buka oko filtera zraka...mislim

buka oko filtera zraka...mislim

so2

Član
Bekir_SA je napisao(la):
Ma drug vidi ga kakav je ko da nije zamjenjen od fabrike, poceo ga usisavat kolko je zacepljen, zato je i bio bucan nije mogao da vuce zrak, zamjeni to i miran si... inace filteri se mijenjaju svakih 10tak kila km ili kupis K&N i samo ga peres, najbolja investicija u auto ;)

ama kazem vam da nije to to...nije tako jednostavno...filter je skoro kupljen nov...a u ovom stanju je jer kako sam vam rekao uvlaci zrak kao lud...pogledaj malo bolje filter i vidjet ces kako ga je upropastilo...toliko vuce zraka u motor da je i filter skoro usisao u sebe... hehe ...mada nije smijesno :(

Anes_mo je napisao(la):
U zivotu nisam vidio vako prljav filter, to ti je poslijedica zacepljenog filtera zabetoniro se ;)

nije tooo...evo danas nisam imao vremena da snimim video i da cujes i da vidis o cemu se radi zapravo...sutra ako ikako stignem...
 
pa covjece Boziji ja evo 3 godine nisam mjenjao zracni filter i ovako nije prljav ti ko da kroz rudnik uglja vozis pa si ga tako zaprljao
neznam moj savjet stavi novi pas vidjeti kako ce raditi tj. disati ;)
 

so2

Član
ernadhusic je napisao(la):
pa covjece Boziji ja evo 3 godine nisam mjenjao zracni filter i ovako nije prljav ti ko da kroz rudnik uglja vozis pa si ga tako zaprljao
neznam moj savjet stavi novi pas vidjeti kako ce raditi tj. disati ;)

jeli moguce da mislis da sam vratio ovaj filter sa slike kad sam ga skinuo...uzeo sam novi stavio ali isto sveeee...
 
Ja sam prije 10ak dana mijenjao sve filtere... zracni filter nakon 15k km nije bio ni priblizno prljav kao ovaj... ali nakon promjene je prodisao motor... a mogu misliti kako je motoru bilo sa ovakvim filterom, kao na slici :icon_eek:

btw: neznam kako ce motor usisavati vise zraka nego sto mu treba :icon_question: tj. po tvojoj prici vuce zrak kao lud... jel bar ide imalo bolje :icon_biggrin: jel ti nakon promjene filtera, isto stanje tj. buka ili je sve OK :icon_question:

P.S. jesi ti siguran da nemas turbinu :lol:
 
Član
so2 je napisao(la):
ernadhusic je napisao(la):
pa covjece Boziji ja evo 3 godine nisam mjenjao zracni filter i ovako nije prljav ti ko da kroz rudnik uglja vozis pa si ga tako zaprljao
neznam moj savjet stavi novi pas vidjeti kako ce raditi tj. disati ;)

jeli moguce da mislis da sam vratio ovaj filter sa slike kad sam ga skinuo...uzeo sam novi stavio ali isto sveeee...

Ja ti drug pisem sta ces provjerit ti neobracas paznju, moze ti biti do bosch pumpe a moze biti i do goriva ako je nekvalitetna nafta tj "suha" bosch pumpa mlati ko luda nemozes ostat od nje, isto tako mogu ti biti ventili ;)
 

so2

Član
zlajaaa je napisao(la):
ulja na 10.000km uzima od 1-2 litre max gdje to nije puno ulja :icon_rolleyes:

to nije puno onome koji auto cijelo vrijeme vozi pod teretom i onome koji ga od njegovih max. 160km/h vozi vecinom skoro pa toliko ;)

FirellesMonster je napisao(la):
Ja sam prije 10ak dana mijenjao sve filtere... zracni filter nakon 15k km nije bio ni priblizno prljav kao ovaj... ali nakon promjene je prodisao motor... a mogu misliti kako je motoru bilo sa ovakvim filterom, kao na slici :icon_eek:

btw: neznam kako ce motor usisavati vise zraka nego sto mu treba :icon_question: tj. po tvojoj prici vuce zrak kao lud... jel bar ide imalo bolje :icon_biggrin: jel ti nakon promjene filtera, isto stanje tj. buka ili je sve OK :icon_question:

P.S. jesi ti siguran da nemas turbinu :lol:

nemam turbinu...a da,isto je nakon promjene filtera...a ne znam znaci li sta to da dok je motor hladan jako manje buke stvara i ide bolje a kada se zagrije onda sve krene u ...
 

so2

Član
Anes_mo je napisao(la):
Otidji u mehanicara najbolji savjet za tebe :smajli22::majstor::smajli23:

e pa vidis,danas ne znas dali je bolje ici majstoru ili ostaviti kako jest...vecina ih inace ako i otkloni taj kvar pokvari neshto drugo...a nije da i nisam vec isao nekima...i svi kazu slicno,nesto kao MA MOZE SE TO NAPRAVITI...a kad pitas pa sta nije u redu,nemaju pojma ;)
 
Super Moderator
zlajaaa je napisao(la):
ulja na 10.000km uzima od 1-2 litre max gdje to nije puno ulja :icon_rolleyes:

ma nije to zlaja puno i moj auto skoro uzme litar a skoro je nov...dobro na malo vise od 10 000
 
Top