Bocno ostecenje na gumi

Bocno ostecenje na gumi

Legend
Danas rasjecem gumu na neki metalni đavo u garazi kako sa se parkirao, sad me interesuje koliko je preporucivo da se to pravi, moze li se uopste napravit ?

Da objasnim, rasjekao sam je vertikalno od sredine bocne strane gume prema gazecoj povrsini, onaj sastav..
Guma je dimenzije 205/50 r17 , parnica je duga nekih 3-4cm i guma je ispuhala za 10tak sekundi.. znaci proslo je skroz..

Molim samo konstruktivne odgovore

ostecenje je slicno ovom, samo sto je na sastavu gazeceg sloja i bocnog dijela gume

pop5.jpg
 
Legend
pa mislim da zbog tvoje sigurnosti bolje ti je kupit jednu polovnu 17ku ili dvije cak, nego to popravljat, ipak se ti vois u tome svaki dan. A rjesenje bi bilo mozda odnjet negdje tipa PGL company da probaju gumirat, fleku neku nesto slozit iiznutra i vana i onda na to slauf, pa da to bude za prvu pomoc. Mada idalje kontam jeftinije dvije polovne kupit.

Zao mi je sto ti se to desilo, nadam se da ces rjesit sto prije sto bezbolnije ;)
 
Član
keno nema nista od nje... tako se i meni desilo prosle godine, kaze vulkanizer nema nista od popravke taj dio gume (bocni) se ne popravlja nikakvim flekama itd..
 
Legend
Problem je pogona, moram imati sve 4 iste dimenzije, proizvodjac manje-vise , trebaju biti slicne u svakom slucaju (sve 4, 2 i 2 iste definitivno) , a i ovo su mi zimske gume.. kontam da mi je sada za prvu pomoc samo ovo napravit da se kotrljam do 15.4, a onda ganjat dvije opet u ovoj dimenziji i to je to..

Maloprije mi se ovo desilo, pa evo gledam malo po netu ljudi svasta prave, konkretno me interesuje da li je neko u sarajevu cuo za nekog dobrog majstora koji je iskusan vezano za ovu problematiku..

Razmisljao sam da odem u makbel dole, opet oni rade protekt, imaju dosta tih masina, vjerovatno bi oni imali neko rjesenje za ovo..

sto se slaufa tice, sumnjam da ce moci na 17ku /50 slauf..
 
Legend
.nOKe je napisao(la):
Problem je pogona, moram imati sve 4 iste dimenzije, proizvodjac manje-vise , trebaju biti slicne u svakom slucaju (sve 4, 2 i 2 iste definitivno) , a i ovo su mi zimske gume.. kontam da mi je sada za prvu pomoc samo ovo napravit da se kotrljam do 15.4, a onda ganjat dvije opet u ovoj dimenziji i to je to..

Maloprije mi se ovo desilo, pa evo gledam malo po netu ljudi svasta prave, konkretno me interesuje da li je neko u sarajevu cuo za nekog dobrog majstora koji je iskusan vezano za ovu problematiku..

Razmisljao sam da odem u makbel dole, opet oni rade protekt, imaju dosta tih masina, vjerovatno bi oni imali neko rjesenje za ovo..

sto se slaufa tice, sumnjam da ce moci na 17ku /50 slauf..


Igrom slucaja sam rjesavao covjeku jednom problem u servisu, ubacili smo slafu i onda kupim ja pjenu na pumpi 20 KM i radilo bez problema. 18" bila guma, na armaturu na stovaristu podero jos profil 55 bio. Jbga belaj kako god
 
Legend
Vidjet cu bas sutra sta kazu ovi u makbelu, nadam se da ce je moci zakrpit, ako mogne, postavit cu DIY :D
 
Član
Vidi probaj odnjeti do momaka u nedjarice, kod studenskih skrenes ko prema peniju i na 50metara s desne strane imas nize vulkanizer rade dva buraza sa ocem memi su jednu ljepili vozio 4 godine ko da je sraslo nedavno sam nosi jednu ali nisu mogli nista, zato postujem njihovo miljenje i rad.
 
nije preporucljivo lijepit ako je duza posjekotina, moze se uradit ako je manja posjekotina, ja sam na 195 50 r15 lijepio ali je bila posjecena 2cm i vulkanizer mi je to odradio i garantovo, ja sam vozo pola godine i nikakvih problema
 
Član
ne vozi na tome , guma glavu cuva, posebno auto prilicno jako, jos vozis svaki dan, ja bi stalno kontao na tu gumu da vozim na njoj ;)

ako ti budu trebale gume javi ;)
 
Član
kolega daki ti je najbolje rekao otidji kod vulkanizera nek udari fleku sa strane i slauf ubaci i tu gumu nazad baci i to je to. ja sam tako imao slucaj na svom autu kad sam zeznuo novu good year-ku. to ti je da pregrmis par dana i gotovo :D
 
Član
kako rece da nije velika a ova slika je kao ilustracija na to. moze sa obe strane na peglu da udari fleku i nek ubaci slauf. ako je velika rasjekotina onda nista od toga ali opet nek proveri :)
 
Član
Pa rece 3-4 cm,zato i kazem nije to bas malo,spolja da udari fleku znaci zivu gumu a unutra da lepi onu plavu za kamionski program. sad neznam kako ce biti za spolja lepiti u pegli jer ako je na sastavu sa gaznim slojem..
 
Član
najbolje nek ocjeni vulkanizer i kaze da li je izvodljivo ili ne. ja mu zelim da to resi na najbezbolniji nacin :D
 
Član
Ma slaba fajda...samo ćeš se zajebavati sa vulkanizerom koji, ako i napravi, to će popustiti nakon nekog vremena...govorim iz ličnog iskustva. A gumu možeš zamijeniti nekom sličnom za prvu pomoć, nije ni taj pogon toliko osjetljiv da sad neće raditi ili da će praviti probleme...
 
Top