BMW e34 524td Dize temperaturu

BMW e34 524td Dize temperaturu

Član
E ovako,mozda je ova tema vec bila,a verujem da mozda i nije. Zaista mi je potrebna pomoc. Ludim vise. Auto je sve ok funkcionisalo sve dok nisam na autoputu nagazio ga na 190km/h(na nagovor prijatelja ,naravno). ,krajnje glupo za auto koje je preslo 420000km . Kada sam pustio gas i usporavao,pocele su varnice iz auspuha da izlecu. Stao sam i nista,nije ih vise bilo i nastavio sam,. Kasnije mi je poceo da dize temperaturu ,zadnja bela crtica na pokazivacu za temperaturu. Stao sam i cekao da se ohladi. nastavio i otisao kod automehanicaara koji je bio usput. On je ispitio svu vodu i nasuo drugu,promenio cep na boci. Creva nisu bila tvrda kao kamen, I stignem na odrediste ,. u povratku poceo mi opet dizati temperaturu,stanem opet sacekam i opet dospem vode. i vozeci se ,poceo sam da ga pritiskam i on je bolje hladio. TO je sve bilo 100km,od Banja luke do Prnjavora i nazad.KAda sam stigao kuci otvorim haubu ,visko mi je bacao vodu u lice,sistalo je iz hladnjaka i video sam vodenu paru na svetlosti. KAsnije sam dosuo vode otisao kod drugog majstora,on je ustavonio da je crevo ono tanko sto ide iz boce u veliki hladnjak bilo zacepljeno,a kao termostat i vodena pumpa su fino funkcionisale. Kasnije mi opet poceo dizati temperaturu nakon 10 dana i gubio vodu,Najvise kada ga malo pritisnem i onda ispisa. Nema mehhurica kada radi u leru,kontam jedino da moze biti da je puko negde hladnjak, kada stavim ruku na hlaadnjak ,tamo gde je visko,hladan ,na ostalim mestima vruc. Morao sam biti ovako detaljan,da bi ste bolje shvatili i lakse pronasli resenje. POMAGAJTE LJUDI,POLUDECU.
 
Član
jel ozraceno auto?
termostat il visko, eventualno propeler vodene pumpe-iako kazes da su termostat i vodena ok... imas li grijanje normalno?
 
Član
Grijanje je extra dok ne predje polovinu skale na pokazivacu za temperaturu,sad ne znam koliko je to stepeni tacno,,al do tada extra. Primetio sam dva puta da mi ispod auta gde je hladnjak,bilo tragova vode,cak sam video da na jednom mestu hladnjak ispusta malo vode. Meni majstori kazu,da vodena fino radi,voda kruzi,auto je ozracen,tj sistem. A i za visko je rekao da radi dobro i da je ispravan,.Visko radi celo vreme,ne gasi se.
 
Član
probaj ozracit sistem na sarafu, vise puta, da izbaci komplet zrak...ostavi ga da se ugrije na radnu i onda stisci gas lagano, odvrni cep za ozracivanje i gledaj ima li mjehurica...grijanje stavi na max...dosipaj lagano, mada na bmwu zna dizat nivo ako odvrnes cep na boci...to ti je najjeftinija solucija... prati i desavanja na hladnjaku, ima li gdje kapljica...kako ti majstori ne mogu ustanovit gdje gubi, jel ga iko vozao na punom gasu pa pregledao kad se to pocne desavat
tu gdje je izbacivao vodu na visko je vjerovatno puko hladnjak, ako nema neki ventil il saraf za ozracivanje - ne znam poziciju na toj masini
 
Član
Jedan od silnih majstora je to ozracio,zgasao ga i radio je normalno par dana, medjutimm kasnije opet isto,i opet odem kod istog i kao on nema vremena, Odem kod starijeg jednog cike i odradi to sa tim crevom sto je bilo zacepljeno i rekao da sam imao vazdusni cep ,skine posudi ispere je,zameni to crevo,nabije kompresor u hladnjak da izbaci sve sto ima i vrati,medjutim nakon 7 dana ,kada sam opet isao za prnjavor,pocne dizati temperaturu,sve do prnjavora,tu otvorim kad se malo ohladio i dospem vode,znaci zafalilo je bilo,i kada sam dosao u bl stanem,odem negde ,vratim se i opet ispod hladnjaka lokva vode i naravno fali vode u boci ,i itak,sada kontam da hladnjak zamenim. Visko kako se vrtieo bacao je verovatno kapljice vode sto su sistale iz hladnjaka. Sta mislis da prvo hladnjak proverim,zamenim,posto je sav izubijan,pa da vidim onda sta je? Da ;li se moze na oko skontati kada se skine pumpa vodena i termostat,da li valja ili ne? Ja volim ovog bimera i hocu da ga sredim,za pare ne pitam. :)
 
Član
Posto je meni pre kao normalna radna temperatura bila 60-70 stepeni,a na svim bimerima je normalna radna 83 stepena,Da li to ima neke veze ne znam,verovatno to termostat odredjuje.
 
Zamijeni hladnjak,a i vodena nije skupa :) .Inace glave vole pucati na tim sestacima,pa je mozda i to uzrok jbg .
 
Član
kada mi je poceo dizati do 100 stepeni temp,creva su bila jos uvek koliko toliko mekana,mogao si ga stisnuti,ali to je verovatno zbnog nedostatka vode u sistemu,a inace su mekana,mozes ih stisnuti do kraja,da sastavis jedan zid sa drugim od creva
 
Član
Promijeni termostat i visko, termostat nije vise od 15 km tako da i nije neka steta ga zamijenuti, visko nadji polovan ili sebi stavi vani elektricni ventilator i kad pocne dizati temperaturu upalis ga rucno... Skini hladnjak veliki i dobro ga isperi mlazom vode da ga isperes unutra i sa tekucinom za ispiranje...
 
Član
Termostat je 30km,vode pumpa 50km,hladnjak 120 ,sve novo. Nije meni to problem,samo da mi glava ne ode... Visko je kolkko kazu ispravan i radi non-stop. Hladnjak pisa negde vodu,cak sam video na aluminijumskom delu kako curi,Da li je moguce zbnog pokvarenog hladnjaka sve to da se desava? Nisam bas ekspert,pa pitam jbg, Tj da mi gubi vodu i dize temperaturu,
 
Član
Promijeni termostat i visko, termostat nije vise od 15 km tako da i nije neka steta ga zamijenuti, visko nadji polovan ili sebi stavi vani elektricni ventilator i kad pocne dizati temperaturu upalis ga rucno... Skini hladnjak veliki i dobro ga isperi mlazom vode da ga isperes unutra i sa tekucinom za ispiranje...
Morat cu pokusati sve to. Nema sta drugo.
 
Član
I moj radi visko non stop uvijek vrti i sto se vise grije on vise uklapa i brze vrti, pa mi opet krene u guzvi dizati preko pola i moram paliti elektricni ventilator koji sam ugradio zasebno, i moj vrti ali ne dovoljno jer je oslabio visko i ne vrti brzinom kojom bi trebao, sad prije ljeta cu staviti nov i da sam rahat...
 
Top