BMW e30 e30 320i problem

BMW e30 e30 320i problem

Kad stisnem kvacilo,mjenjac se cuje kao da nesto melje.da li je to druk lezaj ili je nesto drugo.autu ne klize lamela opste normalno sve.samo kad stisnem kvacilo onda malo zavija.Hvala unaprijed. :)
 
Najsretniji bi bio da je druk lezaj.bojim se samo da nije nesto vise,ali ne vjerujem da je sta drugo.i znas li mozda koliko kosta druk lezaj za njega odprilike?pozdrav
 
Član
Ako već skidaš set kvačila, ne bi bilo loše i korpu i lamelu vidjeti u kakvom su stanju, pa i njih promjeniti.
 
Vidjecemo sve.ali kod njega je hidraulicno kvacilo ja msm,nisam se nikako susreo sa tim.radio sam golfa,opela i ta obicna auta.
 
slavisa_mk2 je napisao(la):
Vidjecemo sve.ali kod njega je hidraulicno kvacilo ja msm,nisam se nikako susreo sa tim.radio sam golfa,opela i ta obicna auta.

nema to nikakve veze sto je hidraulicno kvacilo... nemoras dirati cilindar kvacila na mjenjacu, mislim crijevo koje ide na njega... izvadis cilindar pa tek onda mjenjac, izvadis viljusku sa druk lezajem, zamijenis druk vratis sve nazad, 5 min posla... bar je tako kod mene na audiju, sumnjam da je i kod bmw-a nesto drugacije, nije spejs satl :D k'o sto ti rece Ognjen, pregledaj lamelu i korpu kad vec mjenjac bude dole ;)
 
Član
od 318i M10 5-brzina imam negdje u garazi lezaj stoji

da li odgovara u to se ne razumijem , ako odgovara onda ga nosi posto nemam vise auto

izgledom je priblizan ovom ako je to uopste to
DRUK-LEZAJ-CR1200_slika_O_3635118.jpg
 
Top