carina za e bay pakete u BiH

carina za e bay pakete u BiH

jel ima ko da je naručivao s ebay-a?..zanima me kako ide carina za pakete s recimo ebay-a za BiH

u HR necarine iznose do 160 kn..,preko toga uzimaju 10%carine i 23% poreza...
 
ja kad sam narucivao s ebaya bile su sve male stvari najvece je bio display za auto, i iako je kostao 70 E nisu ga carinili...dok vjerujem da je bilo nesto vece i uocljivije bi carinili...dok kad sam narucivao player s interneta doslo me carine 1% i 17% poreza...
 
Član
ranije su malo sta i carinili, cesto nisu ni vece stvari... ali evo ima vec nekoliko mjeseci kako vecinu stvari, carine, ugl. preko 50km, bilo vece ili manje, puknu carinu... zavisi kako naleti, jel cariniku dala zena i sl :lol:
 
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
ja kad sam narucivao s ebaya bile su sve male stvari najvece je bio display za auto, i iako je kostao 70 E nisu ga carinili...dok vjerujem da je bilo nesto vece i uocljivije bi carinili...dok kad sam narucivao player s interneta doslo me carine 1% i 17% poreza...


ovo je mila majka naspram naših.. a bosna mi je pod nosom i imam frenda s adresom..jel prolazi ona fora da da napišu da je dar..jel kolko sam čuo da kod nas to istražuju pa bude sranja itd...
 
e to oko poklona ne znam nije mi se nikad dalo jebavat s prodavcem pa mu govorit da pise da je poklon, uglavnom sam uvijek bio spreman platit carinu i porez a ako prodje bez jos bolje ;)
 

IGY

Član
calibra turbo-žu je napisao(la):
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
ja kad sam narucivao s ebaya bile su sve male stvari najvece je bio display za auto, i iako je kostao 70 E nisu ga carinili...dok vjerujem da je bilo nesto vece i uocljivije bi carinili...dok kad sam narucivao player s interneta doslo me carine 1% i 17% poreza...


ovo je mila majka naspram naših.. a bosna mi je pod nosom i imam frenda s adresom..jel prolazi ona fora da da napišu da je dar..jel kolko sam čuo da kod nas to istražuju pa bude sranja itd...

neka napise manju cijenu nego jeste, a racun ti posalje putem emaila umjesto da stavi u paket i nemas brige

prijatelj mi je tako radio i za stvar od 220 € napisao mu je da kosta 22 € ovi nisu ni provjeravali nista i proslo je sve ok

jel sreca ili slucajnost ne znam :icon_biggrin:
 
Ja kad god sta preko ebay-a narucim kinezi obavezno zaokruze ''gift'', tako da nikada nisam placao carinu...
 
IGY je napisao(la):
calibra turbo-žu je napisao(la):
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
ja kad sam narucivao s ebaya bile su sve male stvari najvece je bio display za auto, i iako je kostao 70 E nisu ga carinili...dok vjerujem da je bilo nesto vece i uocljivije bi carinili...dok kad sam narucivao player s interneta doslo me carine 1% i 17% poreza...


ovo je mila majka naspram naših.. a bosna mi je pod nosom i imam frenda s adresom..jel prolazi ona fora da da napišu da je dar..jel kolko sam čuo da kod nas to istražuju pa bude sranja itd...

neka napise manju cijenu nego jeste, a racun ti posalje putem emaila umjesto da stavi u paket i nemas brige

prijatelj mi je tako radio i za stvar od 220 € napisao mu je da kosta 22 € ovi nisu ni provjeravali nista i proslo je sve ok

jel sreca ili slucajnost ne znam :icon_biggrin:

navodno u takvim slučajevima traže da dođeš na carinu s isprintanim paypal računom i onda bude sranja....,
 

IGY

Član
calibra turbo-žu je napisao(la):
IGY je napisao(la):
calibra turbo-žu je napisao(la):
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
ja kad sam narucivao s ebaya bile su sve male stvari najvece je bio display za auto, i iako je kostao 70 E nisu ga carinili...dok vjerujem da je bilo nesto vece i uocljivije bi carinili...dok kad sam narucivao player s interneta doslo me carine 1% i 17% poreza...


ovo je mila majka naspram naših.. a bosna mi je pod nosom i imam frenda s adresom..jel prolazi ona fora da da napišu da je dar..jel kolko sam čuo da kod nas to istražuju pa bude sranja itd...

neka napise manju cijenu nego jeste, a racun ti posalje putem emaila umjesto da stavi u paket i nemas brige

prijatelj mi je tako radio i za stvar od 220 € napisao mu je da kosta 22 € ovi nisu ni provjeravali nista i proslo je sve ok

jel sreca ili slucajnost ne znam :icon_biggrin:

navodno u takvim slučajevima traže da dođeš na carinu s isprintanim paypal računom i onda bude sranja....,

onda to bas zna biti sranje :)
a ima i photoshop da se photoshopira racun :icon_biggrin:
mada opet mozes najebati ako ti traze da na licu mjesta udzes u racun i pokazes :D
 
Član
nikad nisam carinu platio nit mislim da cu je ikad platiti
fino ako imas koga u njemackoj narucis na njegovu adresu i on ti to fino ubaci na autobus i za cca 10-15 eura paket stigne bez problema carine i placanja doprinosa sugavoj drzavi
 
bmwscaner je napisao(la):
nikad nisam carinu platio nit mislim da cu je ikad platiti
fino ako imas koga u njemackoj narucis na njegovu adresu i on ti to fino ubaci na autobus i za cca 10-15 eura paket stigne bez problema carine i placanja doprinosa sugavoj drzavi

to može samo iz zemalja EU.. iz amerike u njemačku isto plačaš carinu i porez a shiping je isti
 
Član
Do 50 KM sedmicno se moze bez carine. Ako narucis dva puta po 50 u dva dana opet ces platiti carinu. To je nesto novo uvedeno samo za carinjenje u posti, nema veze jel sa ebay ili ti je neko licno poslao paketi se tako carine.

I to zavisi sta se naruci i koliko srece imate i da li pise GIFT i jos poneceg :D


Na cijenu od oko 170 KM ja platio cini mi se 78 KM carine.
 
Top