BMW /// M POWER

BMW /// M POWER

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
The faster you go, the easier it is to drive

/// M POWER 2008 E92

Ovaj M model iako je razvojno baziran
na serijskom modelu ,sa njim dijeli samo nekoliko dijelova tacnije vrata,pokrov gepeka,stakla te rasvjetu.Sve ostalo je posebno razvijeno striktno za ovaj model.

-3999 ccm
-kompresija 12:1
-313.2 kw /420ks@8300rpm
-399.97 nm V3900rpm
-limitator 8400 rpm
-245/40 R18* 265/40 R18
-14,2 cola diskovi
-1655 kg
-Variable M Differential Lock (max 100%)
-260 km/h
-4.4 sec o-100 km/h
-402 m 12.5 sec
-Aluminium/ Silicon Alloy V8
23lfn85.jpg


1zz71ts.jpg


2mhxy5z.jpg

Cabrio verzija :):):)
ruxhco.jpg


6nqjop.jpg
 
Član
Ovog Cabria nikad nisu ni trebali izdati, koja bezvezna skalamerija :icon_mad:

Coupe je prava stvar, meni se jako svidja i limuzina...
 
Član
Ne salim, totalno mi je bezveze, pogledaj ga gore samo s boka i ovaj gornji dio krova, ima ogromne zazore i skroz mi neskladno djeluje. A zbog nedostatka krova, ima dodatna ojacanja koja povecavaju tezinu vozila a i karoserija opet u konacnici nije tako cvrsta kao kod ostalih varijanti. Ovo je auto cisto za sminkere, oni koji nesto vise znaju i uzimaju M3 iskljucivo zbog performansi koje pruza, nikad nece uzeti ovo...
 
Član
Mah nije los za sminku, dovoljno da neki vide da je BMW kabrio i odmah ce isplazit jezik do poda.

Moze bit i 1.6 pod haubom :D Ja vala nikad nisam bio neki sminker nit me je to zanimalo...
 
Član
Ja ne bih imala nista protiv toga da imam jednog ovakvog sa "zazorima". Dopadaju mi se sve tri varijante E90, E 92, E 93 :cool:
 
Coupe je prelijep a cabria stvarno ovaj krov povario :icon_rolleyes: dalo se puno bolje izvest al eto, za šminkere bar pravi autić :)
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ne salim, totalno mi je bezveze, pogledaj ga gore samo s boka i ovaj gornji dio krova, ima ogromne zazore i skroz mi neskladno djeluje. A zbog nedostatka krova, ima dodatna ojacanja koja povecavaju tezinu vozila a i karoserija opet u konacnici nije tako cvrsta kao kod ostalih varijanti. Ovo je auto cisto za sminkere, oni koji nesto vise znaju i uzimaju M3 iskljucivo zbog performansi koje pruza, nikad nece uzeti ovo...

nebih se baš složio , kao prvo kabrioleti su znatno skuplji zbog užitaka koji oni pružaju po lijepom vremenu a ko je probao znaće o čemu govorim ( vozio sam M3 e36 kabrio) a drugo mislim da su zazori djelo dizajnera koji ovom autu naglašava skladnu liniju a kao treće vjerujem da je ovo auto u živo puno ljepše nego na slikama , ali kako je to stvar ukusa ne želim da mijenjam nečije mišljenje ali je puno za reći da je auto BEZVEZE nekako bi prihvatljivije bilo da se kaže da se nesviđa , pozzz
 
Član
rinaldo je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Ne salim, totalno mi je bezveze, pogledaj ga gore samo s boka i ovaj gornji dio krova, ima ogromne zazore i skroz mi neskladno djeluje. A zbog nedostatka krova, ima dodatna ojacanja koja povecavaju tezinu vozila a i karoserija opet u konacnici nije tako cvrsta kao kod ostalih varijanti. Ovo je auto cisto za sminkere, oni koji nesto vise znaju i uzimaju M3 iskljucivo zbog performansi koje pruza, nikad nece uzeti ovo...

nebih se baš složio , kao prvo kabrioleti su znatno skuplji zbog užitaka koji oni pružaju po lijepom vremenu a ko je probao znaće o čemu govorim ( vozio sam M3 e36 kabrio) a drugo mislim da su zazori djelo dizajnera koji ovom autu naglašava skladnu liniju a kao treće vjerujem da je ovo auto u živo puno ljepše nego na slikama , ali kako je to stvar ukusa ne želim da mijenjam nečije mišljenje ali je puno za reći da je auto BEZVEZE nekako bi prihvatljivije bilo da se kaže da se nesviđa , pozzz

Ne ne, reko je da je "BEZVEZNA SKALAMERIJA" sto je malo reci da je pretjerano ali boze moj...cak nemos da vjerujes da to neko moze reci za ovo auto ali dobro ajde necemo se petljat opasnim VTS drajverima u ukus a i da je 950kubika ovom ljepotanju pod haubom slabo ce mu ko reci NE.

:icon_exclaim:
 
Član
:at: vladica-odlicne slike

A sto se tice ove raspraveo E93,mislim da je suludo i sumanuto reci za ovakvo auto da je "bezvezna skalamerija".
 
Ev da i ja doprinesem temi sa jednim cabrio ljepotanom također :icon_smile: Schintzer mora da bude prelijep, a ko za ovo kaže da ne valja :icon_mad:
Da ne prevodim tekst samo ću c/p pa valjda znate engleski :D

2008 AC Schnitzer ACS3 Sport Based on BMW M3 Cabrio


2yjshmf.jpg


The sun shines, the wind's in your hair and the engine note in your ears: almost no other vehicle on the road evokes such untrammeled emotions as the BMW M3 Cabriolet. Especially when the road leads via AC Schnitzer in Aachen. The 309 kW / 420 HP V8 engine is (as yet) untouched, but in the end, extra sporting performance can be achieved in a different way, as susension guru Manfred Wollgarten knows: "With our racing suspension set up on the North Loop, we've thoroughly mastered the physics of driving".

2qalcmd.jpg


The car is an out-and-out eyecatcher from the outside: with its new front skirt and strictly rectangular segments of the chromed grille insert, the vehicle has a strong, muscular look. The sporting presence is further underlined by the carbon spoiler lip with optional aluminum braces.

2d1tlqa.jpg


The power dome on the bonnet hints at the powerful 4.0 liter V8. It is flanked by two AC Schnitzer Bonnet Vents, which emit a greedy intake howl during driving. At the sides, the open-air sports car shows its muscles in the form of flexibly molded side skirts which emphasise the wheelarches.

35beg07.jpg


rc1zd4.jpg


The latter are perfectly filled by the 20" Type V lightweight forged rims. Their slender spokes give a clear view of the 8-pot high performance braking system by AC Schnitzer which mercilessly reins in the thrust when required. A deceleration performance which the ACS3 rarely needs for cornering, where it behaves totally neutrally.

d1fm.jpg


A carbon rear diffuser helps the vehicle hunker down to the asphalt. The perfect driving experience is rounded off by the acoustic qualities of the powerful vehicle, provided by the AC Schnitzer sports rear silencer with chromed tailpipes in "Racing“ design. The sonorous note of the cabrio is heard at its best in narrow road tunnels. If only the sun would shine a bit more often there!

2r2193q.jpg


And naturally AC Schnitzer maintains the motorsport atmosphere in the driver's workplace, with attractive and ergonomically designed aluminum elements for the gear knob and handbrake handle, pedals and i-Drive controller.

15hrt1.jpg


A carbon interior trim and sports airbag steering wheels are available on request, together with velours mats.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top