bummm u djete..

bummm u djete..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne bih nikoga da krivim, prije svega svakome se moze desiti da se nadje u obe situacije ovdje, jer ima i ludih vozaca i pjesaka koji mahnito lutaju ne obziruci se ni na koga... Nadam se da ce mala biti ok...

Uz to da dodam da nekim zenama po mentalnom kapacitetu ne bi trebalo dopustiti da budu mame... Ne kazem za ovu niti bilo koju drugu odredjeno, ali ima i takvih... Prije par dana kisa pada, zena trci sa djetetom bez kisabrana, preko pjesackog, ne gleda nista (a kada kisa pada i vozaci slabije vide), dijete kisne, a sto je nagore ima kapuljacu, koju bistra mama nije mogla staviti djetetu na glavu....
 
Član
knoxville je napisao(la):
ajdin_ze je napisao(la):
Nisu aparati skupi sad.200 km i slikas sve redom bio kriv ili ne.Kasnije nek se dokazuju sa slikama bili oni zandari ili ne.

ne znam sad na koga mislis da slika ti kao ucesnik u nesreci ili kao prolaznik..ako je kao prolaznik okej slikas mada ne vjerujem da iko zeli da se povlaci po sudovima kao svjedok..a ako si kao ucesnik vjeruj mi nije ti do slikanja..ni na kraj pameti :/

Mislio sam ja kao ucesnik.A vjeruj da jest do slikanja.Naucio sam tu lekciju nakon bruke udesa u kojima nisam bio kriv al je nastimano da jesam.Od tad aparat stalno nosam sa sobom.Dosad sam sigurno ima preko 15 udesa koje sam slikao i nije murija bila zadovoljna sa tim jer nisu mogli nista nastimat.
 

EJ2

Član
neko rece da je i dijete krivo... ljudi, pa sta zna dijete? ne znam kako je to zakonom regulisano u bosni, ali u austriji ima ono pravilo (jbg, ne znam sad kako se zove na nasem) po kojem kao trebaju jedni da paze na druge u saobracaju... i vozaci, pjesaci, biciklisti... E iz tog pravila su izuzeti recimo neke umno hendikepirane osobe (kao primjer) jer takva osoba ne moze da procijeni neku situaciju ili razvoj iste u saobracaju pa mu moze doci da ti skoci pred auto i takvim osobama treba obratiti vise paznje u saobracaju. E, i tu sad poenta: i DJECA DO DESET godina su izuzetak znaci, jer u tom uzrastu ne mogu uvijek da prepoznaju i procijene situaciju itd. itd. ...uglavnom znate sta hocu reci.

znaci udaris li u austriji dijete kriv si (osim naravno ako ga nisi mogao nikako vidjeti ili izbjeci) ali ovaj murijak bi zaglavio robije da pozeli da se nije rodio...

uopste kod nas nema kulture sto se zaustavljanja pred pjesackim tice... neki dan ja u doboju, stojim na pjesackom prelazu (odmah preko puta policijske stanice), ma jok, niko da stane... e pa, ja na ulicu, covjek ide na mene... stojim ja i gledam ga. ukoci on JEDVA na 40-50 centi ispred mene i jos mi nesto dovikuje (dobro, i ja sam njemu).
a vidim isto kad nekoga pustam preko ulice, ljudi se boje, ne znaju da li ga pustat, sta je sad...

ovakvu policiju i ovakve autoskole kakve mi imamo - to treba iskorijeniti! daj ba, polozis ispit ako platis veceru, ma daj! meni da udari ne daj boze dijete, zaklao bih ga zubima na licu mjesta ...ajd laku noc, kuvam kad procitam ovako nesto.. vlast, cuj vlast i policija, ma goni to...
 
Član
EJ2 je napisao(la):
neko rece da je i dijete krivo... ljudi, pa sta zna dijete? ne znam kako je to zakonom regulisano u bosni, ali u austriji ima ono pravilo (jbg, ne znam sad kako se zove na nasem) po kojem kao trebaju jedni da paze na druge u saobracaju... i vozaci, pjesaci, biciklisti... E iz tog pravila su izuzeti recimo neke umno hendikepirane osobe (kao primjer) jer takva osoba ne moze da procijeni neku situaciju ili razvoj iste u saobracaju pa mu moze doci da ti skoci pred auto i takvim osobama treba obratiti vise paznje u saobracaju. E, i tu sad poenta: i DJECA DO DESET godina su izuzetak znaci, jer u tom uzrastu ne mogu uvijek da prepoznaju i procijene situaciju itd. itd. ...uglavnom znate sta hocu reci.

znaci udaris li u austriji dijete kriv si (osim naravno ako ga nisi mogao nikako vidjeti ili izbjeci) ali ovaj murijak bi zaglavio robije da pozeli da se nije rodio...

uopste kod nas nema kulture sto se zaustavljanja pred pjesackim tice... neki dan ja u doboju, stojim na pjesackom prelazu (odmah preko puta policijske stanice), ma jok, niko da stane... e pa, ja na ulicu, covjek ide na mene... stojim ja i gledam ga. ukoci on JEDVA na 40-50 centi ispred mene i jos mi nesto dovikuje (dobro, i ja sam njemu).
a vidim isto kad nekoga pustam preko ulice, ljudi se boje, ne znaju da li ga pustat, sta je sad...

ovakvu policiju i ovakve autoskole kakve mi imamo - to treba iskorijeniti! daj ba, polozis ispit ako platis veceru, ma daj! meni da udari ne daj boze dijete, zaklao bih ga zubima na licu mjesta ...ajd laku noc, kuvam kad procitam ovako nesto.. vlast, cuj vlast i policija, ma goni to...

Svaka cast sve je tako kako kazes,ja maloprije kroz grad vozim i stao a pjesaci jadni isprepadani gledaju hocu li ja krenuti prvi preko pjesackog te granaj masi dok ne skontaju:icon_smile:.....
Inace dok sam srednjoskolac bio nisam je.o zivu silu al sad sa 22 sam izuzetno pazljiv,stajem redovno na pjesackim i cuvam se djece jer je drugar moj udario dijete ni kriv ni duzan.. nemarom roditelja dijete od 3 godine se igralo na ulici :icon_cry:
 

JD.

Član
black_devil je napisao(la):
i odjednom covjek se izbaciva iz kolone po gasu,vec je bio mozda na 60-70km/h,i

ista se stvar meni desila prosle god na skenderiji, ja stao nekim djecacima da predju kad nekakav idiot sa diplomatskim tablama drugom trakom zamalo ih ne udari... sreca bili su jos ispred mog auta kad je ovaj naletio...
 
Član
Ma ja uvijek volim malo jače leći na gas, ali ipak gdje god je naseljeno pazim tako da kakvo dijete ne istrči na cestu za loptom il slično. Znači kad si u naseljenom mjestu a posebno blizu mjesta gdje znaš da prelaze cestu, bila zebra il ne bolje je da se ti pričuvaš nego nosit nekog na savjesti :icon_sad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top