BMW E46 coupe 318i

BMW E46 coupe 318i

Legend
Neznam koliko sam potrefio temu, ali interesujem se za ovaj model BMW-a i vidim da ima navedeno da je motor 1.8i i da ima 87KW 120KS, i onda mahinalno idem na SM stranicu i tamo vidim da je 118KS i da je 1.9 motor, a da optimum chip daje mu 130 KS.

Interesuje me imali neko iskustva sa ovim motorom i ovim autom, mane prednosti gluposti, i moram navesti da auto ima plin ugradjen. Koliko je to - a koliko +

Ja sam vjeciti protivnik plina, ali eto vlasnik kaze ide bez problema i na plin ne osjeti se neki gubitak snage. Kako za chip ako auto ima plin itd ...

Hvala za informacije unaprijed.
 
Član
Na dizel se ore , na plin se grije a na benzin se vozi. Vadi to , nek ti srđo složi mapu i uživaj u životu...
 
Član
To je tezak auto, nema tu neke brzine bez cipa il ne, sa tim motorom :)

Ak ti treba auto za cijelu godinu i cesta putovanja, znaj da bas i nije za snijega - bar na brdskim dionicama.

Inace, prava limuzina, sprijeda jako udoban, straznja sjedista i nisu bas najudobnija. Al ovjes jako tih, profinjen i cijela unutrasnjost i komplet auto je takav. Sve je na svom mjestu, obicno nista ne skripuce il zvekece, vidi se da je bio skup auto kao nov - klasa sto bi rekli. Zapamti da su u skladu sa tim i cijene dijelova, rijetko sta je jeftino. Od poznatih boljki na E46-icama, tu su problemi sa upravljackom letvom na prvim modelima, termostat motora na benzincima, senzor bregaste, bobina te pumpa goriva. Kao i kod E36, kod zesce voznje zna se odvajati straznji ovjes od karoserije, problemi sa nosacima diferencijala - kuckanja razna, straznje opruge na E46 su kazu jako lose, mozes naci po forumima neki su u 7-8 godina 3 puta mjenjali straznje opruge. Znaju imati i problema sa slabim hvatanjem rucne kocnice, znaju zezati senzori airbegova u sjedistima pa pale lampicu, problemi sa kontaktima stopki i jedan od najcescih problema je kazu, zezanje prekidaca ventilacije. Kod nas imas i problem jer su serviseri i u ovlastenom dosta nestrucni, pa ak zeza sta kompliciranije, nemaju bas rjesenja...

Al kao i sa vecinom novih auta tu ti vrijedi ona, ako nadjes ocuvan i dobar primjerak, vjerovatno ce i slusat bez vecih problema.
 
Član
318i pre-facelift je 120PS

318i facelift je 143PS, isti je isao u compacta i u sedana i coupea

ne znam koliko imas novaca, ima 330i coupe za 17000KM...sav u fulllu

ili ovo za 13000 http://www.pik.ba/artikal/203840/bmw-325i/ ....

ja bih minimalno isao na 320i....da poslije ne bude zahebo se, slabo auto...bla bla bla :D
 
Legend
Boki hvala ti do neba, bas je to odgovor koji sam trazio. To su glavne stvari koje me zanimaju, ono sto bi rekli sta ljudi pricaju o tom modelu iz iskustva. @gaga ovaj mi se ne svidja

Napisao sam da se radi o coupeu. Obzirom da je BMW iz Sarajeva evo fotka mozda neko i zna ovo auto.


slika-35941-2010-08-1281711442-velika.jpg


slika-35941-2010-08-1281724904-velika.jpg


slika-35941-2010-12-1292317205-velika.jpg


slika-35941-2010-08-1281714522-velika.jpg


BMW E46 318i 2000g TEK REGISTROVAN SEKVENT PLIN VEOMA MALA POTROSNJA UREDNO SERVISIRAN U OVLASTENOM SERVISU VOZILU JE U EXTRA STANJU MOGUCA ZAMJENA CIJENA 16000KM KONTAK TEL 062 257 065

Ako znate auto ... vicite imal mana, jel bio na nekoj banderi :)
 
Ovako kako ja gledam (to je moje misljenje), auto sa vana, kao "novo" sto bi neko reko, unutra ofucan, gledaj rucice mjenjaca, sve te plastike koje se najvise izlizaju od velikog koristenja, presvucene karbonom (imitacija, il' sta vec), koza katastrofa na vozacevoj strani, rucica mjenjaca malo je rec totalno izlizana, pa ovo nisam vidio u BMW koji imaju po 300 000 na satu.. Znaci ukratko, ovako sa vana gledajuci i unutra, meni ovo auto fkt izgleda kao da je totalna steta bila, ne vidim lijevu stranu (nema slike), gledajuci desnu, malo mi ova vrata nisu u liniji. Znamo svi kakvih danas majstora ima, ljudi sve naprave, imam jednog koji meni pravi oko limarije sve sta mi treba, i vjerujem da svugdje ima takvih dobrih majstora.. Kako kome, meni ovo auto pravo sumnjivo izgleda, ako vec ides na zamjenu, ipak ti sa Fordom znas na cemu si, pregledaj dobro auto, povedi kakvog dobrog limara sa sobom, opet ti majstori uvijek znaju naci sta je radjeno!

Da ne ispadne da se pravim pametan, ovo je meni zapelo na oko samo..
 
