Corrado G60

Corrado G60

Član
Da se i ja malo pohvalim :icon_smile:
U pitanju je Corrado G60 '91, ne znam tacno koja verzija ali auto ima fabricki pocincanu limariju. Kad sam ga uzeo imao je dosta minusa ali najvaznije mi je bilo da auto nije bio lupan i bila je originalna boja na njemu.

Ukratko cu predstaviti sta sam radio i kako je sve to ispalo
Evo dvije slicice kako je izgledao kad sam ga tek uzeo
[attachment=38155] [attachment=38156]

- Nakon toga je auto komplet rastavljeno, izvadjen motor.
- Zatvoren zadnji dio na gepeku gdje ide tablica, skinute brave. Stavljeni pragovi i izmjenjeni prednji i zadnji branik. Kasnije su tu dosle Dectane lampe i maska bez znaka.
- Sto se tice mehanike, izmjenjao je sve :icon_smile:
Tu dolazi onaj dio sto se tice minusa. Na autu je sve klepetalo :) ali SVE se zamjenilo. Ukratko, stavljeni su novi BILISTEIN amortizeri, nove kugle, krajnice, seleni, odbojnici. Stavljeni novi diskovi i plocice, naprijed i nazad. Nazad nove kocione celjusti, nove sajle. Sve sto sam mogao staviti novo sam stavio. Zelja mi je bila staviti gevinde ali kad sam to radio trazili su mi ogromne pare za to pa sam to stavio u drugi plan.
- Komplet izduvni sistem je HARTMAN, znaci mali, srednji i veliki lonac.
- Sto se tice motora, uradio sam samo veliki servis. Znaci sve remenje, spaneri, filteri,... Ostalo mi je "SAMO" jos reparacija G ladera. Radi ali trebalo bi to uraditi iz razloga sto znam da nije radjena pa da mi se ne razleti :icon_mad:

Da budem iskren na autu radim vise od pola godine. Kao i vecina vas imam posao koji nema veze sa autima. Ovo je cisto nesto sto volim i sto me opusta. I kad uhvatim vremena tad radim. I da, jos nisam ni registrovo auto a i unutrasnjost jos nisam skolopio. Sa njim sam ukupno napravio 50 kilometara samo da vidim jel to sve ispravno.
- Sto se tice unutrasnjosti. Sjedala su Rikaro, bijela koza u sredini sa strane crna. I sve ostalo ce biti u toj kombinaciji.
- I da, felge su 16" Borbet Toyo gume. Nazad 225/40, naprijed 215/40

Ima sigurno jos nekih sitnica koje sam zaboravio ali sjeticu se :)

Evo sad nekoliko slica, znam da sam utusio sa pricom. I ja sam se umorio :)

[attachment=38157]
Ovako je izgledao rastavljen i pripremljen za farbanje. Vec su bile skinute brave i stavljeni pragovi.
Kasnije se sklopilo sve i odvezlo u komoru na farbanje. Inace, boje je perla ljubicasta.

[attachment=38164]


Sad cu dosta toga preskociti i prikazati krajnji rezultat. Vec sam jednom pocinjao ovu temu pa me zezao upload slika pa sam odustao i poceo ponovo

[attachment=38158] [attachment=38159] [attachment=38160]

[attachment=38161] [attachment=38162] [attachment=38163]

Uglavnom to je to zasad, kao sto sam rekao. Unutrasnjost nije zavrsena, sad je zima a i ne planiram ga registrovati do proljeca. Kad bude okacicu sliku.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    68,8 KB · Pregleda: 108
  • 3.JPG
    3.JPG
    73,5 KB · Pregleda: 151
  • 9.JPG
    9.JPG
    124,7 KB · Pregleda: 63
  • 11.jpg
    11.jpg
    117,1 KB · Pregleda: 131
  • 13.jpg
    13.jpg
    106,5 KB · Pregleda: 122
  • 14.jpg
    14.jpg
    97,5 KB · Pregleda: 112
  • 15.jpg
    15.jpg
    94,9 KB · Pregleda: 122
  • 17.jpg
    17.jpg
    87,6 KB · Pregleda: 138
  • 18.jpg
    18.jpg
    116 KB · Pregleda: 145
  • 88.jpg
    88.jpg
    112,3 KB · Pregleda: 113
Ne znam sta bi ti prije reko ukratko sve najbolje o autu mislim, stvarno si ga slozio bez greske :cool: mogli su ostat original branici al opet je dobar

Svidja mi se jedan od drazih auta mi je corrado :icon_biggrin:
 
Administrator
dobar corrado... samo bi mu ja te mrezice ofarbo u crnu... odlicne felge... daj koju sliku unutrasnjosti... i odlicno se sve uklopilo ;)
 
Član
Sto se tice mreze nekako mi se vise ovo svidjalo a unutrasnjos jos nije gotova. Samo su sjedala zavrsena. Rekaro, bijela koza u sredini crna sa strane. I ostalo ce biti u toj kobinaciji
Pozz
 
Član
Svaka cast na trudu i radu oko Corrada jer se isplatilo i odlicno izgleda na ovim slikama sve pohvale :cool::icon_biggrin::cool:
 
Član
dario20 je napisao(la):
fin corrado svidja mi se, ja mislim da sam ga jednom vidio pogradu:icon_rolleyes:

Nisi ga vidio sigurno, jos nije ugladao cestu :) A inace ja sam iz Broda. Kad sam se registrovao na BHTuning bio sam tamo pa tako ostalo

Stilo je napisao(la):
Dobar Corrado,samo da si ostavio one njegove originalne karambolke bio bi odlican ;)

Imam ja i originalne ali zasad su mi ove ljepse :)
 
Top