Bruh na gumi problem ?!

Bruh na gumi problem ?!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
guma je 195 45, i fazon j sto ce se razvlacit na 8.5jota, pa zbog toga me dodatno "strah" lijepit tu gumu.. na ovaj nacin kao sto je gore muris napisao sa flekom.. vidjet cu kad dobijem gumu, sta i kako dalje, u svakom slucaju hvala..
 
Član
Ako je bas dobra jos sara pokusa je sredit , jel to po gaznoj povrsini gume il sa bocne strane :icon_question:

Kod mene je na 17 isto sa bocne izletio od udara i primijetila se izbocina kad gledas al nije imalo uticaja na vozne osobine i tak sam se vozio ovu sezonu sledecu ne smijem ne riskira mi se ipak :icon_rolleyes:

Vec ako ima sare dosta vozaj jos malo koji skrip baci i mijenjaj;)
 
Ne igraj se....Napravit ces stetu 2.000 KM radi 100 KM...Ta guma moze da sluzi do vulkanizera i onda dobar podlog za vatru...Bubreg obicno iskoci zbog pucanja sajli i poremecaja texture same gume i njoj je kraj...
 
Početnik
samo prebaci gumu nazad na kontra stranu ili probaj okrenuti ispravno ako si ih vec planirao montirati naopako i BRUH ce ti doci na unutrasnju stranu,niko ga nece vidjeti VIZUELNO...svakako brzo ne vozis, ti si rega vozac znas gdje i kad mozes
 
pukla konstrukcija gume (platno,sajle) taj dio ako pretrpi udar (ivicnjak,rupa na cesti) moze da pukne,eh sad samo je pitanje vremena kada ce se to desiti...neki kao sto rekose,idu na to da je pojacaju flekama ,ja licno nemontiram takvu gumu na svoje auto,ne preporucujem ni tebi
 
Legend
hvala svima na odgovorima i savijetu, kad vidim gumu, pokusat cu to slikati, i da ocjenim koliki je bruh i koliko je uopste ostecena guma..
 
.nOKe je napisao(la):
hvala svima na odgovorima i savijetu, kad vidim gumu, pokusat cu to slikati, i da ocjenim koliki je bruh i koliko je uopste ostecena guma..

druze niposto ne stavljaj tu gumu na 8.5J
zbog tog i ode guma jer za tu felgu ide 215 minimum
 

Eko

Član
Noke zaboravi to "popravljanje" i lijepljenje, nista od toga, to vise nije preporucljivo voziti brzo, mislim mozes ti, mozda se i nece nista desiti, ali na tebi je da rizikujes, ali znaci 100% je pametnije da kupis drugu. I ne raspituj se dalje da li se moze napraviti :)
LP
 

IGY

Član
ma ne igraj se bolan, sta da ti ne daj Boze pukne u voznji, znas i sam kakve su nam ceste rupa na rupi
mjenjaj gumu i zdravo, ako nisi u mogucnosti sad radije stavi celicne felge i vozaj zima je svakako ;)
 
kod mene je rođak kupio prednje dvije nove michelin gume 195 50 15 na 15 felgu od 7 jota i nakon tjedan dana pokupio kamen na cesti malo veći desnom gumom....kasnije guma normala sve ok nova nije se vozala ni tjedan dana dobila taj bruh od udara kamena i on se posavjetovo na dosta mjesta gdje ljudi rade gume svak je reko obavezno da skine i da promjeni gumu tj kupi novu ili polovnu nadje jer valjda je sa strane najveći teret na gumi tu je najjača neznam detalje objašnjavo mi je i uzeo je novu gumu tu bacio ipak guma glavu čuva skupi i uzmi novu nije lako znam da su skupe i ja skupljam za svoj profil 215 40 16 al kad tad nove sve 4 polovno nikad više
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top