BMW e34 525, lampica od ulja upaljena

BMW e34 525, lampica od ulja upaljena

Član
Pozdrav svima sto vas ima,
E ovako, rijec je naravno o mom BMW 525i 170 KS,
Lampica od ullja mi je stalno upaljena kad je auto zagrijano na normalnu temperaturu i to samo dok radi na leru. Na vecem broju obrtaja i u vozniji je ugasena.Ulja ima koliko treba da ima, nije mi jasno zasto se pali??? Dok je hladan motor ne pali se ... Da li neko zna sta bi mogao biti uzrok???:icon_question: Hvala
 
Početnik
Negdje ležaj popustio, ne valja ništa, probaj zamjeniti leteće ležajeve. Nemoj ga voziti.
 
Član
niposto voziti, drug imao isti problem s istim autom/motorom, prolupali leteci kroz par dana....pali se jer pritisak na leru nije dovoljan, da li je pumpa oslabila/zacepljena, los filter ulja, neodgovarajuca gradacija ulja u motoru, do moguceg ostecenja nekog lezaja ili sl, uglavnom razloga je mnogo, nemoj to vozati nego pravac majstoru
 
Član
Vec sam bio kod majstora, stavio mi je nove klackalice i prestelovo ventile.On mi kaze da je moguce da je do filtera.Nisam jos promijenio filter ali moracu da vidim je li do njega.Motor fino radi ne cuje se nista da lupa, ne grije se. Hvala na savjetima. :cool:
 
Član
kad je motor hladan, ulje je gusto, i nabije potrebni pritisak, kad se ugrije, razrijedi se i ne postize dovoljan pritisak....moze biti pogresna vrsta ulja, zacepljen filter, kako god, ne valja.....i po mogucnosti otidji nekome da ti spoji manometar da provjeris tacno pritisak ulja da znas sta se desava....
 
Član
Imao isti problem na audiju sve izmijenjao i ulje i feilter i pumpu sve bilo uzalud nakraju zamjenio ležajeve i riješio problem
 
Top