Bregasta g60 na PB motor GTI

Bregasta g60 na PB motor GTI

Član
pozdraVW ekipi...
Imam jedan problem...ustvari treba mi savet...ako neko zna...
Da li moze bregasta od G60 PG motor na 1.8 8V PB motor...jel dobijam nesto sa tom bregastom?
Radio sam full generalnu na motoru i stavio klipove od KR-a. Pa sad ne znam da li da stavim i ovu bregastu...sta dobijam s njom???
 
Početnik
RE: Bregastag60 na PB motor GTI

dali odgovora ili ne nebi tacno znao,ali mislim da odgovara..

a dalje zavisi koliko je stepeni bregasta od g60 tj dali su "tuplji" ili "ostriji" bregovi..napr tupljim bregovima ces dobit manji hod ventila ali duze vremenski otvorene ventilie,dok ostrijom bregastom dobija manje vremenski otvorene ventile ali duzi hod ce imati,sad zavisi gdje snag zelis u nizim ili visim obrtajima,sukladno tomu moras traziti i bregastu..de m ireci jesi sta radio u glavi prosirivao ili polirao kanale.??
 
Član
RE: Bregastag60 na PB motor GTI

Fabricka Bregasta od Korada g60.... dal se sta dobija snjom? i dal postoji neka sportska (vanserijska) za korado g60? nudi mi lik da proda..pa me zanima
a sto se tice glave...spustena je i polirani kanali....
 
Član
RE: Bregastag60 na PB motor GTI

Neces nista postici sa G60 bregastom samo ces izgubiti snagu u visocijim obrtajima jer motor nece disati dobro
 
Legend
RE: Bregastag60 na PB motor GTI

pa zasto gledas sportsku bregastu od g60, kad je to natpunjeni motor, trazi bregastu za atmosferski motor, tj modifikovanu bregastu za PB motor..
 
Član
PG motor je motor sa pred nabijanjem G60 kompresor ( puzni kompresor ) znaci samo mozes izgubiti snagu pogotovo u velikim obrtajima !!!! googlajte malo ljudi imate sve i kako i sta daje sta oduzima !!!:icon_confused::icon_confused::icon_confused:
 
Član
@.nOKe
@dzenan90
Ovo je po preporuci majstora....zato pitam

@esso_sa
evo koje sam klipove ubacio.... ovaj desni,levi je fabricki
fotografija0122640x480.jpg

mozes mi objasniti zasto sad imam manje snage sa ovim klipovima???
 
Član
S lijevim klipom imas veci kompresioni prostor znaci manje snage, a sa desnim manji kompresioni prostor znaci vise snage. To vrijedi ako oba klipa dolaze do iste gornje tacke
 
Član
Evo mene sa novim informacijama... uradjeno je sve kao sto sam napisao,izmerena kompresija 18.6,izbijao mi je stalno na dihtungu glave :icon_mad:
 
Top