BMW e60LCI 2008g 204.000km trese na 1000 obrtaja!!!

BMW e60LCI 2008g 204.000km trese na 1000 obrtaja!!!

imam pitanje da li neko zna i da li je neko imao slicno iskustvo.. Auto na 1000 obrtaja ljulja,treska sasvim lagano,preko 1000 nista,sve normalno i ispod 1000 tj na leru(700) takodje sve normalno.Kad palim gasim auto nista ne klepa,udara itd..Takodje pri ubrzavanju najvise u 3 brzini osjetim slicno ljuljanje i na vecoj brzini otprilike 120-130km-h pri dodavanju gasa ljulja kao da neka guma nije balansirana,mjenjao sam hardy sajbu na kardanu ali nista nisam dobio na poboljsanju,,da li mozda nije plivajuci zamajac ili lanac u defektu mozda cak injektori??? u pitanju je dizel motor 3Litra 197ps rucni mjenjac...
 
Super Moderator
ja sam bas htio reci da sumnjam na plivajuci a vidim i ti si ga naveo.. meni nekako najvise vuce na to, tj vuce mi na neki ''kvar'' na mjenjacu :bookworm:
 
Član
ja bi opet prvo dizne pregledao, bar je to za pocetak najlakse, otidji na dijagnostiku i nek ih testiraju
 
Član
Prvo dijagnostika da vidis da li je sa motorom sve ok, da li radi dobro i da nema kakvih problema pri radu, ako jeste uredu sve sa motorom onda moze biti plivajuci zamajac ili neki mehanicki dio poput gumagelunga, nosaca mjenjaca ili diferencijala ili cak motora... Na tako niskim obrtajima kad se ubrzava tada ti dolazi do najveceg trenja i zato dobijes to ljuljanje ili tako da trese...
 
Član
Imao sa isti taj problem, kad krećem, na nekih 1000 obrtaja mi nešto treslo i to se baš čulo, i zamjenio sam centralni ležaj kardana i prestalo je, al opet osjetim malkice nešto treska, i majstor mi kaže da može bit neki igličasti ležaj, - (valjda stoji na zamajcu, ne mogu se sjetit tačno) ili da se otkinula lamela, odnosno da su popucale nitne na ferodi, ja sutra idem na servis, mora se mjenač skinut, petljanija živa :confused:
 
Top