centralno + daljinsko jetta mk2 POMOC SHEMA !

centralno + daljinsko jetta mk2 POMOC SHEMA !

BHT Ovisnik
pozdrav,imam pitanje,danas na pijaci gledam i u auto dijelovima centralna brava 30km univerzalna + daljinsko sve skupa daju 60km,koliko valja stavljati ovo LI-LA centralno i dal je tesko da sam postavljam,inace mi do te cifre odgovara jer vise ne bih dao,a da mi netko stavlja moram,znaci jel mogu sam to postaviti bez velikih teskoca i koliko to moze dugo funkcionirati jer nije mnogo novca,radije cu normala otkljucavati nego kasnije imati problema da nesto trokira,ne radi i sl,u pitanju su 2 vrata,a dođu 4 motorica,dal moze to i za gepekt

valjda nisam puno spetljao:D
hvala :icon_biggrin:
 
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

razlike nema mnogo fabrika ili ovo, mozes sve sam upakovati najveca je fora fixirati motorice na odgovarajucu poziciju, ti imas dvoja vrata, znaci dva motorica ti trebaju, modul od centralne, i modul daljenskog, ili alarm sa opcijom kacenja centralnog (excalibur po meni zasad jeko ucinkovit za kintu po kojoj se prodaje i pruzenom), samo spojis imas semu i to je to, prosto ko pasulj....
 
BHT Ovisnik
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

mostar je da oprostis qrac sto se tice te opreme,cijel grad sam prevrnuo naopako samo da nađem stopice za AKU i nisam nasao,samo jednu elektro radnju jos nisam pogledao,ovo neznam kakva je marka,neko govno kinesko valjda,jer pojeftino mi pa reko ako valja i nije muka za skopcat da uzmem
 
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

pa jbg ovdje kod nas u sa je otprilike to ta cijena, centralka 30, daljinsko 30, a alarm sa centralnim (i skakavac kljuc plus dobijes) je 60km, pa kombinujes sta ti odgovara, znaci ili 60 ili 90km, a ista je fora, samo sto ovamo za 30Km jos dobijes alarm.....

a i klemica ima na izvoz, kod nas, u supermarketu cak ima, doduse smece od 3-5km ali moze posluziti
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

ma ugradi to i cao...sluze ti kinezi,lakse nego svaki put kljucem otkljucavati... ;)

edit: a ne moze se montirati na gepek fabriku...prekomplikovano...
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

cole druze u mire plinara imas sve to kupit ja kupio sebi tamo,
ali ja kupio samo daljinsko sa modulom i 2 motorica za 2 vrata, motorice mozes kupiti na komad posebno koliko god ti treba komada,
ja uzeo daljinsko na skakavac, ima i otvaranje gepeka , kljuc odnosno daljinac isto kao u passat-a 5.5 ili golfa 4...
doslo me to 48KM + 2 motorica po 7 markica...
sve sam sam skopcao nikakva pamet samo ,volje treba, a i nema puno zica za skopcat,glupost obicna...
ja sam u plinari uzimao jer mi je provjereno, ako nesto zaebavalo mogu vratit, i momak koji tamo radi reko mi je ako sta zapne samo dodji, nisam imao nikakvih problema
ja sma mislio da uzmem modul za centralno,ali nisam imao potrebe, skopcao sam daljinsko direkt na motorice i evo ima 2 mjeseca radi bez ikakvih problema,
a ako uzmes i modul za centralno jos je manje mozganja oko zica...
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

probelem je sto kod jette nemas gdje namontirati motoric da otkljucava gepek,komplet mehanizam je u onom dijelu sto se gurne kada otaras gepek,i brava i sve,tako da se nema gdje motoric zakaciti...
a ne mora se uzimati modul za centralnu,samo sto u tom sucaju imas samo daljinsko,sto ti u osnovi samo i treba,tj mozes normalno otkljucati daljinskim ali kada rucno otkljucavas vozaceva vrata nece ti se otkljucati i suvozaceva,tj nemas centralnu dok sa modulom i to fnkcionise...
uglavnom jednostavno za napraviti a korisna stvar...
 
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

i vise nego korisna, a za gepek nazalost opste poznato da je malo problematicno, ali uz malo truda i muke sve se moze rijesiti, prema tome u akciju cole.......
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

jeftinija je varijanta...

kupi samo daljinsko i dva motorica ako imas dvoja vrata. centralna ti ne treba samo ti trebaju motorici i modul za daljinsko, ali ima i manu kljucem zakljucavas samo jedna vrata a sa daljinskim zakljucavas sve.

skuplja varijanta.....

modul za centralnu sa 4 motorica i modul za daljinsko zakljucavanje. prednost sto kljucem mozes zakljucati sve kao i sa daljinskim.


Postavljanje je jednostavno barem na starijim vw vozilima jer rupa za provuci kabal ima i previse dok kod novijih auta naci rupu za provuci instalaciju je cista premija.
samo polako i bez srkleta sve fino odmjeri i postavi. motorice pricvrscuj direktno za vrata i ne koristi one ljestvice sto dodju uz motorice jer na vw-u bolje stoji i funkcionalnije je kad se direktno za vrata motorici zasarafe

pozz i sretno

ako gdje zapnes pitaj na PM nije frka objasnit cu ti
 
BHT Ovisnik
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

aha aha,hvala na pomoci,pogledam to ovih dana:cool:

@almyr
jelmislis na plin komerc gore na vrhu avenije ,iznad centra 2 ?
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

evo ti slike,motorici u golfu 2 i moduli smjesteni iznad osiguraca...

b8838a7e5bb68179c56885187808e755.jpg


8f4147b8581180a2d0bd192402afef38.jpg


26d720efe2b5ed173fc2c3090ace04e2.jpg


1ca248224c8a1cb246ab5fa3738ca3ca.jpg


c118f056ebf9150081bf60e95a13e6fe.jpg
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

jesi li slucajno imao vecu sliku na ovim se nista ne vidi. presitno je.

dajte ba ljudi postavljajte normalne slike (max 800x600) a ne ove postere
 
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

emirEX_sa je napisao(la):
jesi li slucajno imao vecu sliku na ovim se nista ne vidi. presitno je.

dajte ba ljudi postavljajte normalne slike (max 800x600) a ne ove postere

kod mene su ok slike.....:icon_confused:

mora da image resizer nije radio malo.....
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

Je col3 to ti je plinar nas hehe btw almyr jel ima posebno u njeg kljuceva skakavaca uzet ?
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

pa plakate nego sta...pred izbore... :)
jbg nije bilo namjerno,uplodovao sam preko nekog sklj servera pa nisam obracao paznju koju velicinu stavljam...
meni je svejedno noramlno,vjerovatno to zavisi od browsera...
a slike su ionako za coleta pa ako ne ide drugacije nek ih save na komp pa pogleda...
 
Top