BMW serija 3 , 2011 godina

BMW serija 3 , 2011 godina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
BMW ce pokusati da "ponovo" stvori naprodavanji model tj. Seriju 3 .
Ocekiva se da ce prva promocija modela biti na salonu automobila u Parizu 2011 godine. Za novi model se ocekuje da bude predvodnik klase u otporu zraka koji bi trebao iznositi 0,24 cV , kao i u koristenju novih 3-cilindricnih motora u premium klasi !!! . Ideja se bazira na tome da se postigne sto veca efikasnost u trosenju energije , svi sistemi u vozilu ce biti preradjeni , od klimatizacije , start-stop funkcije , itd , itd.
Modeli koji su trenutno u upotrebi su opremljeni svojevrsnim Black Box uredjajima koji prate kako se vozac ponasa u voznji i kako koristi motor i ostale sklopove automobila , tipodaci se skidaju prilikom svakog posjeta servisu.
Npr. Inzinjeri BMW-a su utvrdili da se model 320d vozi najbrze i na vecim udaljenostima od ostalih modela , ovaj podatak direktno utjece na unaprijedjenje postojeceg motora u smislu vece snage,manje potrosnje i manje emisije stetnih tvari.

Od motora idu : 3-cilindarski Turbo u benzin i diesel izvedbi , sa zapreminama od oko 1500 ccm te snage oko 150 KS, i podrzavat ce normu EURO 6.

Da ne pisem dalje vec mi suze same teku .

[attachment=21257]

[attachment=21258]

[attachment=21259]
 
BHT Ovisnik
kad bi bilo kao sto pise i kao sto je na slikama:cool: samo dane useru ko novu 5-cu
 
Član
ne svidja mi se ova ideja o trocilindrasima,kad stave u sedmicu takav,otvoris haubu,a ono motoric od miksera unutra:D
a mocno izgleda
 
Član
Neka neka, ja cu i dalje da podrzavam stare, zagusljive V6 i V8, kao i dobre 4-cilindricne 2.0....Dobra stvar kod ovih novih je sva ta usteda, komfor, a ima i crnu kutiju, pa osecaj kao da vozis avion...al kockica je najjaca :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top