buka oko filtera zraka...mislim

buka oko filtera zraka...mislim

so2

Član
prvo hvala svima koji odgovore na ovu temu...vozim znaci passata 1.9.D 1992. godiste karavan koji je u super stanju...redovno odrzavam i sve je super...malo trosi,nekih 6-7 litara max...ulja na 10.000km uzima od 1-2 litre max...po meni sve je super...osim jednog...PREVELIKA BUKA...diesel kao diesel znam da je bucan inace ali nije to to...nisam bas u ovome strucan ali kako sam skontao na filter zraka tj na ulaz u onu crnu kutiju u kojoj je filter ulazi jako puno zraka i tu se stvara ta buka...kada skinem tu kutiju i ostane samo crno crijevo koje vodi do motora djeluje kao da je to usisivac...jeli to normalno ili ne...molim za pomoc...
 
Član
Sve je to normalno sto se tice filtera zraka i tog crijeva, taj zrak sluzi sa paljenje goriva u cilindrima. To crijevo ti je kao u covjeka usta :D
 

so2

Član
Anes_mo je napisao(la):
Sve je to normalno sto se tice filtera zraka i tog crijeva, taj zrak sluzi sa paljenje goriva u cilindrima. To crijevo ti je kao u covjeka usta :D

u cemu bi onda mogao biti problem,sta stvara tu buku?stvarno je nepodnosljivo
 
Član
jel neki tamno plavi ili tamniji passat ? mislim da sam te vidio neki dan kod crvenih 7, i da si to ti bio, jer bas je bucno auto :D

i jel se sta promijenilo sto se vuce tice ?
 

so2

Član
kavaz je napisao(la):
jel neki tamno plavi ili tamniji passat ? mislim da sam te vidio neki dan kod crvenih 7, i da si to ti bio, jer bas je bucno auto :D

i jel se sta promijenilo sto se vuce tice ?

hehe,nisam to bio ja...a da ti kazem mislim da jest...sve je to islo nekako postepeno...malo buke onda malo vise i tako da je sad bas ono...mozda tako nisam ni skontao da je slabiji sto se tice vuce...ali sad kad to pitas u pravu si...jest nekako vise lijen...

Oggy je napisao(la):
Provjeri je li paljenje na mjestu..
rekoh vec da nisam bas u elementu kad se radi o motorima...nemam pojma kako da tio provjerim :D
 

so2

Član
Anes_mo je napisao(la):
Mogu ti se cuti ventili , bosch pumpa.. Cujeli ti se kad auto stoji ?

kako da objasnim...kada stanes ispred haube i naslonis se do maske,tj do znaka VW gdje ulazi zrak dolsovno cujes nesh kao BUUUUUUUU ...mozda je smijesno ali tako je nekako...jednostavno vuce zrak ko lud...a kada dodas gas maknem se 1metar od njega i cuje se
 
Član
Da nemas ovo ispod haube ? :D

106810242_15fd558b7d.jpg



Da ti se necuje mozda ventilator od hladnjaka, najbolje bi bilo da ti nama snimis kakav klip da i mi to cujemo ;)
 

so2

Član
Anes_mo je napisao(la):
Da nemas ovo ispod haube ? :D

106810242_15fd558b7d.jpg



Da ti se necuje mozda ventilator od hladnjaka, najbolje bi bilo da ti nama snimis kakav klip da i mi to cujemo ;)

trebam pogledat ali mislim da nemam to...haha...i nije ventilator...rekoh vec da kako ja dodajem gas buka se povecava...ali najbolje da uradim to sto si rekao...evo vec sutra cu snimiti video i postavit ga na youtube...jeli to moze tako ovdje?

Anes_mo je napisao(la):
Sve je to normalno sto se tice filtera zraka i tog crijeva, taj zrak sluzi sa paljenje goriva u cilindrima. To crijevo ti je kao u covjeka usta :D

6345159508




evo kazes da je normalno da uvlaci toliko zraka...jeli moguce da ga treba toliko da uradi ovo filteru
 
probaj samo zamjenit filter vidi bolan kakav je tj. kako je prljav stavi novi i onako moras ga mjenjati pozzz ;)
 
Član
u jbt te filter... zamjeni ga drug nije skuup 7maraka... bilo bi odlicno da je do filtera.. ajd javi nam kad zamjenis
 
Član
Ma drug vidi ga kakav je ko da nije zamjenjen od fabrike, poceo ga usisavat kolko je zacepljen, zato je i bio bucan nije mogao da vuce zrak, zamjeni to i miran si... inace filteri se mijenjaju svakih 10tak kila km ili kupis K&N i samo ga peres, najbolja investicija u auto ;)
 
Top