BMW e30 325i M tech2 projekt

BMW e30 325i M tech2 projekt

Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

CoL3-99 je napisao(la):
koliko dođe poliranje 4 felge,npr. ove :cool:
http://img387.imageshack.us/img387/3966/polomat047te91uo7.jpg

te falceve mozes za dan srediti samo smirgle u ruke prednji kraj jete u zrak i 2 brzina malo cigla na gas i nek se samo smirgla ne se sekirat neces prste otkidat samo te lupne krak nekad :) za dan sva 4 falca da se sjaje ko pasje mudo :)
ulaganja cca 50 maraka ako kupujes krede za zavrsno poliranje
sam bi sebi odradio ove ali nemam iskustva sa visedjelnim felgama necu da rastavljam pa uj*em nesto i nemam spricu i kompresor da kvalitetno lakiram srce pa cu to strucnjaku prepustiti a cijena je oko 150 eura za ovo sta ja hocu
 
Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

a sto ti bmw kaze, dignes na dizalicu i sam, ja sam svoje tako odradio :D ako ne uzimas kredu, nego samo Purol pastu i par gradacija vodobrusnog papira nece te materijal izaci ni 10 km :D mene je izasao 20 zbog uracunatih Premingera :D
 
Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

Ako budu kao ove sa slike bice za pozeliti na autu!!


trizex je napisao(la):
a sto ti bmw kaze, dignes na dizalicu i sam, ja sam svoje tako odradio :D ako ne uzimas kredu, nego samo Purol pastu i par gradacija vodobrusnog papira nece te materijal izaci ni 10 km :D mene je izasao 20 zbog uracunatih Premingera :D
KRALj!!!!!!!!!!
 
Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

Davor_ je napisao(la):
trizex je napisao(la):
a sto ti bmw kaze, dignes na dizalicu i sam, ja sam svoje tako odradio :D ako ne uzimas kredu, nego samo Purol pastu i par gradacija vodobrusnog papira nece te materijal izaci ni 10 km :D mene je izasao 20 zbog uracunatih Premingera :D
KRALj!!!!!!!!!!

Pa sta cu brate moj, vruce popodne, meni dosadno samome kraj auta gledam tockove kako se vrte :D ;););)
 
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

trizex je napisao(la):
Davor_ je napisao(la):
trizex je napisao(la):
a sto ti bmw kaze, dignes na dizalicu i sam, ja sam svoje tako odradio :D ako ne uzimas kredu, nego samo Purol pastu i par gradacija vodobrusnog papira nece te materijal izaci ni 10 km :D mene je izasao 20 zbog uracunatih Premingera :D
KRALj!!!!!!!!!!

Pa sta cu brate moj, vruce popodne, meni dosadno samome kraj auta gledam tockove kako se vrte :D ;););)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

@ davor naravno da ce biti ko sa slike ja kad radim nista nije polovicno ili savrseno da bude ili nikako :)
 
Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

evo malo da vas osvjezim da se vidi da i ja stogod radim oko auta :)

evo samo za ekipu snimio bezveze clip bit ce ih jos jer se malo skuplja materijala da skompletiram par minuta kvalitetnije ali o tome kad bude vrijeme
[video]http://www.youtube.com/watch?v=9NWt62efNiw[/video]

http://www.youtube.com/watch?v=9NWt62efNiw

a evo malo i tockova
normal_4b0d5fa2a18e8.jpeg

normal_4b0d5f28a9442.jpeg


uglavnom to je nakon poliranja vanjskog ruba metodom namontiraj na auto i polako 3 sata posla 2 covjeka i to izgleda tako
1000 i 2000 papir.
felge cu sad rastaviti da dovrisim poliranje na dijelu izmedju sarafa dovrsim sa 3000 papirom i sa gurbom i finom kredom pa krom polir pastom.
srce i unutarnji dio felge ( dakle sve osim vanjskog ruba ce biti zlatne boje) ide na pjeskarenje cim dobijem pjeskarilicu cekam je vec 3 tjedna da stigne u trgovinu :)
i valja ce uskoro biti koja pinka viska da se geld sarafi kupe i mogu se lagano sastaviti i montirati na drlu :)
eto nece valjda neko reci da imam selo tuning felge :p
 
Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

falc je dobro urađen , imaš li ključ za šarafe ( sa koliko zubaca su šarafi) i koliko ih imaš na felgi, pazi kad budeš sastavljao morat ćeš biti precizan u milimetar da nebi ispuštala zrak.
 
Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

tu ide obicni gedor 8 i lagano :)
a sto se tice sastavljanja one idu na 3 dijela i izmedju specijalno ljepilo ( za koje naravno nedam cca 70-80 eura)
koristim ljepilo za šoferke i nema sta da pušta dje ono zadihta nema miganja :)
a falc hahaha to nije ni blizu zavrsnog rezultata to je 3 sata rada na njima ceka me jos par radnih dana dok ga zavrsim kako ja hocu :) a mislim da ima 34 sarafa svaka felga nisam brojao :)
 
Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

Ovaj falc se može uraditi do savršenstva jer nije aluminij nego neka j*ena kovana legura (geschmidet) tako piše na srcu felge...ima mi prijatelj na Mercedesu W123 ) 9 i 10.5×16...falc se sjaji kao ogledalo....sveti Purol....
juhd77.jpg
 
Legend
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

svaka cast druze samo ih polako dobro uredi i cuvaj ko oko u glavi,;)

kad budes radio sa kredom poslikaj i podijeli sa nama , npr kakva,sta,gdje za kupiti,to me interesuje mimo purola i ostalih pasti;)
 
Član
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

purol je mat pasta koja ima losa svojstva i nedaje zeljeni sjaj a pogotovo nedaje dugotrajan sjaj
krede koje ja koristim koriste se za poliranje inoxa u industriji ima ih kupiti u svim bolje opremljenim zeljezarama dodju oko 40 maraka gruba i fina + trebas 2 nastavka za busilicu za svaku felgu ( jedan grubi jedan fini izgledaju ko krpe u vise slojeva ) svaki nastavak je 5 km i crom polish pasta koju sam nasao u solin gradji u opuzenu ali nesjecam se kolko je love bila jer sam kupovao jos dosta stvari pa ...
za zavrsno poliranje crom pastom pozeljno je napraviti specijalni nastavak od fine krpe ( ove kupovne nisu dovoljno mekane ) a najlakse se rade od onih vileda krpa one sta su slicne ko jelenska koza za brisanje auta kupe se za desetak maraka u dovoljnoj kolicini i to je to otprilike kad budem radio budem slikao pa ce biti sve prikazano
 
Legend
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

to za kredu me interesiralo,ostalo sve manje vise je jasno i poznato,al puno hvala na infu...jedva cekam da vidim kako ce sjesti na kocku ;)
 
RE: opet se ja uparkir'o :) stigle felge BBS RS 9x16 u 8x16 :)

opa druze druzee..samoo furaj najboljee..sretno u nastavku;)
kad ce one doci :D
 
Top