BMW 320d - ne ide!?

BMW 320d - ne ide!?

Super Moderator
Drustvo imam problem.. U pitanju je e46, 2.0d, 100kW, presao oko 200 000km
Auto jednostavno ne ide.. Lijepo pali i radi, ne trosi vise, ne dimi... ali ne ide ''nikako''
Skidao sam EGR ventil, cistio ga, cistio crijeva do ventila... Nisam se susretao sa EGR-om nikako ali kako se on ustvari otvara? mislim taj ventil kad se on otvori? ja ga nicim nisam mogao pomjeriti al sam sve ocistio dobro i sad izgleda ko novo ali auto opet ne ide sad sam probavao
krene dobro ici tek od 3700 obrtaja otprilike pa do nekih 4200-4300 gdje diesel inace stane. to vidim tek u trecoj brzini jer u prvoj i drugoj dok dodje do 3700 brzo preleti do 4500 pa se ne osjeti al u trecoj super povuce na 3700 obrtaja
sta bi moglo biti u cemu je problem? sta da pregledam, uradim?
Svaki savjet dobro dodje ;)
 
Član
da ti se nije katalizator sasuo? slican problem imo s mercom ,katalizator se sasuo bio , al ja nisam mogo preko 3000 obrtaja i vise od 90 na sat
 
EGR ako neobavlja funkciju kako treba tj onda auto kasni sa vucom meni je kasnio do 2 hilj obrtaja isto da promasim brzinu i nikad da nabije, npr hocu da startam na autoputu i on nikad da povuce u prvoj isto da sam u trecoj cak me i ljudi ubjedjivali da sam pogrijesio brzinu da bi na kraju se skontalo da EGR ostane poluotvoren i tu nastane problem znaci samo u prvoj i drugoj se on osjeti treca nikad mi nije bila problem
 
Super Moderator
Ne vjerujem da je do katalizatora onda nikako ne bi isao
a ne znam ja nista oko tog egr-a samo sam ga dobro dobro ocistio i crijeva do njega isto al nisam ga mogao otvoriti dok je bio skinut znaci pritisnem ga ono nista na kompresor opet nista
znaci nisam mogao ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=0re0YGBi0js

Jel to mora biti ovako?
To mi je upitno jel moguce da EGR zasteka?
 
Član
I kod mene je zapekao EGR,pa ne otvara...a bolje sto ne otvara,kao da si ga blokirao :D
Meni pada na pamet ako je varijabilna turbina pa su lopatice u skoro zatvorenom polozaju,odnosno da su u poziciji za visoke obrtaje....ali naravno,prvo dijagnostika...
 
Super Moderator
a ne blokira se on tako aladine pitao sam ja.. nesto se jos uradi da se on ''ugasi''
meni ne pada na pamet jer je prosli 320d dobro isao :D da je turbo benzinac pa da vuce tek od 3700 razumijem al ovaj kad je ispravan ide od 1800 kao i svaki
 
Član
Naravno da ga treba ugasit i softverski,ali kod tebe nista ne svijetli na komandnoj ako se dobro sjecam...
A ovo sa foruma za cijev od IC-a do EGR-a bi moglo biti provjeri to sve,ali sumnjam,jer meni kad je ispalo crijevo poprilicno je bucno radio :icon_biggrin: nije Bmw al isti je princip...
 
Super Moderator
ma ne samo sofverski nego jos se nesto tu zatvori pitao sam ja rasu nije to samo ''zacepi rupu'' :D
ne gori nista na tabli, ne trosi auto vise, ne radi ruznije, ne dimi
hvala kolega gaga probat cu i ovo. nije na tom forumu aladine receno da je spalo nego valjda se te neke stopice potrose i smetaju sta ja znam pa ih treba zamijeniti... kad skinem vidjet cu imas pravo doci da mi pomognes da se zanimamo :D
 
Član
Doci cu bar da smetam... :D
A znam za stopice,al u sustini fals zrak uvlaci i gubi pritisak...a to se skoro uvijek primjeti zvucno :icon_biggrin:
 
Član
nemoj ga silovati,prvo dijagnostika da se ocitaju parametri,nema gatanja jel ovo jel ono...ako ne gori check engine ne znaci da nema gresaka...
 
Top