citroen xsara

citroen xsara

Član
sestra hoce da kupi sebi Citroena Xsaru 2001 god kombi

1.6 16v 108ks

preso 170 k km ''

auto je imalo 2 vlasnika samo , ocuvano na prvi pogled(vani,unutra ,motorni prostor,zvuk cist bez nekog treskanja i cudnih zvukova ispod haube)
eh zanimam me uopsteno kakvo je auto i imal neki boljki i dal se puno kvari? recimo kao reno lagune , heheh i potrosnja naravno , kako je gorivo poskupilo to je glavno pitanje;)

iko ?niko? nije valjda da niko nezna nista o tom autu??:icon_smile::lol:
 
Član
Hvala svima na odgovorima!!!,,nabijem vas na ***** jest vam tesko napisat dvije rijeci
 
Član
Pa nek progogla i naci ce mane Xsare. Ja znam da bi masina trebala biti ok, jer je to u osnovi ista kao u Saxu VTS, a to je vrhunski dio auta. Hoce im otici jedino gumice ventila od starosti, stvrdnu se, pa da malo ulje "trosi", osim toga, sjedi i vozi. Vjerujem da je i potrosnja skromna, iako je Xsara teza, vjerovatno nece preko 10 u gradu popiti. Jos uz to, kao i vecinu PSA vozila, muci ih straznji ovjes - torzija. Tamo ima puno lezajeva, pa svakako odvuci auto u ovlasteni servis (ili servis specijaliziran za PSA vozila - ne bilo kom majstoru), da to provjeri. Posto se ti lezajevi mjenjaju svakih 100.000, ne bi bilo lose vidjeti ni jesu li mjenjani, pa ako nisu a uzme se auto, zamjeniti ih odmah - dodju oko 100 KM u ovlastenom (+ zamjena). Ako stedis pa propadnu sami od sebe i pojedu osovinu, tad reparacija trapa kosta min 500 KM. Za ostale probleme Xsare googlaj, ja ne znam mnogo o tom modelu.
 
Član
Nexus je napisao(la):

gledam 100 pregleda ove teme nijedan odgovor , pa jebemu mater jel tolko tesko napisat nesto, bilo sta, vam cojek napise koju sijalicu uzet za poziciju , 53 odgovora u 15 minuta , ja cekam 24 dana na jedan odgovor, a vi neznate nista drugo ni napisat nego , HOCES BAN! ,

boki hvala na cistom i jasnom odgovoru;)
 
Legend
Ovo "hoces ban" je vezano za tvoj drugi post, kontas? Jel bilo tesko napisati bump ili nesto da vise ljudi vidi tvoju temu, a ne ovako
 
Član
Mozes li nam reci koja je cijena i je li vec kupljeno?
Xsare imaju problem da im pragovi relativno brzo pocnu korodirati kod nekih primjeraka, pa i to provjeri za svaki slucaj.
Galvanizirana karoserija naravno, međutim izgleda (bar sam čitao i slušao) da su pragove ukakili :)

O tom motoru ne znam mnogo. Znam da im je elektronika cesta boljka - kod tih Xsara nakon faceliftinga, specificno znaju se izlizati vodovi sto idu u vrata, i "crkavati" ventilatori kabine.
Ali ja sa svojim autom do sada srecom nisam imao nikakvih problema (Xsara 2.0 HDi, 2004)
 
Član
BART je napisao(la):
Nexus je napisao(la):

gledam 100 pregleda ove teme nijedan odgovor , pa jebemu mater jel tolko tesko napisat nesto, bilo sta, vam cojek napise koju sijalicu uzet za poziciju , 53 odgovora u 15 minuta , ja cekam 24 dana na jedan odgovor, a vi neznate nista drugo ni napisat nego , HOCES BAN! ,

boki hvala na cistom i jasnom odgovoru;)


svaka tebi cast, da sam znao napiso bi ti odma kupi i zatamni da manje trosi, sta cu ti pisat ako neznam nista o autu kao vjerovatno i vecina ostalih koji su pogledali temu
 
Član
Ne znam kakav je karavan, ali xsara je generalno dobar auto. Odnos cena /kvalitet extra. Motor je extra , ugradjen je u xxxxxxx primeraka iz psa grupacije. Sto se tice torzije boki je rekao, a sto se tice limarije limarija je extra! Moja je iz 99.god, nema jednu tacku korozije na celom autu.. Za vise info imas citroenforumsrbije.com
 
Top