Ciscenje dizni na 1.9 TDI PD150 motoru (ARL)

Ciscenje dizni na 1.9 TDI PD150 motoru (ARL)

Član
Dobro je da sad znam... Mada i nisam imao namjeru to vise koristit uzeo sam Liqui Moli aditiv za PD i CR motore pa cu to stavljat a imam i OEM VW-ov.

BTW. Ne bi bilo lose da neko fino objasni zbog cega steti, ili ako je vec negdje objasnjeno da na forumu da uputi, jer mislim da je ovo jako bitna stvar.
 
Član
ATF ne valja ni za jedan motor jer ne sagorjeva. Samo dvotaktol, ko ima fap, tražiti niskopepelni.
 
Član
Dobro je da sad znam... Mada i nisam imao namjeru to vise koristit uzeo sam Liqui Moli aditiv za PD i CR motore pa cu to stavljat a imam i OEM VW-ov.

BTW. Ne bi bilo lose da neko fino objasni zbog cega steti, ili ako je vec negdje objasnjeno da na forumu da uputi, jer mislim da je ovo jako bitna stvar.
Drug ne znam odakle ti da ide Atf? Zna se svrha tog ulja i cemu sluzi i gdje se sipa. Nigdje na ambalazi neces naci da pise da podmazuje dizne ili injektore. Dvotaktol ima svojstvo podmazivanja i za tu svrhu se mjesa sa gorivom

Poslano putem postara...
 
Član
Drug ne znam odakle ti da ide Atf? Zna se svrha tog ulja i cemu sluzi i gdje se sipa. Nigdje na ambalazi neces naci da pise da podmazuje dizne ili injektore. Dvotaktol ima svojstvo podmazivanja i za tu svrhu se mjesa sa gorivom

Poslano putem postara...

Nisam nigdje spomenuo dizne, uletio sam samo radi toga jer sam se izenadio da ATF nevalja sipati u PD motore. Razlog zbog cega sam sipao ATF je da mi je mehanicar preporucio barem jednom godisnje da "procisti" sistem, a i znam dosta raje koje to radi i kad im "trza" auto.
 
Član
Kad trza auto pomogne ima atf? A svasta ces procitati ovde. Jesi ti imas vidio kako izgleda atf ulje? Onda uzmes filter goriva i pogledas sace od istog....starija auta koja imaju tkz bosch pumpe njima je trebalo podmazivanje iste. Al kako su svi vozili na loziku to je bilo to. Masno gorivo.

Poslano putem postara...
 
Top