Crkli brisaci

Crkli brisaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Brisaci nerade nikako,tek nesto pokusavaju ali nista. Osiguraci su pregledani i ok su.
Prskao vd40 po oprugama ali opet nista.

Interesuje me vase misljenje,preporuka elektricara i ako ima neko motoric za prodati (ako bude do njeg)nek javne.

polo 6n2 2001
 
Član
ako ti je can bus sistem na autu, zbog xenona je crklo, tako je barem bilo na par novijih VW vozila...
potvrdice ti ovi malo iskusniji clanovi u tome, edo i ostali...
naime kvar je bio u motoricu brisaca, svi su morali mjenjati to radi jeftinih xenona...
 
Član
Ma sigurno je to jbg, sve cu da povadim i vratim obicne h7 sijalice hehehe
Imao sam i problema sa prekidacem kocnice,non stop crkavao mozda je i to od ksenona jbg.
 
Član
nije can bas na tom autu, stavljao sam i ja xenon, nemas gresku, sad da li je od toga crklo nisam siguran, ja sam probavao neke xenone kod sebe i nista se nije desilo
pregledaj ti to dobro, mozda ti motor nesto koci, ne da mu da se pokrene, ja bih prvo provjerio da li dolazi struja do motorica, pa onda sve ostalo
a sto se tice prekidaca stop svjetala, i mene je zezao jednom, ja se prepao, nisam znao sta je kad se upalila lampica grijaca

ja se nisam usudio kupiti zamjenski u ovim radnjama, jer su totalno losi, razradio sam svoj i sve radi, nema greske na tabli, prijavi je kada se spoji dijagnostika, ali sve radi
 
Član
joj sto ne mogu ove price da zbog xenon-a crkaju brisaci. do sada sam ugradio na 15 Golf-ova V i oko 4 audi vozila i nikome nista nije crklo, a obicni su bili xenon-i bez canbusa. ljudi nemojte se zavaravati xenon nije uzrocnik tih kvarova.
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
joj sto ne mogu ove price da zbog xenon-a crkaju brisaci. do sada sam ugradio na 15 Golf-ova V i oko 4 audi vozila i nikome nista nije crklo, a obicni su bili xenon-i bez canbusa. ljudi nemojte se zavaravati xenon nije uzrocnik tih kvarova.

A ja ti GARANTUJEM da upravo zbog xenona crkavaju motori brisača na Golfu 5,dok na novijim BMW crkne procesor ...

I sad ne znam jel treba da se ubjeđujemo?

Ja sam lično na svom Audiju B7 imao problema sa xenonima,i takvog sam ga prodao,dok i na Golfu 5 je bilo nekih negativnih pojava uz sve ispoštovane procedure(CAN-BUS,kapacitori itd)...
 
Član
ne znam drug sta se kod tebe desilo ali broj auta te vrste koje sam do sada uradio niko mi nije dosao da se zali. do sada sam samo jedan canbus ugradio i to na mercedasa e klasu jer nije xenon obicni ni blicnuti mogao bez canbus modula.
 
Član
Nista decki,motor riknuo danas ga zamjenio i to je to...sreca nasao sam zamjenski neki.
Hvala vam puno na odgovorima.
Moze lock.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top