BMW E46 Misljenja?

BMW E46 Misljenja?

Član
ZELA GTI je napisao(la):
Zdravo, ja sam Alen 1990 god. iz Tuzle...vozim golf mk2....razlog reg razmjena informacija...nadam se ugodnom druzenju

Alkar Ognjen u sridu:D

Hahahahahaha, ne mogu da vjerujem. Ubode ga Ognjen.:lol:

Bjež'mo mi, Zela, vi'š da smo mi ovdje jedine budale, podaviće nas čađavci.:D
 
Član
Pa ako cemo o potrosnji ispravan benzinac evo uzecemo primjer mog 1.8 16V predprosle godine kada sam isao na more odavde do Trebinja ima tacno 200KM ovde ga nasuo punog i u Trebeinje kada sam stigao opet punog i stalo 16 litara, sto znaci da mi je trosio 8L znaci otvorenog puta i to ga nisam peglo stiskan je gdje je moglo!(tada je bila k glava bez plina)
po gradu uzme mimimalno 11 a najvise 16 preko nikad nije zavisi od stila voznje to je tako nema ko sta da kaze, pricamo o ispravnom motoru znaci diznama, svjecicama, kablovima........ naravno i ventilima u glavi!

Cekam da se javi Edo_16v on ima ovu bembaru 1.8, skoro kada smo pricali nesto na brzinu kaze da je zadovoljan!
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Pa ako cemo o potrosnji ispravan benzinac evo uzecemo primjer mog 1.8 16V predprosle godine kada sam isao na more odavde do Trebinja ima tacno 200KM ovde ga nasuo punog i u Trebeinje kada sam stigao opet punog i stalo 16 litara, sto znaci da mi je trosio 8L znaci otvorenog puta i to ga nisam peglo stiskan je gdje je moglo!(tada je bila k glava bez plina)
po gradu uzme mimimalno 11 a najvise 16 preko nikad nije zavisi od stila voznje to je tako nema ko sta da kaze, pricamo o ispravnom motoru znaci diznama, svjecicama, kablovima........ naravno i ventilima u glavi!

Cekam da se javi Edo_16v on ima ovu bembaru 1.8, skoro kada smo pricali nesto na brzinu kaze da je zadovoljan!

318 je podnošljiv sa potrošnjom za ono što pruži, ali je zato 316 smeće neviđeno. Troši, a ne ide. Ovih dana valjda drug prepravi svoj 316 na 318, pa ćemo da vidimo.;)
Upravo tako, Dejane, ispravan auto, a to je očigledno pojam za većinu.
 
Član
Kod bmw-a treba obratiti paznju na rashladni sistem,to im je boljka,ako ga pregrijes ode motor u tri pm,znaci crijeva,hladnjak,ekspanziona posuda,vodena pumpa prve stavke ako se odlucis za e46...
poz
 
Član
U ovoj sad situaciji dizela ne bi uzeo, evo neka mi korado stalno trosi 13 po gradu uzecemo sredinu to je:

Benzinac 13L x 1.04KM = 13,52KM na 100 kilometara

Dizel, golf 2 po gradu sigurno trosi 7 litara ako ne i vise u nekim uslovima ali uzecemo sredinu eto neka je 6 L

Dizel 6L x 2,35L = 14.10KM na 100 kilometara

A da ne govorimo o odrzavanju novih dizela od turbine diyna, pa velikog servisa........
I niko ne moze reci da je veci cejif voziti dizela, ko zna mozda ga i ja sutra kupim ali trenutna situacija ide u korist benzinaca!
 
Početnik
Dejan 16v je napisao(la):
Pa ako cemo o potrosnji ispravan benzinac evo uzecemo primjer mog 1.8 16V predprosle godine kada sam isao na more odavde do Trebinja ima tacno 200KM ovde ga nasuo punog i u Trebeinje kada sam stigao opet punog i stalo 16 litara, sto znaci da mi je trosio 8L znaci otvorenog puta i to ga nisam peglo stiskan je gdje je moglo!(tada je bila k glava bez plina)

Ispravan auto je pojam za vecinu , a druze trosio je tebi Corrado i manje onda trosio , jer od Sarajeva do Trebinja je 250KM (242) tacno.....znaci prosjek nekih 7.5L sto je za benzincaa jos GTI extraa !Pa kod mene Golf 1.6 trosi tu negdje 7-8 otvorenog po istom tom putu. Jer idem svake godine za trebinje par 4-5 puta godisnje. ;)

E opet Plin VS Dizel je isto , nijanse razlike u potrosnji , a sigurno je veci gust , voziti benzinca od dizela!

Tako da ganjaj nekog 318 ili 320 , PS: Cuo sam da je BMW i na stariji modelima tipa E34 ima tu "manu" hajmo rec' da im 520 trosi kao i 525 , a po tome kako idu se ne daju poredit' ;) Poz
 
Ima li itko ikakvu drugu misao ili iskustvo sa nekim autom osim j.bene potrošnje.


Kvari li se išta na tim autima, koliko košta retrovizor, koliko košta servis u prosjeku, na šta treba posebno gledati prije kupovine... :icon_rolleyes:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Ima li itko ikakvu drugu misao ili iskustvo sa nekim autom osim j.bene potrošnje.


Kvari li se išta na tim autima, koliko košta retrovizor, koliko košta servis u prosjeku, na šta treba posebno gledati prije kupovine... :icon_rolleyes:

E to se ceka da neko kaze!:cool:
 
Top