Legend
Bravo 16v je napisao(la):
Ovaj bmw stoji kod mene na parkingu! Strasno izgleda! ;)

Pa znas li sta o ovom autu, jbga nije da ja to pljujem po tudjim autima al treba da dam novo auto za ovo, pa me zanima sto vise to bolje :)
 
Član
Auto na oko je preljepo :cool: jbg nije ti toliko daleko Sarajevo dodji pogledaj ga i odvuci u ovlasteni servis Tomic to je najsigurnije ;)
 
Član
Ne izgleda kao grob ali to ništa ne znači. Prije par godina je otac zamjerio jednog e46 330 d. Auto avion, leti, bez packe. Sve savršeno, cijena povoljna. Nekako smo ga bezveze poveli do ovlaštenog servisa na pregled. Čisto da budemo mirniji. Nakon 5 minuta na kanalu se provali da je auto bilo u jakom udesu. Naravno od kupnje nije bilo ništa. Vozio sam dosta tih trica, sa svakavim motorima. Moćna su auta, al mi nije jasno zašto daješ novo auto koje po ničemu nije bolje od ovog (osim po bmw znaku)!

Evo da je neka mašina 325,330. Takvu promijenu mogu shvatiti, al ova bembara mi je bezveze. Svaka fukara te ostavi na cesti. Nekome to nije bitno, jbg to je moje mišljenje.

Razmisli još malo. Ako se ipak odlučiš za kupovinu obavezno ga povezi u servis na detaljan pregled. U svakom slučaju na temelju neke mane možeš spuštati cijenu ili se ne kajati kasnije;)
 
Legend
ZELA GTI je napisao(la):
Ne izgleda kao grob ali to ništa ne znači. Prije par godina je otac zamjerio jednog e46 330 d. Auto avion, leti, bez packe. Sve savršeno, cijena povoljna. Nekako smo ga bezveze poveli do ovlaštenog servisa na pregled. Čisto da budemo mirniji. Nakon 5 minuta na kanalu se provali da je auto bilo u jakom udesu. Naravno od kupnje nije bilo ništa. Vozio sam dosta tih trica, sa svakavim motorima. Moćna su auta, al mi nije jasno zašto daješ novo auto koje po ničemu nije bolje od ovog (osim po bmw znaku)!

Evo da je neka mašina 325,330. Takvu promijenu mogu shvatiti, al ova bembara mi je bezveze. Svaka fukara te ostavi na cesti. Nekome to nije bitno, jbg to je moje mišljenje.

Razmisli još malo. Ako se ipak odlučiš za kupovinu obavezno ga povezi u servis na detaljan pregled. U svakom slučaju na temelju neke mane možeš spuštati cijenu ili se ne kajati kasnije;)

Slazem se za motor, nasao sam jos jednog coupea, sa jacim motorom ali automatik jebo majku, i to me odma odbija. Radije bi vozo i slabije auto nego automatika. Meni bi bilo idealno da je 325, pa neznam sad ako naleti nesto .. mislim da cu svakako se provozat do Sarajeva da ga pogledam.

A ja nisam ogranicen na BMW-a, trazim Audi A8 99 2000ta da je 2.8 i da nije quattro, Golf GTI, ili Passat 4motion. Eventualno neki A3
 
Legend
znam koji je ovo auto, vozi ga neki mladji momak.. nisam ga vidjao da ga gasa nesto pretjerano, tako da sumnjam da je neki trkac ili da ga voli zavrnut oko bandere sto je vjeciti problem sa ovim super strasnim bmw vozacima :)

uglavnom, vidjam cesto auto, po meni je jedna od ljepsih e46 u gradu..
 
Član
Audi a8 je odličan. Zbog aluminijske šasije masa mu je jako mala bez obzira na veličinu. 4 motion prije quattra? Ne vidim logiku!

Još pregledaj, cijena jakim benzincima nikada nije bila manja. Znam da bi se pokajao da uzmeš neko luksuzno auto koje ne može s mjesta. Ako ti je imperativ zabava u vožnji onda moraš uzeti neki hot hatch;)
 
Legend
ZELA GTI je napisao(la):
Audi a8 je odličan. Zbog aluminijske šasije masa mu je jako mala bez obzira na veličinu. 4 motion prije quattra? Ne vidim logiku!

Još pregledaj, cijena jakim benzincima nikada nije bila manja. Znam da bi se pokajao da uzmeš neko luksuzno auto koje ne može s mjesta. Ako ti je imperativ zabava u vožnji onda moraš uzeti neki hot hatch;)

Da hocu hot hac dotjero bi ST-a ;) Meni nikad nije brzina bila prioritet, Focus je 1.4 benzin sa 80konja, tako da to meni nista ne znaci. Privatno nikad nisam imao jaka kola, ali sam na poslu uvjek vozio neka zivahnija ..

Recimo ovaj 1.8 meni manje vise dobar, volio bih 2.5 tako bi volio. Ima jedan A8 2.8benz, nije quattro.

Nebiram logikom ni razumom nego srcem :) tako da ni to nema veze neke posebno, a ako sve propadne dotjeracu nekog ST-a ili 2.0 sporta

Daje jedno 30K na kamari lako bi se dogovorili :D
 
Član
neznam u kakvom je stanju auto, a vidim da se vec dugo mota po piku, vidjam ga po sarajevu vec par godina, i stvarno je na oko prelijep, sto neko rece jedna od najljepsih e46ica u gradu, uvijek je uglancan, nalickan, opran, a vidim i pise da je odrzavan u ovlastenom.. najpametnije ti je u tomic, dijagnostika, kompletan pregled i znas na cemu si ako ti se vec toliko svidja... sretno i pozdrav ;)
 
Top