Bosch pumpa Mercedes Diesel?

Bosch pumpa Mercedes Diesel?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
prijatelj ima Mercedesa E220 Diesel cini mi se 99 godina...al to je klasicni diesel 95konja ili ti ga 70kW...e sad nafta mu curi ispod auta i s obzirom da je spusten nema boga da se pridje vidi odakle curi...medjutim odveo je majstoru i kaze majstor Bosch pumpa...popravak 250-600eur kao zavisi ovo ono...medjutim sta meni nije jasno: auto pali ko mina i na minusu, auto vuce ravnomjerno (malo tromo al ejbiga dizelskih 95konja a preko 1,6tona), znaci iz mjesta krenem drugom, u krivini skroz usporim i izvuce trecom brzinom...poenta je da auto se ne gusi, ne trza, ne preskace...e koje su sad sanse da je pumpa otisla? prije da je neki dihtung na pumpi ili neko crijevo...
 
Standardni simptomi kada rikne Bosch pumpa su bas gusenja, trzaji, preskakanja, bijeli dim. Treba detaljno pregledati sve, pogotovo crijeva, jer ja sumnjam da je Bosch pumpa u pitanju.
 
Član
ma to se lako odradi, drug da je pumpa od "aviona'a ne od tog mercedesa, svaka se uradi i predihtuje, ukoliko taj mercedes normalno pali i ide i ne pali lampicu od EDC, logicno, pumpa nije crkla samo ej treba reparirati odnosno predihtovati, ako je kao sto ja mislim LUCAS pumpa na njemu to repariranje te kod nas kosta negdje otprilike oko 200Eura...a sto se tice bilo kojeg auta,novo-staro dizne injektori..itd sve se moze napraviti,a pustanje je najmanji problem...
 
Kod mene je CDI i primjetio sam da malo pusta naftu, otisao kod majstora, zamjenio dihtunge, gumice, i sve 5! To me posavjetovao jedan majstor, on ne radi to, ali kaze pazi se kome ces odvest auto, rece ti da radis pumpu i mogu ti uzeti pare dzaba! Nek pokusa prvo sa time!
 
Član
Ja sam imao isti problem na Land Cruiseru, auto je normalno isao i palio ali je nafta curila na bosch pumpi i potrosnja mi se podigla za preko 10 litara. To sam rijesio reparacijom u Visokom u servisu za bosch pumpe za 180KM i bio sam zadovoljan. Mogu naci broj ako bude trebalo..
 
Trebalo bi da je samo do gumica,njih promijeniti i trebalo bi da bude ok,s tim da ne treba svakakvim "majstorima" davati da to rade jer kasnije ti naprave još veći problem.To govorim iz iskustva...
 
ma i ja mislim da hoce lik da ga zavrne postano...a neko gore napisa da su gumice oko 200eur da se srede...zar tolko? i dje ima jos majstor osim tog u visokom? ima u tuzli il u blizini?
 
Imas u Lukavcu bosch-istu Cigo, provjereno dobar. Dodje ti kad ides iz Lukavca prema Bistarcu na desnu stranu, malo je zavucen, al moze se naci.
 
Ima u Živinicama jedan dobar mehaničar,znam da je na mnogim autima radio promjenu tih gumica na pumpama pa ako budeš htio mogu ti dati njegov broj pa se dogovori a nije puno skup.
 
hvala vama ljudi svima redom, al ovaj konj vec dao na reparaciju i ja sam svjestan da ce ga cojk oderat al sta cu mu...pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top