Chipovanje kod nipexa-jel ko radio?

Chipovanje kod nipexa-jel ko radio?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
adi187 je napisao(la):
Valja ;) ima na internetu dosta auta sto su radjena kod O.T.C , inter auto kolko znam isto radi sa O.T.C

Mozda u nipexu za tu cijenu daju i garanciju, i kad bi bilo kakvih problema opet ovlasteni je prednost u tom slucaju!

Ima tu na forumu kamaru naroda sto su radili chip kod SM-a pa se voze bez problema , al zna se i njima podbacit, nas elektricar tu iz Srebrenika chipovo je pasata 1.9 TDI u SM-u pa imo problema auto dimilio odma posle chipa, imo problema s paljenjem :icon_rolleyes: u nipexu vratili na fabricke postavke i OK bilo, ne bih da nikog osporavam niti hvalim nego kazem ono sto sam cuo iz prve ruke bio je i GreenDevil kad je lik nam prico ...

Da ne nije Emin plavi pašaga??
 
Član
Te price da OCT chip ne valja su price za malu djecu i pricaju je oni koji bi sebe da uzdizu da druge da kude...a svi znamo ti koji sebe uzdizu koliko su turbina raji sjePali a da o tome ne govore nista...

Momak hoce da radi u ovlastenom servisu i neka tamo uradi,problem mu nisu pare a mirnije ce spavati kad zna da je auto dao nekome u ruke ko zna uraditi to sto zeli...

Ja sam isto radio chip kad sam vozio Golfa 5 kod Citiusa i bio sam PREzadovoljan.
 
haz0r je napisao(la):
adi187 je napisao(la):
Valja ;) ima na internetu dosta auta sto su radjena kod O.T.C , inter auto kolko znam isto radi sa O.T.C

Mozda u nipexu za tu cijenu daju i garanciju, i kad bi bilo kakvih problema opet ovlasteni je prednost u tom slucaju!

Ima tu na forumu kamaru naroda sto su radili chip kod SM-a pa se voze bez problema , al zna se i njima podbacit, nas elektricar tu iz Srebrenika chipovo je pasata 1.9 TDI u SM-u pa imo problema auto dimilio odma posle chipa, imo problema s paljenjem :icon_rolleyes: u nipexu vratili na fabricke postavke i OK bilo, ne bih da nikog osporavam niti hvalim nego kazem ono sto sam cuo iz prve ruke bio je i GreenDevil kad je lik nam prico ...

Da ne nije Emin plavi pašaga??

Jest ;)
 
Član
ja sam na svom golfu imao O.CT i sada ga imam na audiju A4, pošto sam golfa duže vozio da vam o njemu kažem, auto je letio, nikad nije začadio ni najmanje, ni hladan ni vruč, ni pod punim gasom, derao je sve, sigurno nije bilo bržeg TDI-a, ono što će vam reći ovi iz SM-a za O.CT je da nema snage koliko govore, ali jbg svaki jahač svog konja hvali, ja kažem ako mu nije žao para neka slobodno uradi O.CT jer boljeg na ovim prostorima nema
 
Član
^ Imao je član bulex tog TDI od 150ks, pa ga je čipovao u Metasystem, auto nije htjelo da ide, pa su vratili originalnu mapu, i išlo je nekako... Ispostavilo se da su dizne bile pri kraju i to je zamjenio i sve super ;) Za razliku od tih O.CT ako ne radiš direktno kod njih, ne znaš, kod SM imaš valjke u Gradiškoj pa ko voli :cool:
 
Član
Deyo je napisao(la):
^ Imao je član bulex tog TDI od 150ks, pa ga je čipovao u Metasystem, auto nije htjelo da ide, pa su vratili originalnu mapu, i išlo je nekako... Ispostavilo se da su dizne bile pri kraju i to je zamjenio i sve super ;) Za razliku od tih O.CT ako ne radiš direktno kod njih, ne znaš, kod SM imaš valjke u Gradiškoj pa ko voli :cool:

pa ne ideš na tuning da bi provjerio je li auto ispravan, već prvo provjeriš u kakvom ti je stanju auto (ako si več toliki levat da ne kontaš kad ti je auto pokvaren) pa onda na tuning, a sve se da provjeriti.
ja ne znam za druge ali meni ne trebaju valjci da bih vidio kako mi ide auto ;)
ja to jednostavno uporedim sa drugim autom, kao npr moj auto sa O.CT-om i i sti takav sa SM-om, moj je bio brži ;)
 
Član
Deyo je napisao(la):
trebaju ti valjci, isto auto, i te 2 mape da znaš koja je brža ;)

razumijem ja da je svaki auto različit ali ja znam kako je moj išao, odnosno ne treba kuditi drugog da bi nahvalio svog...
čovjek pita za O.CT ja kažem da se neće pokajati, ja na svoj auto stavljam sve najbolje i nije mi žao dati 2-3 stoje više za nešto što mislim da je najbolje
 
Član
^ naravno, svako radi šta hoće za svoje pare, moje uvjerenje je da SM nije ništa lošiji od O.CT, i to je to.
 
Član
http://www.chip-tuning.com.ba/

ovlasteni serviseri nisu nista bolji od ostalih, samo su skuplji
a garancija inace svugdje vrijedi dok ne das sve pare, a kasnije te izvozaju:icon_mad:
 
Momak kao sto neko vec rece ne zali novca,a u nipex-u mu garantuju na motor jer ga kod njih odrzava..Mene je zanimalo samo jel ko radio i dali je zadovoljan,a ako je SM bolji za sebe je, jer sam ga i ja preporucio ali decko nece...

da se nebi dalje svadjali,mozete lock-ovati temu..hvala na odgovoru svima ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top