjanja iz druge u trecu brzinu. Majstor nije mogao da skonta sta je. Promijenje su spojnice i krajnice. Takodjer i priksne trapa. Uglavnom imam osjecaj da su cuje iz lijeve strane motora.

Ima li ko ideju sta bi moglo da bude?

Unaprijed zahvaljujem
 
Član
Emmm, kugle, lezaj amortizera, nosac neki itd... De malo detaljnije opisi, jel kad saltas? Jel kad pustis kvacilo, itd. Jer kako si opisao to moze biti svasta od trapa i nosaca.
 
RS TURBO je napisao(la):
Emmm, kugle, lezaj amortizera, nosac neki itd... De malo detaljnije opisi, jel kad saltas? Jel kad pustis kvacilo, itd. Jer kako si opisao to moze biti svasta od trapa i nosaca.

Ja se izvinjavam. Zaboravio sam reci da je promijen nosac ispod mijenjaca. Druga dva su provjeravana i majstor je rekao da su ok. Najcesce se zvuk cuje kod pustanja kvacila. Npr, vozim u trecoj brzini, pritisnem i pustim kvacilo bez mijenjanja brzine opet se cuje ono tup.
 
Isto i kod mene bas me zanima sta je to , kod mene najvise iz prve u drugu se to cuje prilikom otpustanja kvacila tup udarac
 
Top