corrado lambo doors

corrado lambo doors

Evo jedna slicica mog corrada,a bice ih jos.Licno sve sam uradio,od mehanizma za podizanje(baglama) do postavljanja na auto...Nadam se da ce vam se svidjeti...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


http://www.facebook.com/photo.php?fbid=214786168534212&set=a.214786118534217.59035.100000084908191&type=1&ref=nf http://img269.imageshack.us/i/20856917548931885201124.jpg/
 
panajotis je napisao(la):
dobro su ti STANOJE ispala vrata jos da ofarbas tu karambolku :icon_smile:

E hvala,trudio sam se da ispadnu dobra. :icon_smile: A karambolka ce biti ofarbana uskoro,neg se malo oduzilo kontao ga farbati kompletnog,pa sam odustao od toga...A panajotis kako se znamo :lol:
 
Član
milan_corrado je napisao(la):
panajotis je napisao(la):
dobro su ti STANOJE ispala vrata jos da ofarbas tu karambolku :icon_smile:

E hvala,trudio sam se da ispadnu dobra. :icon_smile: A karambolka ce biti ofarbana uskoro,neg se malo oduzilo kontao ga farbati kompletnog,pa sam odustao od toga...A panajotis kako se znamo :lol:

haha cuj kako se znamo ?! sta mislis ko je tebe i njegosa ucio gore u igraonici kako se voze one trke "GRID RACING" :lol:
 
panajotis je napisao(la):
milan_corrado je napisao(la):
panajotis je napisao(la):
dobro su ti STANOJE ispala vrata jos da ofarbas tu karambolku :icon_smile:

E hvala,trudio sam se da ispadnu dobra. :icon_smile: A karambolka ce biti ofarbana uskoro,neg se malo oduzilo kontao ga farbati kompletnog,pa sam odustao od toga...A panajotis kako se znamo :lol:

haha cuj kako se znamo ?! sta mislis ko je tebe i njegosa ucio gore u igraonici kako se voze one trke "GRID RACING" :lol:
Inace Dera prijatelju,tek te skontah :lol:
 
Druze ja sam jednom imao taj lambo mehanizam na autu jos originalni al brete....
Svakom moras izici i otvoriti mu vrata i zatvoriti za njim, vrata teska zazori se svaki mjesec rastimaju, uvjek negdje zapne i oguli farbu... tako da sam rekao nikad vise dok sam ziv
 
rale_cazin je napisao(la):
Druze ja sam jednom imao taj lambo mehanizam na autu jos originalni al brete....
Svakom moras izici i otvoriti mu vrata i zatvoriti za njim, vrata teska zazori se svaki mjesec rastimaju, uvjek negdje zapne i oguli farbu... tako da sam rekao nikad vise dok sam ziv

Pa nzm sta da ti kazem druze,namjerno sam rucno pravio mehanizam u vecim dimenzijama i od celika upravo zbog toga da mi se ne bi desavalo da mi se rasteluju zazori i sto je naj bitnije napravio sam ga da mi ne moze nigdje zapeti da mi oguli farbu,jer sam dobio dosta prostora izmedju vrata i blatobrana.A to si u pravu najgore je sto su nasi ljudi seljaci pa im moras izaci da otvoris vrata i da zatvoris,najgore mi je kad neko podje da otvori vrata ja kontam izvalice ih :icon_cry:
 
svaka cast tebi ako si to napravio da dobro funkcionira, ajd vidjet cemo kad sve uslikas malo bolje inace volim corrado.
 
rale_cazin je napisao(la):
svaka cast tebi ako si to napravio da dobro funkcionira, ajd vidjet cemo kad sve uslikas malo bolje inace volim corrado.

Sad zasad sam zadovoljan kako je uradjeno,jer sam radio da dobijem maximum na svemu,sta vise mogu da ih dignem skroz vertikalno tj pravo da stoje,eto zamisli onda koliko sam sve detalje razradjivao,jedina mana je sto nije bas mehanizam estetski fin kao fabricki,ali bitno je da je funkcionalan,ma corrado je prelijepo auto,samo ne treba puno odstupati od fabrickog izgleda kad se sredjue ;)

dadao_style je napisao(la):
što bi rekli bosanci vrata na juriš :lol:

Hahaha dobar si :lol: Ja parkirao auto i podizem vrata gore kad nailazi neka baba i govori vid odpadose mu vrata :lol: :lol: :lol:
 
milan_corrado je napisao(la):
rale_cazin je napisao(la):
svaka cast tebi ako si to napravio da dobro funkcionira, ajd vidjet cemo kad sve uslikas malo bolje inace volim corrado.

