Citroen C4 2.0 HDI

Citroen C4 2.0 HDI

Član
pozz svima..eh ovako trenutno vozam Fiat Bravu 1.9 JTD...ona je vec na prodaju:123: i planiram akbgd Citroen C4 Coupe 2.0 HDI..pa bih zamolio ako ko ima iskustva sa tim vozilom i motorom da mi malo objasni kakav je,da li je bolji od 1.6 HDI od 110 konja,da li on posjeduje onaj fap filter ili kako se vec zove,posto sam cuo negativna misljenja o njemu...et pa da cujem vasa misljenja...hvala;)
 
Član
2.0 HDi uglavnom svi imaju FAP filter , a 1.6 se može naći bez njega ,ako u broju šasije imaš 9HZB ili 9HYB onda nema FAP a ako je šifra motora 9HZC ili 9HYC onda ima. Ta dva motora su konstrukcijski vrlo slična ,tako da su im mane otprilike iste. Prilikom kupovine najsigurnije u ovlašten servis i detaljan pregled (turbina , zamajac ,trapovi , softverski pregled...)
 
Član
tako znaci...a da li se taj filter moze ukloniti,i na koliko predjenih km se mora cistiti,sipati onaj aditiv...ili sta vec.
 
Evo u nas na 2.2 HDI 4 godine nikad pipnut fap filter. Servis FAP filtera, ciscenje i sipanje aditiva je 120-130 KM, i to traje dugo, reko ti, kupio je otac auto prije 4 godine, i jos nikad nije pipnuo FAP, a servis u opste nije skup, jos u ovlastenom servisu....
 
Član
pa dobro onda ako je tako...nije strasno kako sam ja cuo :cool: znaci uredno i rednovno odrzavanje i nikakvoh problema :cool: ima li jos ko iskustva sa ovim,ajd da cujem misljenja i savjete :icon_smile:
 
Član
PrisLi je napisao(la):
tako znaci...a da li se taj filter moze ukloniti,i na koliko predjenih km se mora cistiti,sipati onaj aditiv...ili sta vec.

Ne može se ukloniti , a tvornica predviđa promjenu na 180.000km , iako to ne mora ništa značiti ,znači može trajati i duže ,ali i kraće. A aditiv traje otprilike 1L=30.000-40.000km ,ali i to ne mora biti pravilo. Zavisno gdje se auto vozi , ako je većinom gradska vožnja , brže će se trošiti aditiv i prije će se začepiti filter.
 
Član
Ma svako auto ti je takvo redovan servis i nema problema ;) A to sto kod nas pojedinci kupe auto sa 150000- 200 000 km bez uradjenog velikog servisa pa ga ni oni ne urade i voze dok sta ne crkne i posle kukaju ne valja auto :icon_rolleyes: trazi auto sa servisnom knjigom i trebalo bi biti OK ;)

A zanimljivo izgledaju nisu puno ni para 3-4 god star se po prihvatljivoj cijeni nadje ;)
 
Član
pa super onda...i nije toliko strasno kao sto sam cuo:cool: a auto planiram uvesti iz Njemacke,Italije ili Francuske,mogu se naci do 7 000 eura uglavnom od 90 000 do 150 000 predjenih km sa veoma dobrom opremom;)
 
Pozdrav. Ja vozim CITROEN C4 2.0 HDI i imam problem s mojim zamajac moram ga promijeniti.vozilo ima 80,000 km 10,000 km prije promenijo sam llamelu .... Možete li mi objasniti, ako postoji bilo kakva trgovina da ja mogu kupiti ovaj proizvod jeftiniji, kao što znamo da je vrlo skupo.
Pozdrav
 
Član
predpostavljam da su to isti motori kao kod peugeot-a, fap filter nemaju 2.0HDi motori od 66kw on 74(ili koliko vec) imaju. A fap se moze ukloniti-deaktivirati, tako da ti ne pravi probleme ako se toga bojis...
 
Grga je napisao(la):
predpostavljam da su to isti motori kao kod peugeot-a, fap filter nemaju 2.0HDi motori od 66kw on 74(ili koliko vec) imaju. A fap se moze ukloniti-deaktivirati, tako da ti ne pravi probleme ako se toga bojis...

U citroenu C4 nema motora 2.0 Hdi sa 66 KW,imas 1.6 HDi 66KW bez fap filtera i 1.6 HDi 80KW koji imaju fap filter, i naravno 2.0 HDI sa 100KW koji takodjer imaju fap filter koji nije vise problem u smislu cijene odrzavanja.
 
Top