BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
da ne citiram ovo sta je Rinaldo reko. To je prava stvar i tu se vidi snaga i spretnost, a naveo sam u prethodnim postovima oni napuhani bageri krepaju za cas. Evo primjer kod pasa imam cane corso gromadu mišića 55kila a razvali ga pit od 20 kila koji je spreman ko raketa a isto je i kod ljudi. BB ok ali da sve ostane u granicama pokretljivosti i fizicke spreme. Poznavao sam lika iz mostara Gizmo mu bio nadimak izgledao je ko krepalina samo za compom visio i nasao neku zenku pa se nalozio na bildanje i brdo para i dodataka kemijskih i svakakvih napuhao se za 2 godine jedva hoda a uvijek crna majica 3 broja manja hahahah
 
Član
Što se tiče trčanja ako nemaš vhey onda na prazan zeudac, ak piješ kafu može 1_2 salice crne kafe

Nemojte mijesati izgled željeni bb i udaranje, snagu okretnost i ostale vrijednosti sportova, bb je izgled i tu sva priča završava
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
da li je preporucljivo trcati pored BB i da kazem da ne koristim nista od suplemenata

Kardio vjezbe u koje spada i trcanje bi trebao svako da radi bar jednom sedmicno..
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
vrijedi li za kreatin ono pravilo doza punjena i odrzavanja ili je to samo mit??

Pa to su preporuke prozivodjaca znaci da vrijedi..Kao kad uzimas lijekove,moraju se pravilno dozirati da bi djelovali..Ali to su starije generacije kreatina, novije pijes samo jednom, obicno prije treninga.
 
Član
semma je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
vrijedi li za kreatin ono pravilo doza punjena i odrzavanja ili je to samo mit??

Pa to su preporuke prozivodjaca znaci da vrijedi..Kao kad uzimas lijekove,moraju se pravilno dozirati da bi djelovali..Ali to su starije generacije kreatina, novije pijes samo jednom, obicno prije treninga.

kod mene pise na kutiji samo jednom na dan... prije treninga ili ujutru kad ustanem... koristim weiderov kreatin monohidrat u prahu..
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
semma je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
vrijedi li za kreatin ono pravilo doza punjena i odrzavanja ili je to samo mit??

Pa to su preporuke prozivodjaca znaci da vrijedi..Kao kad uzimas lijekove,moraju se pravilno dozirati da bi djelovali..Ali to su starije generacije kreatina, novije pijes samo jednom, obicno prije treninga.

kod mene pise na kutiji samo jednom na dan... prije treninga ili ujutru kad ustanem... koristim weiderov kreatin monohidrat u prahu..

To je znaci novija generacija i tako i treba da je pijes..Kad treniras 15-30min prije treninga, kad ne treniras ujutro.
 
Član
Ja na bb gledam kao na velika odricanja i to u svemu, od hrane, suplementacije,vrmenena....al ko ima volju i strpljenja rezultati dođu.....do koje će te mjere ići i šta želite da postignete totalno je na vama.

Kardio se mora raditi, trčanje, biciklo drkanje po steperima totalo je svjedno ako vam radi posao i ako vama godi.... raznih metoda ima...Pokušat ću izvući u par crta najbitnije stvari vezano za definiciju i skidanje kila:

- Trčanje je najjeftnija metoda a radi odlično posao
- Najbolje je trčati ujutro lagani tempo i tako dizati vremenom
- Ko ima para i ko koristi suplementaciju može uzimati whey prije trčanja
- Probati jesti češće a manje obroke na ovaj način ubrzajete metabolizma
- Slatko se nejede u ovoj fazi nikako, takođe rezati ugljikohidrate, probati ubaciti što kvalitetnije ukljikohidrate...
- Teretanu ostvite u drugoj polovici dana
- Krenuti lagano sa kardiom 2-3 sedmično da bi zadnji mjesec u zacrtanom ciklusu to bio svaki dan, a za one još naprednije i 2x dnevno...

Ovaj metod je jako učinkovit ali sjebe čovjeka mentalno, jel ste reducirali ugljikohidrate koji su gorivo, kad nema tog goriva ide salo...znači džaba kardio ako nema rezanja ugljiko...proteini su otprilike na istom nivou sa suplementacijom od 1,5gr/kg tjelesne težine...masti šta je to :) Ispočetka je lagno a kasnije sve teže i teže jel nema goriva...tu netreba pretjerivati jel ako prenaglite taj vaš kardio će 'pojesti' mišiće...

Trening u teretani, obzirom da nemate goriva, smanjujete težine povećajete br ponavljanja, otprilike taj rad se svodi kao kardio..ubacuju se više izolirajuće vježbe i tako...ima i drugi metoda ali one su za malo naprednije...

Ići u teretanu i dizati utege i razvijati mišiće a pri tome ne razvijati sistem koji će pogoniti te mišiće a to je srce i pluća je jedan od glavni problema koji može da napravi puno štete..Logično je ako nešto povećate da srazmjerno tom povećanju treba da se poveća i ostali sistemi da bi bili to radilo kako treba.

Inače najblje ulaganje od suplementacije je whey protein to mora biti uvijek prisutno..ostale stvari ako se ima keša...

Vidimi bilo je priče o zabranjenim sredstvima o kojem ja nebi da pričam ali ću samo reći neke stvari što mnogi možda neznaju:
- nedozvoljena sredstva koja se uzimaju na usta u vidu tablete dosta više štete prave od onih koja se unose u organizam putem inekcije, sigurno ste misli da oni što se bodu da su oni najgori :) ova djeca željna rezultata prekonoći ugl uzimaju hemiju u vidu tableta...
- bilo koje nedozvoljno sredstvo koje se uzme, nakon ciklusa se mora raditi zaštita i saniranje štete što je napravila, cijena tih lijekova jer to su lijekovi je ista kao i tih nedozvoljenih sredstava... rijetki su amateri koji to rade...

- ispod haube bude puno šete

I nemojte se zajebavati sa tim jer nije to džaba zabranjeno i nemojte lagati sebe da od 1 ciklusa neće biti ništa....
 
Član
Ovdje niko nije nikakav materijal dao nego samo raspravljate o glupostima. Cast izuzetcima. Da se dotaknem teme malo . Evo dobar dokumentarac i preporucio bi ga svima
pumping-iron.jpg


http://www.filmovizija.com/dokumentarac/pumping-iron-1977-video_6859429e5.html

a evo vam sada knjiga koja objasnjava sve vjezbe pa i one za koje niste znali da postoje.
9498.jpg

http://hotfile.com/dl/148992097/48786e3/FredericDelavier-Anatomija-treninga-snage.pdf.html

kada dodjem kuci mozda vam postavim par radova o suplementaciji i bodybuildingu ako mi ne bude zao :S
 
Top