BMW 320d PROBLEM,svaka pomoc dobro dosla

BMW 320d PROBLEM,svaka pomoc dobro dosla

Član
Drustvo imam problem,posjedujem e46 320d 110kw 2003g vec dugo vremen i imao sam saobracajnu nesrecu,automobil je bio parkiran i udari me "ženska" u prednji desni kraj,motor je palio samo stete na limariji bilo,medutim nakon sto sam popravio automobil sve je uredu samo se nepali turbina i nece preko 4000 obrtaja,ne baca ni malo dima,auto normalno pali sve ok samo turbina ne pali,na dijagnostici nema nikakvih gresaka sve uredu,presao je 312000,ja sam ga kupio sa 190 000 i bila je uredna servisna 2009g,ako tko zna u cemu mi mogao bit problem,svako misljenje dobro doslo,hvala decki unaprijed
 
Super Moderator
ima neka caka s tim. ja sam isto imo e46 preFL, 100kW. u auto je udarila traktorska guma i bio je ostecen naprijed, ispaljeni zracni jastuci. nije mogo upalit prvo poslije izmjene limarije, a kad je upalio nije vuko do 3500 obrtaja, tek poslije je radio kako treba. nikad nisam skuzio u cemu je problem i tako sam i prodo auto
 
Član
Nisam bas siguran,ali turbina se pali na osnovu nekog senzora. Bio je slican problem na mercedesu,sad ne znam koliko je to slicno,uglavnom kada ga tek upalis vuce dok se ne zagreje motor malo,i onda se odmah izgasi sama i motor radi bez turbine.. sad ne znam da li nema slican takav senzor,koji regulise rad turbine..A mozda je turbina otisla u safe mode,pa sada zeza..
 
Član
Drugar, nisi ti baš najbolje postavio pitanje.
"Ne pali se turbina neće preko 4000 obrtaja",???

Tom autu je crveno na 4500 obrtaja, i svu snagu i obrtni momenat on je isporučio već do 4000 obrtaja,
opiši malo konkretnije šta se dešava, kako vuće od 1700-1800 obrtaja pa do 4000 itd???
 
Član
Ponasa se isto 1.6 dizel 55kw nema nimalo snage,i nece nikako preko 4000 obrtaja tj nece ni u leru ni u voznji.
 
Član
ima neka caka s tim. ja sam isto imo e46 preFL, 100kW. u auto je udarila traktorska guma i bio je ostecen naprijed, ispaljeni zracni jastuci. nije mogo upalit prvo poslije izmjene limarije, a kad je upalio nije vuko do 3500 obrtaja, tek poslije je radio kako treba. nikad nisam skuzio u cemu je problem i tako sam i prodo auto

Neznam vise sam sta bi,turbina nije sigurno,sad samo pregledat protokomjer zraka,vakum pumpa,maf senzor ili egr ventil neznam vise sta bi moglo bit
 
Član
Nisam bas siguran,ali turbina se pali na osnovu nekog senzora. Bio je slican problem na mercedesu,sad ne znam koliko je to slicno,uglavnom kada ga tek upalis vuce dok se ne zagreje motor malo,i onda se odmah izgasi sama i motor radi bez turbine.. sad ne znam da li nema slican takav senzor,koji regulise rad turbine..A mozda je turbina otisla u safe mode,pa sada zeza..
safe mode? prvi put cujem mozes li malo opisat taj safe mode
 
Član
Nisam bas siguran,ali turbina se pali na osnovu nekog senzora. Bio je slican problem na mercedesu,sad ne znam koliko je to slicno,uglavnom kada ga tek upalis vuce dok se ne zagreje motor malo,i onda se odmah izgasi sama i motor radi bez turbine.. sad ne znam da li nema slican takav senzor,koji regulise rad turbine..A mozda je turbina otisla u safe mode,pa sada zeza..
Pali se, ima dugme ispod volana odma'...
 
Član
Turbina i te điđe oko turbine 100%,

Vakum na turbini mozda spalo crijevo, puklo, ako nema vakuma tj. ako je električni aktuator na turbini (kod mene bmw e46 bio 2004 godine i ima je električni aktuator) mozda je crko itd,
 
Član
Turbina i te điđe oko turbine 100%,

Vakum na turbini mozda spalo crijevo, puklo, ako nema vakuma tj. ako je električni aktuator na turbini (kod mene bmw e46 bio 2004 godine i ima je električni aktuator) mozda je crko itd,
aha hvala decki malo cu to pogledat,javim vam rezultat
 
Top