Centralno Audi A 4 2000 god, 1,9 tdi

Centralno Audi A 4 2000 god, 1,9 tdi

Član
Kupio sam audija a4 2000 godiste 1,9 tdi ali mu ne radi centralno, znaci kad pritisnem za zakljucavanje svjetlucaju zmigavci kao da je zakljucao ali nista se ne dogadja tako da me zanima koliko kosta popravak u cemu je kvaka uopste i tako to... Totalni sam laik za ovo jebiga
 
Član
ako je model A4 do 2000-te god., onda ti je problem motor centralne brave (vakum) u gepeku ...
 
drug otvori gepek i probaj zakljucati ako zuji u haubi onda nije do vakuum pumpe jednostavno strgo ti se kabal tj. "crijevo "
glavno na vakuum pumpi nemora znacit da je puklo samo za crijevom ides i naci ces kvar negdje ti se sigurno svuklo na gumenim spojnicama pa tu furla zrak bezze
probaj pa javi nadam se da sam ti pomogo
pozzzz i sretno ;)
 
Član
ajd probam to sutra a za vikend idem u bosnu da to popravim ako treba i jos par stvari kupim za autic ono da ga nasminkam:p
 
Član
ev ovako bio kod majstora i on nije skuzio o cemu se radi, da li je otkljucavanje na gepeku povezano sa ostalim vratima kaze on da nije, jer kad pritisnem na daljinskom otkljuca mi se gepek a ostala vrata nista, takodje kad otvorim gepek cuje se samo kao neka preklopka a neko slabo zujanje koje traje sekundu, spojili ga na kompjuter i pise da je greska 01367 sto je kao ili slab pritisak ili ZV pumpa u defektu al ON NIJE SIGURAN tako da ne znam sta da vam kazem ja se pokupio i otisao ako mi ko ima jos sta reci bio bi zahvalan, znaci ne moze centralna ni na daljinsko ni na rucni kljuc ne radi , moram sve zatvarat rucno , jedino gepek kad pritisnem na kljuc on sam skljoce i otvorim ga.... evo link neki sto sam nasao na netu al nisam bas sa njemackim
http://www.motor-talk.de/forum/fehlercode-01367-zv-defekt-t3348980.html
 
Član
Otišla vakum pumpa od centralne u gepeku ili pošto gepek otvara možda crijeva od pumpe da su u prekidu...neam tu neke velike filozofije...mada mi je malo čudno što gepek radi ;)
 
darko13 je napisao(la):
Otišla vakum pumpa od centralne u gepeku ili pošto gepek otvara možda crijeva od pumpe da su u prekidu...neam tu neke velike filozofije...mada mi je malo čudno što gepek radi ;)

Isto to pise i na njemackom linku na forum sto je dao, tako da su to te dvije opcije. Vuci nekom drugom majstoru kad taj vec ne zna skontati, a mozes i elektricaru ;)
 
reko sam ti fino nadjes pumpu i odmah ces vidjeti 1 ili2 cjevcice krenes za njima i naci ces kvar negdje ti se samo kabal svuko tj. crijevo sa spojnice i tu furla vuce zrak ili ga pusta.
ako ti je audi s 4-era vrata te spojnice se nalaze na stoku tj. izmedju prednjih i zadnjih vrata tu ti je spojnica za prednja i zadnja vrata a za gepek i rezervoar se nalazi ispod brave na gepeku to ti je glavna spojnica tj. racva
gepek ti moze odkljucati zato sto je najblizi vakum pumpi a za ostalo nema dovoljno snage pumpa da povuce cilindar od centralne tj furla zrak pa ne moze da radi normalno
odradi samo to i ima sve da ti radi ko sat
a pumpu ne mjenjaj jer ona ti je ok 100%
toliko od mene pozzzz ;)
 
Član
ernade ajd tebe cu poslusat i kad nadjem cime cu ja to ocu mijenjat kabal ili samo neku izolir traku stavim il nesto ?
 
samo ga ustekaj sigurno se samo svuklo aako je pukla spojnica tj. racva probaj naci na odpadu pasu od svakog auta koje ima vakuum centralnu a cisto sumnjam da racva moze popucati ipak je to auto mlado
kada na golfovima 88godista ne ispucaju mos onda mislit kakav je to kvalitet gume tj. racve
amore bit i da ti se crijevo negdje dobro stislo tj. prignjecilo
ako se bude prignjecilo na tom mjestu gs presjeci nadji komad gumenog kabla navuci na cijev i stegni selnama
toliko od mene ako gdje zapne pisi u PM tu sam da pomognem
pozzzzzzzzz ;)
 
Član
Imam jedno pitanje ako mozete da mi pomognete dobio sam maturski u skoli da radim.Tema je, centralno zakljucavanje s pneumatskim podizacima(pronalazak,otklanjivanje kvara, kontrola i funkcia sistema) AUDI A4. Bilo kakva pomoc je dobro dosla linkovi slike da mi objasnite bilo sta. Hvala unaprijed.
 
Top