Crkavanje osiguraca

Crkavanje osiguraca

Primjetio sam da mi crkaje osigurac od lijevog fara koji je namijenjen za kratko svjetlo... posto u mene far ima odvojeno kratko i dugo tako i ima 4 osiguraca za kratko i dugo... eh sad kod mene crkaje osigurac za kratko na lijevom faru... 2x ga zamijenim i crkne... pregledao sam malo instalaciju i nisam nigdje mogao utvrditi kratak spoj... da li ima neki laksi nacin da se utvrdi zasto crkaje osigurac... u pitanju je osigurac od 10A, nemam sad bas puno vremena ni zivaca da rastavljam da bi vidio gdje je problem...
 
Član
da li se zica istopi ili se pojavi crni trag? ako se istopi vjerovatno je manja amperaza nego sto treba da bude, a ako pocrni onda ti je negdje kratak spoj.
 
emirEX_sa je napisao(la):
da li se zica istopi ili se pojavi crni trag? ako se istopi vjerovatno je manja amperaza nego sto treba da bude, a ako pocrni onda ti je negdje kratak spoj.

istopi se, tacno se vidi da ona crtica u osiguracu se istopila... nov osigurac, nikakvih crnih tragova i sl. sve cisto, samo crkne a pise na kutiji 10A.. radi malo i crkne... da stavim 20A :icon_question:
 
Član
ma jok toliko povecavati. vidi mozda ti je los kvalitet tih osiguraca koje stavljas. ako su to oni sto se kupuju po pumpama onda ti je razlog losa izrada i legura osiguraca.

PS

koje su ti sijalice na autu da nisu slucajno one sminka sijalice od 100W
 
emirEX_sa je napisao(la):
ma jok toliko povecavati. vidi mozda ti je los kvalitet tih osiguraca koje stavljas. ako su to oni sto se kupuju po pumpama onda ti je razlog losa izrada i legura osiguraca.

PS

koje su ti sijalice na autu da nisu slucajno one sminka sijalice od 100W

ma kakvi brate... normalne sijalice, sve normalno radilo do neki dan... prvo sam pomislio sijalica, zamijenim 3 opet isto, provjerim osigurac kad crkao... zamijenim ga, malo vozam slucajno pogledam kad vidim opet sijalica ne radi, zamijenim osigurac opet rek'o nevalja, kad opet... 2 put sam stavio osigurac od 15A ali nista nisam dobio :icon_rolleyes:

Evo sad sam malo pravio u garazi i nesto skontam da nije do sijalice... da rek'o nije neki qratz u njoj, zamijenim sijalicu, stavim kvalitetniji osigurac i ostavim auto sa upaljenim svjetlima da radi 5 min i sve normalno radi :icon_smile:
 
Član
koje je auto ako je nesto od platforma golr4 konektor sijalice se nekada zna malko ko istopit neko stavljo jacu sijalicuu
Vidi too ako mozes izvuc konektor
 
sema911 je napisao(la):
koje je auto ako je nesto od platforma golr4 konektor sijalice se nekada zna malko ko istopit neko stavljo jacu sijalicuu
Vidi too ako mozes izvuc konektor

nije brate... u pitanju je audi 90 B2... stvar je u tome sto sam ja kad mi se to desilo prvo zamijenuo 3 sijalice koje naravno nisu radile i ja vratim opet koja je bila... provjerim osigurace, jedan crknut zamijenim opet crkne... i skontam da stavim drugu sijalicu i novi osigurac i eno probao sad radi kako treba... sta je bilo u pitanju neznam tacno ali najvjerovatnije do sijalice, ispravna ali neki koji qratz je stvarala problem :icon_rolleyes:
 
Top