Bosch pumpa od 1.9 TD na 1.6 D i dizne

Bosch pumpa od 1.9 TD na 1.6 D i dizne

Član
mozemo i mi to odradit, evo ja sam npr spalio 2 1.6TD+i motora:D:D
Sjecam se u zelenom golfu, dok nisi nadosao da postoji 1.9tdi sto ti je bio u plavom :D Ali eto momak hoce 1.6d da pojaca ali mu fali zraka za sagorijevanje pa ce stavit onaj kinseski kompresor za puhanje guma, a da ne pricamo od komsiji 1.6d ima oko 150ks turbo stavio od alfe 2.4 turbo neki mocan sve to nastimao sa 1 ravnim sarafcigerom :D
 
Član
Sjecam se u zelenom golfu, dok nisi nadosao da postoji 1.9tdi sto ti je bio u plavom :D Ali eto momak hoce 1.6d da pojaca ali mu fali zraka za sagorijevanje pa ce stavit onaj kinseski kompresor za puhanje guma, a da ne pricamo od komsiji 1.6d ima oko 150ks turbo stavio od alfe 2.4 turbo neki mocan sve to nastimao sa 1 ravnim sarafcigerom :D
Zaboravio si najbitniju stavku, trosi manje nego kad je bio td original :D 4.5-5L grada a kad ga bas cesto ono stisnes po gradu uzme 5.5 :D

:D
 
Član
Ne znam sto idete van teme pitanje je moze li i koliki su pritisci, to hocel crknut sta ce mu bit nije vaš problem
 
Član
Ne znam sto idete van teme pitanje je moze li i koliki su pritisci, to hocel crknut sta ce mu bit nije vaš problem
Pa jarane ne placas ti nikog ovdje da tebi mora odgovorit na pitanje, to moze li ili ne moze nije to nas problem nego tvoj.

Ako tvoja pusta uradis je ljudi ti nastimaju fino i dadnu garanciju platis 100-150KM i miran. Tu svoju prosas :)
 
Sjecam se u zelenom golfu, dok nisi nadosao da postoji 1.9tdi sto ti je bio u plavom :D Ali eto momak hoce 1.6d da pojaca ali mu fali zraka za sagorijevanje pa ce stavit onaj kinseski kompresor za puhanje guma, a da ne pricamo od komsiji 1.6d ima oko 150ks turbo stavio od alfe 2.4 turbo neki mocan sve to nastimao sa 1 ravnim sarafcigerom :D
Znao sam ja za tdi i tad ali skupa investicija bila,ali sam opet u zelenog ubacio 1.9td i s njim se malo igro
 
Član
Zaboravim napisati... A gdje je taj majstor ato je stavio od alfe 2.4 boschpumpu? Da mu ja cestitam kad je uspio boschpumpu sa petaka stvaiti na golfa sa 4 cilinda. :D Taj moze lupati nekom drugom da je to uradio ko nema blage veze o automobilima i radu motora, paljenje nije isto na 4 i na 5 cilindara motorima i ovo sto rece sa 2.4 5-aka alfe se ne moze staviti boschpumpa to su gluposti. Jos pogotovo ako je JTD motor u koga je common rail. Taj sto je to rekao valja gluposti...
 
Vjerovatno je mislio pumpu of alfe 75 2.4, 4 klipa...uglv prodaj tu pumpu i repariraj svoju orginalnu.To je najbolje.
 
Top