centralna brava

centralna brava

Član
boleM je napisao(la):
svaka cast momci
danas sam sve skolopio i sve radi
@mtopic svaka cast sve sam iso kako si i napiso i sve radi samo sto nemoze da idu zmigavci preko 4 zmigavca vec sam moro kako je @amkos uradio sebi izvadio dvije diode iz nekog starog radia polemio sve i jedno kablo na lijevi a drugo na desni zmigavcac i eno ga sad radi :D

super...bolje da si sam prćko nego dao nekom 20 kermi i jos cekaj ako je guzva al hej nije sve ni u 20 marki bitno je nesto skopcati sam uz malu pomoc drugova sa bhtuninga :cool: ;)
 
Član
super...bolje da si sam prćko nego dao nekom 20 kermi i jos cekaj ako je guzva al hej nije sve ni u 20 marki bitno je nesto skopcati sam uz malu pomoc drugova sa bhtuninga :cool: ;)
[/quote]

;) :cool:
 
Član
da dodam ovo kad vec admin nije zakljuco
nisam ni gledo prije nece da mi zakljuca centralna kad ja okrenem kljucem,na dugme sve radi al rucno nece
 
Član
Jesi stavio motorice sa 5 zica u prednja vrata? I jesi koristio obe "kutijice"? Moralo bi da radi ...
 
Član
koristio obadvije,sve pospajo kako si mi objasnio,i nisam ni probavo do danas,i danas mi padne na pament i probam kad ono nece
i jesam stavio motoric sa 5 zica na vozacka vrata
 
Član
Nema tu puno prostora za gresku sa tvoje strane ...
Zice od motorica same dolaze na svoja mjesta i idu "boja na boju" tako da tu mozes pogrijesiti jedino ako si daltonista ;)
Ako imas gresku u spajanju, onda vjerovatno ne bi radilo nikako, a cim radi na daljinski, a nece na kljuc znaci da je "kutijica" od centralne ispravna i salje signale na sve motorice, tako da vjerovatno moze biti da je greska u tom "glavnom" motoricu koji je vozacevim vratima ... moguce da mikroprekidac u njemu, koji salje signal centrali kad je zakljucan, a kad otkljucan, ne radi kako treba, pa "kutijica" od centralne ne zna kad da zakljuca ostale motorice ...
Ako imas jos jedan motoric sa 5 zica, pokusaj ga zamijeniti, pa vidi onda hoce li raditi ...
Ako ne bude, onda stvarno ne znam ovako "preko zice" sta bi moglo biti ...
 
Član
heheh dobro kazes samo bi deltonista mogo pogrijesit u spajanju :icon_smile:
i ja sumljam samo da je fabricka greska u glavnom motoricu,al nemam drugog da ga probam zamijenit
al i nema veze i uzeo sam daljinsko da ga ne zakljucavam rucno
hvala
 
Član
eo ovako rodjak je dobio neko daljinsko zakljucavanje,al nije ni slicno ko u mene i neznamo spojit

eo ako je ko imo iskustva sa ovim nek pise

eo slika



hvala,ko zna nek pomaze
 
Član
Evo odgovoricu ti ovdje, pa nek jos neko procita, mozda jos nekom zatreba ista informacija ...

Kao sto smo preko PP ustanovili, fali ti jos jedan dzek, tj na toj bazi imas mjesto za jos jedan dzek i vide se 4 pin-a (iglice)
Raspored spajanja na njih je sljedeci (gledano od ovog gornjeg dzeka prema dole)

1. zica za otvaranje gepeka (pulsirajuci izlaz) ... nju ne trebas spajati
2. izlaz za zmigavce (nju razgranavas diodama kao sto je gore vec objasnjeno)
3. masa (-)
4. +12 V

Mozes pospajati zice na pin-ove sa stopicama, ali sigurnije je da odes nekom da to fino polemi i izoluje (ako ne znas sam), mada bi najbolje bilo potraziti taj dzek tamo gdje je kupljeno daljinsko

E sad kako spojiti da radi ...
Rekao si da je centralna ista kao kod tebe i da si nju vec postavio, pa cu ti onda objasniti kako da spojis ovo daljinsko na nju.

Od ovih gornjih zica crna i bijela ti ne trebaju, slobodno ih odsijeci
Roza i narandzasta se spajaju na masu
a ljubicasta i zelena su zice za otkljucavanje i zakljucavanje i njih spajas na one dvije sto su ostale slobodne od centralne. Sad, koja zakljucava, a koja otkljucava ne znam napamet, to isprobaj jednom ovako, jednom onako, ne mozes nista pokvariti.

Eto ... ako jos sta zapne, slobodno pitaj ovdje, a mozes i na PP
 
Član
e eo mene opet i treba mi opet pomoc,ko je ugradjivo u golfa centralnu zna da na gepeku nije isti princip zakljucavanja,al je na gepeku princip otvaranja slican principu zakljucavanja
i ja sam nesto skonto da bih mogao da onu polugu sto otvara gepek spojim na motoric a da i da sa motoricom otvaram gepek i da mi u sustini bude non stop zaljucan(da vanjska brava bude otpojena)
e sad koja zica dobije impuls kad ja na daljinskom stisnem ono srednje dugme(jest da na daljinskom nije nacrtano da je za gepek vec je iskljucivanje zvuka al mislim da to nebi trebo bit neki problem
mislim da mi je samo rozna ostala slobodna(nemojte gledat onu sliku sto sam postavio prije to je neka sa neta i u mene nisu iste boje)probat cu nac pravu sliku pa postavit
hvala :icon_smile:
 
Top