Sad zasad sam zadovoljan kako je uradjeno,jer sam radio da dobijem maximum na svemu,sta vise mogu da ih dignem skroz vertikalno tj pravo da stoje,eto zamisli onda koliko sam sve detalje razradjivao,jedina mana je sto nije bas mehanizam estetski fin kao fabricki,ali bitno je da je funkcionalan,ma corrado je prelijepo auto,samo ne treba puno odstupati od fabrickog izgleda kad se sredjue ;)

dadao_style je napisao(la):
što bi rekli bosanci vrata na juriš :lol:

Hahaha dobar si :lol: Ja parkirao auto i podizem vrata gore kad nailazi neka baba i govori vid odpadose mu vrata :lol: :lol: :lol:

ž

:lol::lol: dobro je to meni je policajac reko kaze sine ako si mogo dat ovoliko para za šminku mogo si kupit i amortizere propalo ti auto :lol::lol:
 
ermin_tz je napisao(la):
napisi kako si radio ako nije problem :)

extra si uradio po ovoj slici sto imas

Ma nije problem lafe napisacu,samo kad bih ti detaljno pisao imao bih tri dana da pisem :icon_smile: Uglavnom sve je krenulo tim sto sam skinuo neke slike sa neta npr: kako izgleda sistem baglama i postupak montiranja na corrada tj nasao sam sve detaljno kako covjek postavlja i prikazano je slikama,e samo je fazon sto su u njega baglame fabricke.Sledece je bilo razradjivanje plana kako bih mogao napraviti baglame na svoj nacin da meni odgovaraju gledajuci one fabricke,naravno moje nisu ni blizu fabrickim jer me samo interesovalo kako ide sistem bocnog otvaranja i podizanje na gore kad sam to skontao onda sam naravno skinuo blatobran da vidim koliko imamm prostora isod i koje bih dimenzije baglama mogao da stavim,s tim da kod corrada ima ekstra prostora u odnosu na BMW-a e36 sto sam radio,tako da sam mogao da uradim poprilicno velike dimenzije s ciljem da mi mehanizam bude sto cvrsci.Kad sam sagledao sve to i premjerio dimenzije onda sam to poceo sve da prenosim na zeljeznu plocu debljine 15mm Isjekao sam prvo onaj dio sto se vari na sasiju i naravno pikovao ga samo na par mjesta za sasiju da moze da stoji i poceo sa mjerenjem ostalih dijelova,s tim gledajuci odnos mog mehanizma i onog gore pomenutog fabrickog,znaci odnos onog dijela sto ce biti za otvaranje i podizanje u odnosu na gornju fabricku baglamu na vratima,kad sam to premjerio i uzeo dimenzije onda sam isjekao sa ploce dijelove za mehanizam otvaranja i podizanja i sve to odnio kod tokara da mi to uradi na strugu onako kao sam ja to zamislio,naravno covjek je profesionalni majstor i odradio mi je to bez greske,jes da me zapalio po dzepu ali nema veze nije mi zao ipak se isplatilo.Posle toga sam te dijelove sto mi je uradio pikovao na onaj dio sto ide na sasiju,zatim isjekao od ploce dio koji cu zavrnuti na vrata,naravno sve se to busi kao i vrata kroz onaj ojacani dio gdje su bile stare baglame na vratima zatim sve to montiram na auto vrata fiksiram postavljam ostojnike izmedju vrata i praga,vrata lijepim papirnom trakom tako da bi stajala fiksno,zatim mjerim ostojanje izmedju vrat tj onog dijela sto sam zavrnuo za njih i ostalog pokretnog mehanizma i onog na saiji naravo opet potrebnio dio sijecem od zeljezne ploce i sve to povezujem varom malo slabijim radi daljeg korigovanja,naravno vrata odlijepljujem i s bozijom pomoci provjeravam sta sam uradio,uglavnom bilo je potrebno izvrsiti par malih korekcija ali nista strasno,kad je sve ustimano pojacao sam varove i uslijedilo je postavljanje amortizera,a prethodno sam isjekao nutrasnji dio blatobrana prema vratima,tako da sam dobio ono upravo sto ste vidjeli gore na prethodnim slikama,ne izgleda strasno ali stvarno je potrebno puno zivaca oko ovoga,eto toliko sto sam mogao da napisem oko mog projekata :icon_biggrin: ;)

Dejan 16v je napisao(la):
Iskreno nesvidja mi se!Sorry!
Od cega si ovo stavio sjenila?:icon_smile:
Ma nish nema veze svak ima svoj ukus,ja volim kad je covjek iskren ;)
A sjenila su od BMW-a e36
 
Član
mocno su ti ispala ova vrata.korada sredjujes bas dosta vremena sto znaci da si ulozio dosta para, vremena i truda.
sjecam se kakav je bio na pocetku a kakav je sad :icon_eek:
pozdrav od Dere...:lol:

P.S. Nabavi digitalac pa operi auto, e onda nabaci jos slika od auta s'vana,iznutra, motor, ....
 
Top