Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

dzinn16v je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
dzinn16v je napisao(la):
Lijepo ga je opet vidjeti na 16 kama

Ma jeste brate, zmski setup nuzno zlo!:cool:

Treba kupit kakvu kantu za zime...steta je vozati ovakve aute pogotovo uz nasa odrzavanja cesta zimi

Ove zime sam ga i pripazio, dobio sluzbeno pa mi je pravo valjalo, a bgm ovolika so i kamencici po cesti zgule sve, okucaju blatobrane.... jos plus rizik da te neko udari!
Tacno tako bolje jugu ili pandu uzet za zime!:lol:
 
Član
Corrado 2.0 16V

Malo da osvjezim garazu, u koradu je sada 2.0 16V ABF iz Pasata delfina!
Izleio povoljno a stranac pa odlicna varijanta za swap!
Ostavio sam svoje ubrizgavanje pa cu vremenom vidjeti da stavim sve sa ABF-a!
Evo malo slika!

Korado ceka da se ubaci motor!

Sve sam prebacio sa svog motora posto sam uzeo go motor bez agregata!
Evo buraz da steluje malo! :lol:

Tu je i meza! :cool:

Motor pokopcan, sve leglo na svoje mjeto, upalio bez problema, osjeti se razlika izmedju 1.8 i 20, treca i cetvrta jaca i u brdu na manjim obrtajima zivlji!
Jedino sto me je namucilo je izduvna grana, na ovom motoru je malo glava visocija tako da mi je ozduvna dirala sajle od mjenjaca, pa sam je morao malo izlomiti da bi je odmakao!
Sve je to fino odradjeno povareno,dok nisam otisao majsoru da mi sa co2 povari dvije cjevi tj da izbaci stare i nove stavi!
Posto nisam bio prisutan dok je to radio samo sam dosao po auto i evo sta je covjek uradio!:icon_mad:

Trebao je znaci da sa grane stavi dvije nove cijevi i napravi racvu a evo vidi se sta je uradio i kako je napljuvao var!
Tako da sam fino otisao kod njega uzeo dvije cijevi fi 51 i on ih savio naravno o svom torsku i uzeo sam da to uradim ko sebi!
Osjecene cijevi!

Zatim nove cijevi osjecene pod uglom i napravljena racva koja ima duplo veci protok nego ova ssto je "majtor" napravio!

Tu je i stari koji voli precizne radove, covjek je sa elektro aparatom zavario sve i obrusio varove ispalo sve za 10, bolje nego sto je ovaj sa co2 naprsko!


Ako nekom treba 1.8 16V Kr iz korada na prodaju je, na motoru je sve uradjeno sem karika, ko je pratio projekat iam sve detaljno sta je uradjen, cjena 330KM bez agregata!
 
Legend
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

svaka cast dejane , odlican posao radite , a bez stare skole nema nista ,.....X puta sam se uvjerio :cool:
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

enesss je napisao(la):
svaka cast dejane , odlican posao radite , a bez stare skole nema nista ,.....X puta sam se uvjerio :cool:

Hvala drug, ma cale ima zivce i smisla, a i danas ti je tako doslo, ako sam nesto ne uradis nema te nigdje!
 
Član
Corrado 2.0 16V ABF

E da malo skinem prasinu sa garaze, neplanski se korado osvjezio najvise volim kada je nesto neplanski:lol:
Pauk je presudio, digao ga sa parkinga i naravno izgrebao, a posto je vec bilo sitnih parnica na autu to su naveli u zapisniku tako da nisam imao osnova da se zalim...
I tako se ja odlucim na parcijalno farbanje obrve, reko samo obrva necu nista vise....:icon_question:

I evo je skinuta karambolka

i obrva se pocela raditi

i kako am smirlao obrvu preletim papirom na stranicu ono ko slucajno :lol:
I posto je bila vec parnica reko aj ovu stranu komplet radim i tako i blatobran pa ivrate reko da nije sareno i na kraju cjelo auto:lol:
Pripreme bilo 3 dana i odem kod druga u komoru i ofarbam sve!
Evo slika...



A tu je i buraz, zado se oko spojlera...

I evo ga u komori





I evo ga vani, jos nije bio sklopljen!

Bice jos slika, danas sam ga sklopio, uradjene i lajsne na vratima u boji auta!:icon_smile:
A u medjuvremenu drugu uradim karbon na golfu ispalo je super pa evo koja slika


Sutra jos slika... prezadovoljan i izaslo me malo para, ne mozes vjerovati koja je usteda kada sam sebi radis piripremu i lakiranje....
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

odlican ti je auto, vidim ga cesto ;)
p.s. reci mi kako se zove firma na ilidzi gdje si radio patosnice i gdje se tacno nalazi!?
poz i samo tako nastavi...
 
Top