BMW 320d , misljenja !!!

BMW 320d , misljenja !!!

MTR

Član
Znaci kako naslov kaze , BMW 320d iz 2000 , 100 kW/136 KS , tek uvezen , nudi mi se za relativno finu cifru , karavan je , oprema skoro pa full , 17"-ke , sport sicevi , airbazi , ASC , bord , srebrena metalik , gume skoro nove GY F1 , ima servisnu al zakljucno sa 11/2009 i na oko 185000 km , sad je na satu oko 220000 km , onako je uredan , treba nesto sitno poradit okolo , oprat unutra jer je izgleda stajao malo duze vani ( vidim po diskovima i celjustima )

eto , pa opletite , motor , mjenjac , sta kako , gdje odrzavat ( daljina nije problem ) , mane itd itd ,,,

Photo0135-1.jpg

Photo0137.jpg

Photo0139.jpg

Photo0143.jpg

Photo0148.jpg
 
Član
Moja preporuka prvo dijagnostika pa sve ostalo... Mana je turbina i dizne na to posebno obrati paznju i mislis da znas karavani su dosta jeftini od limuzine
 

MTR

Član
arminnn je napisao(la):
Moja preporuka prvo dijagnostika pa sve ostalo... Mana je turbina i dizne na to posebno obrati paznju i mislis da znas karavani su dosta jeftini od limuzine

ma znam ja bas trazim karavana
 
Član
5000 eura plafon u takvom stanju,kilometraza je kriticna sto se turbine tice ako do sad nije mjenjana,cupaj katalizator i gas:icon_biggrin:
 
Član
po TUV e46 jedan od 5 najgorih modela..
nisam ni ja vjerovao dok nisam vidjeo na GRIP-u :S

http://www.youtube.com/watch?v=zq4U2vaLppU
 
Član
Tek uvežen? Zar je euro 3?

Što se tiče auta, 2.0 d od 136 konja ima ogromnih problema s turbinom. Na novijem od 150 ks je to riješeno.
 
Član
@teretanas TuV ne laze nije Bosanski Njemacki je :)
46% ih ne prodje TuV poslije 8-10 godina starosti...
 
Član
Evo vec pisao u jednoj temi pa cu manje vise to kopirati...

Posto sam sam gledao E46-icu da uzmem, al onda se tati svidjela pa je on uzeo, tako ja nisam - i sad mi je drago sto nisam Saxa za to zamjenio :icon_biggrin:

Vozio si vec BMW-e po snijegu pa to znas kako stoji.

Sto se ostalog tice kod E46, auto je ono kvalitetno uradjena limuzina, bar sto se interijera tice i tako to. Sprijeda jako udoban, straznja sjedista dosta neudobna za duzeg putovanja. Isli smo u Osijek na SR sa BMW-om, jos dva forumasa odavde su isla samnom, pa me od tada zezaju "gdje ti je auto za drvenom klupom" :D Al ovjes jako tih, profinjen i cijela unutrasnjost i komplet auto je takav. Sve je na svom mjestu, obicno nista ne skripuce il zvekece, vidi se da je bio skup auto kao nov - klasa sto bi rekli. Zapamti da su u skladu sa tim i cijene dijelova, rijetko sta je jeftino, a ovi "fus" dijelovi bas i nisu kvalitetni koliko sam upoznat, bar ne za taj BMW. Eh sad ono sto su Adac, TUV i kojekavi utvrdili kao normalne boljke auta. Tu su problemi sa upravljackom letvom na prvim modelima, termostat motora na benzincima, senzor bregaste, bobina te pumpa goriva. Kao i kod E36, kod zesce voznje zna se odvajati straznji ovjes od karoserije, ovako nekako...

subframecrack.jpg


Al ti ganjas dizela pa neces driftati mnogo i to. Kod startanja hoce i plivajuci zamajac brzo reci pa pa. Onda tu su redovni problemi sa nosacima diferencijala - kuckanja razna, straznje opruge na E46 su kazu jako lose - posebno trpe na karavanima, mozes naci po forumima neki su u 7-8 godina 3 puta mjenjali straznje opruge - jednostavno puknu. Znaju imati i problema sa slabim hvatanjem rucne kocnice, znaju zezati senzori airbegova u sjedistima pa pale lampicu, problemi sa kontaktima stopki i jedan od najcescih problema je zezanje prekidaca ventilacije. Kod nas imas i problem jer su serviseri i u ovlastenom dosta nestrucni, pa ak zeza sta kompliciranije, nemaju bas rjesenja. Sto se dizela tice, obratiti paznju na turbinu kod prvih modela, sto pise zela, imali su lose rjeseno hladjenje ili tako neku caku, pa su redovno odlazile. Takodjer, nadji na netu "swirl flaps", male zaklopke u usisu napravljene zbog lakseg zadovoljavanja zeljenih eko normi, ali lose uradjene posebno na prvim modelima, zbog cega se znaju otkaciti i uletiti u masinu - gdje naprave potpunu havariju. Zbog toga ih vecina vlasnika ako nisu neophodni izbaci, imaju zamjenski djelovi bez "klapni" i tako se rijesis tog velikog rizika. Eto da znas na sta pripaziti.

