Cesto pregore sijalice H7 Fiat Stilo

Cesto pregore sijalice H7 Fiat Stilo

Član
saledoboj je napisao(la):
U mene jaran iz Njemacke godisnje dolazi 3-4 puta i svaki put kad dodje mora mjenjat sijalicu jer nasi jebeni putevi stresu sve zivo. Ja sam kupio neke sijalice 15-20 KM nzm ni ja tacno i trajale mi max 10 dana odmah jedna crkla vratim stari Osram eno i posle saobracajke rade obe perfektno. Ako uzimas uzmi kvalitetnu sijalicu vidi najbolje neko da ti dostavi iz Njemacke Austrije i sl sa ovim nasim nemoj radit, ovdje skoro da i nemas nista original. Sto se tice Xenona nzm sam sta da ti kazem na starim autima pici jbg na novijim zavisi sve od elektronike od onog ko ugradjuje i sl. Ja kontam na 407 ubacit al citao sam po forumima da znaju jebavat i to dobro pogotovo ako se strucno ne ugradi.

Ovo i mene interesuje. Nedavno kupih 307, 2006g. Prije toga imao 206, standardna oprema, 2001 g,, i ugrađivao obične ksenone, radilo bez problema. Malo me strah u ovog novog sada, ne znam može li zeznuti nešto, mada obavezno ako se odlučiš can-bus trebaš staviti, ja ću signurno tako. I SMD led ću sve can-bus staviti, da budem siguran. Na 407 sam pročitao da treba i neki relej, da ne bi pokvarli motor brisača.
 
Član
pogledaj na compjuter test koliko ti daje lichtmasina,mozda skokne preko 15 volti ponekad.probaj prekljucit voltmetar na lichtmasinu ako neznas otidi nekom mejstoru da ti prekljuci i uvedi u auto i prati mozda ces otkrit kvar na lichtmasini .


pogledaj na compjuter test koliko ti daje lichtmasina,mozda skokne preko 15 volti ponekad.probaj prekljucit voltmetar na lichtmasinu ako neznas otidi nekom mejstoru da ti prekljuci i uvedi u auto i prati mozda ces otkrit kvar na lichtmasini .
 
Član
kupi wurth sijalice ako vec neces xenone...meni su se najbolje pokazale...jedno vrijeme kupovao neke irgetske na pumpama,crknu za par dana...wurthove su obe i drze vise od godinu dana,sve ok...a mislim da su 5-10KM po komadu,zavisno kakva je
 
Član
Prvo provjerit treba kolko vlada napona na bateriji, moguce da dinama daje previse napona pa dere sijalice a drugo da treba naci orginal sijalice i pregledat far da neubacuje vodu takode zna se desit ako su slabi kontakti na sijalici izaziva vecu struju jer se javlja el. luk i time takode dolazi do pregaranja sijalica a ima na novim autima elektronika koja regulise sijalice (licht modul) moguce da i on previse napona daji i neregulise kako treba.

Umene je H7 3 godine vozam i samo jednom sam mijenjao na desnom faru.
 
Član
mozda je gluost al drug je imao slican problem samo reno megan crkavala sve po jedna sijalica i jednom slucajno promjeni obje sijalice i onu sto nije crkla jel je nesto drugacije boje,., o tada su radile nekih godinu mozda vise,.,
Probaj obje zamjenit
 
Član
u Mene kad je uzeto auto promjenute obje stavljene neke njemacke dobre i evo vec 6mjeseci bez problema osram ima neke sijalice produzenog vjeka trajanja pa probaj i to ne znam kako se zovu tj model ;)
 
Top