CRX 1.5 16V Turbo project

CRX 1.5 16V Turbo project

Član
da a turbine preko 0.6 bara treba mijenjati pola motora,kovne klipove,radilice i ostalo gdje je zadvat veci od 2000e....ja sam htjeo manji zahvat do 0.5 bara gdje motor moze izdrzati a da ne zvekne brzo....pa zato se turbine kod benzinaca i izduvne grane rade od drugih legura....nasao sam turbo od calibre benzinca....od pasata 1.8 benzinca...al su zato cijene ihih...ne zurim se ja brzo sa ovim projektom ovo mi je zanimacija....polako pa cu vidjeti i svjete drugih...
 
Član
stankovic je napisao(la):
da a turbine preko 0.6 bara treba mijenjati pola motora,kovne klipove,radilice i ostalo gdje je zadvat veci od 2000e....ja sam htjeo manji zahvat do 0.5 bara gdje motor moze izdrzati a da ne zvekne brzo....pa zato se turbine kod benzinaca i izduvne grane rade od drugih legura....nasao sam turbo od calibre benzinca....od pasata 1.8 benzinca...al su zato cijene ihih...ne zurim se ja brzo sa ovim projektom ovo mi je zanimacija....polako pa cu vidjeti i svjete drugih...

Ima razlog zasto neke stvari vise kostaju a ako ti je puno dati nekih 250-300 maraka za turbinu (koliko se krecu polovne turbine od Calibre npr), toplo ti preporucujem da odmah odustanes od projekta. Kod ovakvih projekata se ne mozes "*ebat a da ti ne udje".
I ako samo stavis turbinu na taj motor bez da prethodno smanjis kompresiju, zveknut ce i na tih 0,5 bar-a vrlo brzo
 
Član
Mnogo ali MNOGO pojednostavljujete MNOGO komplikovane stvari oko principa rada turba.

Sta znaci 0.5 bara ???

Jel isto 0.5 bara na GT42 ili 0.5 bara na GT17 ???

Naravno da nije i to nista ne znaci.
Stavljas turbinu koja na 1 bar "pumpa" 90 ks a ti je stavljas na motor na kome hoces da dobijes snagu a koji u startu ima 92 ks i jos to ces da tjeras na 0.5 bara.
Sa takvom prepravkom imaces max 65 ks jer je taj turbo mali i samo ce ti gusiti motor.

Moras tacno znati kako izgledaju kompresorske mape turba da pravilno odaberes turbo za ciljanu snagu prije svega pa onda ciljani boost pa ciljane obrtaje,ovo kako ti radis je pogresno sve totalno i tako ne moze.
 
Top