Ovaj kod tate E46 je 318td (redizajn) - 2003, al sa chipom i ide jako fino. Kod nas je oko dvije godine, kupljen sa nekih 160.000-ak km, sad se priblizava cifri od 200.000. Auto smo nasli u super stanju, tako nije bilo nekih ulaganja, samo par sitnica napravljeno. Posto je ovo isto 2.0 dizel masina (iako pod drugom oznakom), potrosnja na otvorenom ak bas pazis moze ici i na 4,5 litre, normalne voznje oko 6 ce uzeti, u gradu trosi oko 10 - 10,5 litara pod regularno, moze i manje ako peglas, istim tempom trosi oko litru vise od mog Saxa (u gradu). Od stvari koje mi se ne svidjaju vezano za voznju su kocnice, lako ih je pregrijati brzom voznjom, a i auto se vozi pomalo kao tenk, posebno pri promjeni smjera, al to je vjerujem posljedica toga jer sam navikao na auto od 900 kg. Mozda je zanimljivo da ti spomenem i to da mozes iskljuciti i TC i ESP - i oboje i odvojeno. I vidim ovaj gore ima i sportski volan, sto je plus, jer je 3 puta ljepsi od standardnog.

Ak te jos sta zanima pitaj...
 
Član
Ovaj motor od 136ks nema klapne u usisu,briga manje:Dovo pucanje sasije gdje se kaci zadnji most se dasavako vecinom kod jacih benzinaca,to je ispravljeno kod fecelifta...
 
Član
vr6 boki ti je sve rekao..ali ja cu reci evo iz iskustva nekog :D
u mene stari ima BMWa vec 5 godina..i st ose tice kvarova nista nije strasno bilo do sada...ventilacija zeza,stope takodjer al icrkne sijalica ;),unutrsnjost je vrh i to auto valja sigurno oko 11000km ovdje tavisi kako ces ga reg..i to..

Oprema vidim da je fina i njemu...u mog starog se bio zacepio erg ventil i on pomislio na turbinu odmah pa ga je samo deaktivirao i auto ide jos bolje..
a mane su im jos pucanje opruga..mada u moene nisu pucale zadnje samo jednom prednja ;)

ali evo kao moj neki zakljucak uvijek bi uzeo prije BMWa ovog nego passata ili audia A4 ;)
 

MTR

Član
a sto me nasekiraste :icon_sad: , svako auto ima svoje mane al bas te sitnice me i zivciraju , trebam krenut na put i kontat sta ce mu sad ispast :D

sinoc sam malo cackao po stranicama kod ovih svojih po Njemackoj , ima ih 2002/2003 sa motorom 2,0 od 150 KS za iste pare i jos vise opreme , cak ima i 330d za 3-3,5 milje eura ali mala je razlika u snazi a velika u zapremini , tih 184 KS uvijek mogu cipom dobit :icon_biggrin:

idemo dalje u potragu , btw ovaj sa slika dobijam na 10000 KM do registracije
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Tek uvežen? Zar je euro 3?

Što se tiče auta, 2.0 d od 136 konja ima ogromnih problema s turbinom. Na novijem od 150 ks je to riješeno.

Zanimljivo, imam dvojicu kolega koji su imali problema s turbinom, a imaju ovaj model od 150KS...

@VR&Boki. boga ti draga šta napisa.... cijelu povijest bolesti za E46, što je najgore, tako možeš napisati za svako auto...

Moj savjet ti je, da ti auto detaljno pregledaš, odnosno spopjiš na dijagnostiku, i otjeraš u ovlašteni servis ili kod majstora koji je dobar poznavatelj BMW-a i na licu mjesta se uvjeriš jel to auto koje želiš. Naravno možeš ti i kupiti auto i na temelju naših postova, jer ipak mi znamo kakvo je čak i preko slika:D
 
Top