Brziina cetvrta,preko 3500rpm i zablokira???

Brziina cetvrta,preko 3500rpm i zablokira???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Passat i autoput,nece preko 170km/h :-(

http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=16801

eto ti topica, pa pogledaj sta i kako... Ali prvo ide dijagnostika u ovlastenom servisu, bez toga nista dalje nemoj da gledas... A javi se Zerru, on ce dalje da te uputi.
 
Član
RE: Passat i autoput,nece preko 170km/h :-(

black_devil je napisao(la):
Juce isao u Zagreb i sad da isprobam autoo..i da ga "ispusem" malo.. i sve ide oke. brzina 3,4,5 al kad sam u 6 i da krenem preko 150km/h i on dosao do 160-170km/h i gotovo..ja gas al nece da ide..jednostavno nemoze preko 170km/h.. Pa sta bi to moglo da bude..jel do luftmasera? ili nesto drugo.. a kako bi da ocistim turbinu.mogu li to dati bilo kojem mehanicaru ili bas nekom posebnom..
pravo da kazem iznenadio sam se na autoputu,kad mi je zablokirao takoo.. jer u manjim brzinama super ide i ubrzava..



eh brate imao sam i ja isti problem turbina zacepljena trazi od zerr-a da malo procisti pa ces moci preko magicnih 170km/h ti si dobar ja nisam moga preko 130km/h i preko 3000rpm a sada dernek kako je ocistio
 
RE: Passat i autoput,nece preko 170km/h :-(

al druze vogosca jbg.dok dodes do njega..al skontat cu nesto..:icon_confused:
 
Član
RE: Passat i autoput,nece preko 170km/h :-(

black_devil je napisao(la):
al druze vogosca jbg.dok dodes do njega..al skontat cu nesto..:icon_confused:

pozdrav od mene
bliziti je ovaj u kaknju on ti izmislja toplu vodu
salim se
ako mores naleti al daleko ti je
otidi gdje na dijagnostiku pa javi sta ima pozzz
 
Član
RE: Passat i autoput,nece preko 170km/h :-(

Pozz drug...popravil ti ovo sa brzinom..jer i kod mene se desava ista stvar...znaci do 170 bez problema ali dalje ide kao puz...ali ja sam jos u dilemi jer kod mene je automatski mjenjac pa kontam reko da to motor sebi ne regulise kao top speed jer do ove brzine ubrzava sasvim solidno...haj ga znaj...bio bih zahvalan na odgovoru...pozzzz
 
Imao davno problem neki sa autom i to je rjesenoo..
Al javio mi se drugi problem..
Kad se vozim u cetvrtoj brzini,i ono malo da idem sad u velike obrtajee,od 3500rpm i auto samo od jednom nece da prima gas..Kad ga presaltam u manju ili vecu isti vrag...Nece da primi gasa..Jednostavno izgubio snagu..I ja kad stanem,mislim samo ugasim i odmah uppalim auto auto normalnooo..I nakon nekoliko kilometara isto to pokusam u 3 brzini isto mi se desi,a sa 5 malo kad da imam problem..
A i zelio se uvjeriti jel tako u 1 i 2 brzini,i ispostavilo se da nije..Sve ok..Ide u crveno i saltam normalnoo..al kad pokusam sa ostalima to mi se desi...
Do cega bi moglo biti???:icon_question:

Jel bas do turbine,zar je stvarno moram cistiti??
 
Član
Ne znam drug kod mene u starog na A6 nije htjeo preko 3000rpm ni u jednoj... Ispostavilo se da je u pitanju filter zraka covjek ga zamjenio ocistio kuciste i auto ide ko ludo a samo 20KM uzeo... Mada ako kazes da u 1 i 2-oj ide preko 3500 ne vjerujem da imas isti problem posto kod njega nije htjeo ni tada, ali ne kosta te nista da pogledas taj filter to mozes i sam...
 
Član
meni se jedan dan tako 2 puta desilo

4 brzina 160km/h i nece dalje
samo prestane turbina , ne cuje se blow off...

sutradan probavao svakako i nema sanse da se ponovi
i sve OK evo vec 2mjeseca


probaj na 100-120km/h u 6. ubaciti i potopi gas do kraja
pa vidi da te ne izbacuje u safe mod i gasi turbinu
 
Član
u mene je bio isti problem bas isto sve pocesto mi izbacivalo,i turbina skidana i ciscenje uradjeno to sam radio u 3 mjesecu i evo i dan danas nemam problema vise sa tim pa sad neznam dali moze bit jos razloga ali u mene je taj bio
 
Član
Pusti ove VW mrzitelje, prijateljuu moj savjet je da kad das da ocistis turbinu, neka ti skinu i usisnu granu i crijeva koja vode na turbinu, citavo to zadovoljstvo ce da te kosta oko 150km, a miran ces da budes. za te radnje mislim da je najbolje da pitas Zerr-a, doduse ne znam je li jos na forumu...Ali svakako reci majstoru da ti sve to ocisti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top