Bocno ostecenje na gumi

Bocno ostecenje na gumi

Legend
Hvala svima na komentarima kao i preporukama
parkiravao sam se i naletim na ostar metalni predmet koji je rasjekao gumu nekih 2-3-4cm ne znam, ugl ne moze prst uci unutra, pokusavao sam :D nisam nesto pretjerano da jos ne bih zeznuo, ali nije ni malo svakako..

vidjet cu sutra sta kazu vulkanizeri, nadam se da ce je uspjet spasit bar do 15.4 da se mogu kotrljat..
 
Legend
Tesko je procjenit jer je guma m+s, ima onaj kao narubljeni dio na prelazu, doboku saru pa ne znam stvarno, sad da kazem da je rupa velicine tj sirine prsta ne znam koliko vam znaci, ugl ruzno mjesto to je najveci problem..

znam da nije siigurno i svakako da ih necu zadrzati na autu na duze staze..

Hvala na savjetima ;)
 
Član
ja sam prosle godine isto probio gumu al nije bila tako velika, na neki deblji ekser i kad sam oso da vidim moze li se krpati majstori su mi pokazali neku liniju sa strane do koje je preporucljivo "krpati" ostalo je ne preporucljivo i ne rade.. i ja sam kupio 2 nove, jer auto dosta puno prelazi. :)
 
Član
Sve je moguce sem gumenih mašica i drvene peći, a i to moze ako platis dovoljno.....al' tu gumu ti se ne isplati praviti. Moguce je, naravno, al' ne pravi pitu od govneta. Radije na rezervnoj vozaj do 15-tog nego na tome. A nek imas 4x4, imas i diferencijal koji je namijenjen da "ispegla" takve razlike, do jedne mjere naravno (da mi ne bi neki pametolog sad srao i objasnjavao kako radi pogon na sva 4.)
 
Član
Znam da u nas ima mislim u Mostaru jedan vulkanizer sto to radi,jer na teretnim vozilima se to cesce desava,a skupo je mijenjati gume tj.kupovati nove ako znas sta hocu da kazem.nezz koliko uzima po gumi ali nije vise od 20KM tih dimenzija,znaci moguce je to uraditi,a i mozez jer svakako ti treba jos dvije sedmice samo kao prva pomoc ;)
 
Član
imaš vulkanizera u ulici Sutjeska, preko puta druge gimnazije, ona mala radnjica.. on to može popraviti, samo kad je zalijepi stavi je nazad gdje je manje opterećenje i deri slobodno ;)
 
Legend
GTI TDI je napisao(la):
imaš vulkanizera u ulici Sutjeska, preko puta druge gimnazije, ona mala radnjica.. on to može popraviti, samo kad je zalijepi stavi je nazad gdje je manje opterećenje i deri slobodno ;)

Danas sam napravio jedan krug po gradu, obisao par vuklanizera, niko od njih nije mogao garantovati da ce to drzati, sigurnost da ne pricam
Sinoc je bio mrak, nisam dobro vidio ostecenje, medjutim danas kad sam pogledao, katastrofa, na prelazu sa gazeceg na bocni dio se stvorio kao oblik L tog ostecenja (pukla na sastavu), pored toga na bocnoj strani ima parnica duzine 2.5cm, tako da sam odustao definitivno od te gume..

otisao do makbela, bas ovog majstora na sutjesci kod kog i radim vecinom te vuklanizerske usluge, on mi kaze ja ovo ne bih stavio na ovaj auto tako da se necu zezati sam tim..

hvala svima jos jednom na odgovoru i prijedlozima :)
 
Top