Cudan nemiran rad motora ??

Cudan nemiran rad motora ??

Član
Golf 2 dizel obicni..znaci nakon predjenih nekih 60-70 km pri normalnoj voznji do 100 km/h sve radi normalno kad hocu da stanem samo ponekad se desava kad stanem auto je u leru i pocne da se trese kao da mu fali goriva sekunda fali da se ugasi i onda mu stiscem gasa par puta dok ponovo ne pocne normalno da radi i kad ga ugasim poslije tog nemirnog rada treba mu dosta vremena da upali a kasnije sve normalno pali iz prve..bosch pumpu sam reparirao prije pola godine bila procurila, filter nafte mjenjao prije 6000 km..??
 
Član
Ma neradi ti jedna od 4 dizne najvjerovatnije, zato gas kod majstora pa nek ti provjeri sve 4 dizne...
 
Član
LEGION je napisao(la):
Ma neradi ti jedna od 4 dizne najvjerovatnije, zato gas kod majstora pa nek ti provjeri sve 4 dizne...

prije pola godine stavio 2 nove dizne a 2 su ostale majstor reko da su dobre pa moze biti svasta
 
Član
meni se isto to desava samo kad ga dobro stisnem... ali kad saug povucem ne trese vise i tako 5-6 sekundi kad vratim saug sve normalno...JA SAM TAJ PROBRM RIJESIO POVLACENJEM SAUGA :lol:
 
Član
dooktor je napisao(la):
meni se isto to desava samo kad ga dobro stisnem... ali kad saug povucem ne trese vise i tako 5-6 sekundi kad vratim saug sve normalno...JA SAM TAJ PROBRM RIJESIO POVLACENJEM SAUGA :lol:

hehe pa mogu ti reci da ga i ja volim stisnuti al sta ja znam nije to nesto stiskanje ne predjem 110-120 i onda kasnije vozim recimo 60 i stanem za 10 km ono pocne da trese al samo kad idem preko 20 km to mi se desi a ovo po gradu vamo tamo nije mi se nikad desilo

LEGION je napisao(la):
Najbolje bi bilo da snimiš malo rad motora jer bi dileme bile riješene odmah :)

ma znam kako radi osjetim unutra odmah malo sam ga pojacao da ne trese unutra tako da to kad mi se desi osjetim na volanu na cijelom autu da hoce da se ugasi i ono kad mu gas dodajem kao da propadne gas ono ko jedva primi i onda prodje
 
Član
Imao sam taj problem,tesko jutarnje paljenje,nemoguce upaliti auto bez coka bilo hlando bili toplo,plav dim bacao na paljenju,dok upali odma se gasi po 4-5 puta ostavim ga u leru radio ko mustang v8 sa 400 konja,tresao non stop,nemoguce normalno krenuti itd itd,rijeseno sa pojacavanjem stangasa,u tebe je dizel ali ja sam mjenjao svjecice i kablove tako da je vecinski problem bio u struji,konektori od svjecica nisu dobro hvatali pa prekidalo,desava li ti se u brdu kad ides drugom i naglo stisnes kvacilo da se ugasi odma?Odvezi kod starog majstora koji ima dobar sluh da ti saug nastela i problem rijese,procepi i ocisti dizne i provjeri prvo dovod goriva i naces problem i rijesenje.
 
Član
Matej19 je napisao(la):
Imao sam taj problem,tesko jutarnje paljenje,nemoguce upaliti auto bez coka bilo hlando bili toplo,plav dim bacao na paljenju,dok upali odma se gasi po 4-5 puta ostavim ga u leru radio ko mustang v8 sa 400 konja,tresao non stop,nemoguce normalno krenuti itd itd,rijeseno sa pojacavanjem stangasa,u tebe je dizel ali ja sam mjenjao svjecice i kablove tako da je vecinski problem bio u struji,konektori od svjecica nisu dobro hvatali pa prekidalo,desava li ti se u brdu kad ides drugom i naglo stisnes kvacilo da se ugasi odma?Odvezi kod starog majstora koji ima dobar sluh da ti saug nastela i problem rijese,procepi i ocisti dizne i provjeri prvo dovod goriva i naces problem i rijesenje.

ma pojacan je on malo da ne trese unutra tabla..ma uvjiek on radi normalno i pali iz prve samo to ponekad kad vozim malo vise preko 40 km

LEGION je napisao(la):
Kakav ti je ispuh , koje boje itd...

ma dimi ko i svaki dizel crn dim
 
Top