Cijena polovnih dijelova

Cijena polovnih dijelova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Želim samo da čujem mišljenja kolega vozača,jer me jedna stvar nervira,doduše ne toliko,ali toliko da želim da čujem šta drugi misle o tome.

Naime,dok je bilo leda ona dva dana:),uspio sam razbiti štopku desnu,nije puno,al mi smeta i volim da je sve makar nako dure.
Uglavnom,htjeo sam da se raspitam koliko košta jedna ili obje štopke,pa da ih u paru zamijenim,kad već mijenjam.Prvi upitani je ko iz puške rekao 90,dobro,javit ću ti se.Ipak odlučim da provjerim koliko su nove štopke,i vidi iznenadjenja,nove obje koštaju 90 KM?!?(jedna 48 KM doduše)

Ok,zato što radim kao terenac,malo ću prolutat,i uzet ću polovnu pomislio sam.Barem u TK ima odpada da se iz svemira vide.

E onda počinju razočarenja za razočarenjima.Mislim,volim ovu zemlju i njene ljude,al brate,kako nisko padamo,to nije normalno.Toliko laganja,ubjeđivanja,varanja-neznam.Pomenutu štopku nisam uzeo,jer je najjeftinija u cijelom TK 40 KM,koja trune 20 godina na nekom autu.
Vrhunac je bila nama već dobro poznata rečenica:"ova je iz Njemačke,za cijenu od 50 KM"-nisam imao snage da seljaku kažem da je FIAT Italijansko vozilo i da sigurno nema 50 fabrika koje proizvode rezervne dijelove za Fiata.Uglavnom ,vaša mišljenja i da li smatrate da bi rezervni dilelovi trebali biti pa barem 50% cijene novog dijela,ili su ovakve stvari takodjer naša stvarnost.
 
Član
Ma ti na vecini otpada su idioti zesci, traze za neku glupost mnogo para, a imaju tamo iza 1000 neprodatih dijelova koje ce mozda nikad i prodat.
Al nema veze, imaju i dalje neke lude cijene, umjesto da se rijese tog otpada...
 
Član
al lika stopka iz njemacke . Ma jeftinija je polaona uvjek. AL za fijata tesko je naci i polovne i nove djelovo, al zato da imas golfa bilo kojega mogo bi naci polaoan dio sa 70% nizom cjenom nego sto kosta nova .
 
Ma ova dzava je u ...
Naravno da bi trebali biti polovni dijelovi jeftiniji sad koliko odlucuje stanje dijela.
Samo se gleda gdje ce se ko prevariti itd, je*i ga. To je do naroda nije toliko do drzave.
 
Član
ok ko god oce placat polovne bmw dijelove u pola cijene od novih tu sam :)cijelo auto u dijelove kopam odma :)
 
Član
error_xp je napisao(la):
al lika stopka iz njemacke . Ma jeftinija je polaona uvjek. AL za fijata tesko je naci i polovne i nove djelovo, al zato da imas golfa bilo kojega mogo bi naci polaoan dio sa 70% nizom cjenom nego sto kosta nova .

De ne melji bezveze, dijelova ima i za japance sad, a kamoli crnog Fiata...i kakav crni golf.

@yosma, ma na otpadima su bezobrazni malo je rec, sto kaze Boki stoje stvari godinama truhnu bezveze nit zna sta je ni koliko je.....
 
Član
naravno da je uvjek tako za nesto cega nema na trzistu ili se nemoze nabaviti naravno da je visoka cijena
evo ja znam za e30 npr maglenke kolko god ih imam sve se proda za cas 100 km komad kako i ne kad je 330 nova
sicevi u extra stanju 500 eura zasto ne kad je jedan nov 2500 maraka
branici i sve ostalo na bmw ako je original njemacke proizvodnje vrijedi vise nego sleper tih talijanskih govana sto prodaju ko zamjenu
a tako je isto i sa golfom i slicno
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ok ko god oce placat polovne bmw dijelove u pola cijene od novih tu sam :)cijelo auto u dijelove kopam odma :)

Starac,veruješ da sam prije dva sata isto rekao tipu kod Arizone-de ti meni stari za njeg keš,pa ti zaradi 5000 na njemu,ako štopke toliko koštaju:))))

Pola cijene sam rekao onako,jer ovdje sve ide 5 KM ispod nove.A da golfa imam ,mogao bih ruku u svaki kontejner zavući i naći bilo koji dio:)))))
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
naravno da je uvjek tako za nesto cega nema na trzistu ili se nemoze nabaviti naravno da je visoka cijena
evo ja znam za e30 npr maglenke kolko god ih imam sve se proda za cas 100 km komad kako i ne kad je 330 nova
sicevi u extra stanju 500 eura zasto ne kad je jedan nov 2500 maraka
branici i sve ostalo na bmw ako je original njemacke proizvodnje vrijedi vise nego sleper tih talijanskih govana sto prodaju ko zamjenu
a tako je isto i sa golfom i slicno

Pa naravno , zakon ponude i potraznje.....a malo morgen bi bio i famozni golf dodzaba za odrzavat da se kupi kad original neki dio.....
 
Član
Treba se dobro raspitati prije kupovine polovnog, koliko je nov dio! MOJ LICNO PRIMJER: Otisao sam na otpad da uzmem komplet ventilator sa nosacem. Sva sreca, na otpadima(obisao sam 15-ak) nije bilo, a cijenili su od 250-350KM. Posto mi se zurilo, otisao sam u Verano i kupio NOV SA GARANCIJOM 1 god. za 211KM!!!
 

LSD

Član
imao sam ja dosta iskustava s dijelovima polovnim i novim...........
kazem samo treba se sprijateljiti sa svim vlasnicima otpada i onda budesh rahat:icon_smile::icon_smile:
sto se tice banalnih stvari ( kojekakve plastike.stopke...karambolke) ti je uredu kupiti novo....
ali mehanicki dijelovi za VAG grupaciju ni u snu kupovati novo-odnostno ta zamjene za origi dijelove...
normalno neces uzeti polovan lezaj.. ali
evo primjera:
kupio ja diskove starom....novi
otishao do austrije i vratio se diskovi se iskrivili
odma na otpad i skinem s duje koja je doshla iz svicarske
....vec drugi puta mijenja plocice(talijanska kvaliteta :D ) diskovi ostaju isti
 
Član
Ljudi ja iskreno vise volim kupiti polovnu stvar za auto ako je original iz Njemacke, nego kupovati novo kod nas fuseve (sad zavisi od dijelova, ne moze sve polovno na auto).
 
Član
Kolega sa bmw-om e30, ja stvarno ne znam o kom ti bmw-u govoris i sta toliko kosta, pa taj auto citav mozes kupiti za 700KM, jos da vidis unutra koze....
A supci na otpadima uzimaju auta za dzaba pa sto god prodaju njima super, cista zarada....
Samo opet treba biti oprezan ker ti polovni dijelovi limarije i plastika su dosta kvalitetniji nego li oni iz velasa itd....
Zato jesu i skuplji.
Ali yosma, nisi daleko od istine, ova zemlja vise nije postala bijedna samo materijalno, nego i dusevno, sve sto si stariji sve si vise ubijedjen u to.......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top