carina za e bay pakete u BiH

carina za e bay pakete u BiH

menjic je napisao(la):
Do 50 KM sedmicno se moze bez carine. Ako narucis dva puta po 50 u dva dana opet ces platiti carinu. To je nesto novo uvedeno samo za carinjenje u posti, nema veze jel sa ebay ili ti je neko licno poslao paketi se tako carine.

I to zavisi sta se naruci i koliko srece imate i da li pise GIFT i jos poneceg :D


Na cijenu od oko 170 KM ja platio cini mi se 78 KM carine.

oho ovo je več nešto drugo..pa dobro su te oženili nema šta..,
 
Član
Eto, ja zvao provjerio sve pa ti zato govorim da je tacno tako, a samo sam cekao kad ce nesto tako da uvedu, u srbiji je odavno to i cak mi se cini da je do 20 KM ili mozda i manje, drug mi pricao ali sam zaboravio :D
 
da neotvaram drugu temu...jel ima neko s ovog foruma da živi u americi..da se npr.na njegovu adresu mogu naručiti neke stvari koje nešalju kod nas..pa da on to prepakira i pošalje naravno uz proviziju..,baš gledam da ljudi to dosta traže...mogo bi se neko obogatit:lol:
 
calibra turbo-žu je napisao(la):
da neotvaram drugu temu...jel ima neko s ovog foruma da živi u americi..da se npr.na njegovu adresu mogu naručiti neke stvari koje nešalju kod nas..pa da on to prepakira i pošalje naravno uz proviziju..,baš gledam da ljudi to dosta traže...mogo bi se neko obogatit:lol:

bila je jedno vrijeme firma u BL koja je to radila, ali evo sad gledam nema im stranice, bila je nesto tipa kupiusa.com, ali sad je nesto lijevo na tome....

raspitaj se malo po tim firmama koje kupuju po ebay, imaju neku semu sigurno
 
Član
to je najbolje, ako se ima neko u inostranstvu... das mu da ti on tamo kupi, a kada salje, izvadi iz kutije, stavi u paket npr. novu majcu, a ovo drugo ide kao neka "stara" glupost usput u paketu :icon_smile: i naravno oznaci da je gift
 
Početnik
EVO VAM NAJTACNIJA INFORMACIJA...ja sam narucivao do sad 1000 stvari, od spojlera po 10 kila, velikih, malih, skupih i jeftinih stvari od 3 - 303 eura i carine se dijelovi po principu:
KAKO JE NJIMA KURCU CEIF!!!

DAKLE MOGU VAM OCARINITI POLOVNE NIKE, a DA NE OCARINE KARAMBOLKU OD 300 EURA!!!

pozz
 
Član
Polovne najke tesko, jer mi se cini da je i u zakonu sad da se obuca i odjeca ne carini.

Isto rekoh da je po zakonu do 50 KM bez carine, tako da ta karambolka od 300 eura, ili nisu znali ili je pisalo gift ili im je bilo mrsko raditi taj dan, mada je to rijetko, obicno hoce veci i tezi paket, a manji i laksi i ne gledaju cesto.
 
Top