Chipovanje kod nipexa-jel ko radio?

Chipovanje kod nipexa-jel ko radio?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo,zanima me jel ko radio chip-kod nipex-a ili drugih ovlastenih servisa na autu,prijatelj je dobio ponudu da radi to na golfu svom( 1.9tdi 5-ica) pa me zanima jel preporucljivo?

hvala ;)
 
Član
Jesu moji iz firme radili o-ct na passatu 6 na 2.0 motoru
http://www.nipex.ba/nipex/index.php?id=182
2009 na novom autu uradili i nema problema ,
900 i kusur KM
 
Član
http://www.smchiptuning.com/605/vw-golf-v-1.9-tdi-105 i skoro 2x jeftinije ako je ta cijena što koki kaže a ima u Živinicama ;)
 
sta ba 900 i kusur,toliko uzimaju za chipovanje???

Deyo je napisao(la):
http://www.smchiptuning.com/605/vw-golf-v-1.9-tdi-105 i skoro 2x jeftinije ako je ta cijena što koki kaže a ima u Živinicama ;)

I ja sam savjetovao to,cak sam govorio da ode na valjke u gradisku,ali nece lik,samo u ovlastenom hoce...
 
Član
Nesjecam se koliko je dugo trajalo, mislim nije dugo, prikopcali ga i znam da nije bilo nijednog majstora u bizini auta , kao fol iz Wolzburga preko neta ga stimali, znam da nisu nista cackali i znam da je bilo blizu 1000KM,
Autosalon drugar , jesil kada cuo kakve su cijene kada se cjenkas za dodatnu opremu
ja nisam mogao vjerovati kako slatko pucaju cijene na te sitnice
 
Član
Pa iskreno, neka deru naivne ;) Taj Golf niti je nov niti pod garancijom (pretpostavljam), svi znamo za SM i njegov rad, a prijatelj kako želli naravno :cool:
 
Član
ovo sto vidim na njihovoj stranici nije mi bas nesto sa 250nm na 320nmNekako mi puno a i cjena je fafarona za te pare kod srdje power uradis:D ko voli nek izvoli;)
 
Član
Valja ;) ima na internetu dosta auta sto su radjena kod O.T.C , inter auto kolko znam isto radi sa O.T.C

Mozda u nipexu za tu cijenu daju i garanciju, i kad bi bilo kakvih problema opet ovlasteni je prednost u tom slucaju!

Ima tu na forumu kamaru naroda sto su radili chip kod SM-a pa se voze bez problema , al zna se i njima podbacit, nas elektricar tu iz Srebrenika chipovo je pasata 1.9 TDI u SM-u pa imo problema auto dimilio odma posle chipa, imo problema s paljenjem :icon_rolleyes: u nipexu vratili na fabricke postavke i OK bilo, ne bih da nikog osporavam niti hvalim nego kazem ono sto sam cuo iz prve ruke bio je i GreenDevil kad je lik nam prico ...
 
Član
Zvuči mi kao bomba, prvo da je nazvao fino i objasnio, bilo bi mu riješeno, drugo šta će plaćati u nipexu da mu vraćaju na fabričku mapu kad ima garanciju na to 3 godine kod SM... i treće nije ni svako auto u stanju izdrži dodatni napor ako je prešlo pola miliona kilometara. Možda i ja pričam napamet, ali taj lik sigurno priča :icon_evil:

afb9ecc1084dca6d4ffdf7f861564a0c.png
 
Pa kakav je uopste taj motor bio prije cipovanja ? Ne treba odmah ni napadati ;), a i za taj O.CT se vodila rasprava, SM je pisao o tome, tako da samo treba potraziti na forumu.

Taj drug ako ima para da cipuje u Nipexu, nek to uradi, s takvima se ne vrijedi raspravljati... to su oni tipovi koji vjeruju samo odredjenim stvarima, tj. sto skuplje to bolje, a domacu proizvodnju pljuju bez da se raspitaju kako je ;)
 
technoGeek je napisao(la):
Pa kakav je uopste taj motor bio prije cipovanja ? Ne treba odmah ni napadati ;), a i za taj O.CT se vodila rasprava, SM je pisao o tome, tako da samo treba potraziti na forumu.

Taj drug ako ima para da cipuje u Nipexu, nek to uradi, s takvima se ne vrijedi raspravljati... to su oni tipovi koji vjeruju samo odredjenim stvarima, tj. sto skuplje to bolje, a domacu proizvodnju pljuju bez da se raspitaju kako je ;)

Passat 3B 2000.god, full oprema, TDI 110ks trebo bi ga pogledat pa onda govorit kakav je motor, jer ja znam dosta o tom autu i znam da se servisira u NIPEX-u, a s motora komotno mozes jest ;);)
ja sam mu preporucio SM i da ide u Gradisku, kasnije sam cuo da je cijeli dan proveo i da nisu mogli nista napravit, da mu je kasnije cadio i da je imo slabo paljenje
ako mene taj momak laze onda i ja vas jer necu nikog da optuzujem, da je rijec o meni ne bih nista bez dokaza
 
Član
Sjecam se toga passata i to je istina da je dimo i da se nije mogao napraviti.
Dimio je i na standard a na tuning jos vise.

Problem je bio momenat kad turbo pocne da duva tada izbaci dim.

Inace svi ti motori stari sa bosch pumpom i 110 ks dime i mnogo su problematicni.
Snaga se lako podigne ali 1 i 2 brzina dime i standarno pa zato moraju da dime i na tuningu.

Zasto se nije mogao napraviti ne znam,ali pretpostavljam da je problem bio ili u pumpi ili u diznam jer tih motora je uradjeno mnogo do sada vecina bude OK,neki dime malo a rijetki kao taj su bili nepodnosnjivi cim se snaga poveca i za 10 ks

Nije to nista cudno za tako stari motor.
 
Član
i ja servisiram auto u nipexu i svaka im cast,nema na daleko boljeg servisa,al chip radio u sm chiptuningu,potrosio goriva 200 300 maraka i nije mi zao ni marke :D
istekla mi garancija davno a na autu nista crklo nije poslije 80 90 hiljada sa sm power :) jedino mi je bilo mrsko otici,al nije ni to problem,dan slobodan i odes jbg

ako ima pare nek ode u wolfsburg il nek kupi jace auto pa ne treba ga ni chipat ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top