BMW 316 1.8 1987 karburator

BMW 316 1.8 1987 karburator

Član
Pozdrav,

Vec neko vrijeme imam problema sa navedenim autom, naime motor se nenormalno zagrijava kroz 1h voznje kazaljka temperature zakuca, pritiskanjem papuce gasa preko pola motor se gusi i cesto pri manjim brzinama cim prebacim iz 3 u 2 motor se ugasi ( los dozivljaj na semaforima ).
Zamjenimo sam vakuum pumpu, benzin pumpu i ocistio karburator (tako rekose da je to problem al' eto nista se ne poboljsa).
Malo sam lutao po internetu i naisao na rijesenje slicnih, skoro pa istih problema, zamjena lonca, problem je navodno zapusenje auspuha.

Interesuje me vase misljenje, dali je moguce da su svi navedeni problemi produkt problema sa izduvom, ili pak ima jos neki problem za koji mozda vi znate.

Hvala unaprijed.
 
Član
Moguce je i glava motora, nekad je i ona razlog da motor se brzo zagrijava. Koji ti je karburator solex ili ? jeli dva grla ili jedan.
 
Član
idosa je napisao(la):
Moguce je i glava motora, nekad je i ona razlog da motor se brzo zagrijava. Koji ti je karburator solex ili ? jeli dva grla ili jedan.

ja mislim da je 2.

A sto se tice glave motora, on pomjesa vodu i ulje jeli tako kad dodje do problema s tim. Provjeravao sam vodu malo je zelenkasta, masna nije.
 
Član
MadWolf je napisao(la):
idosa je napisao(la):
Moguce je i glava motora, nekad je i ona razlog da motor se brzo zagrijava. Koji ti je karburator solex ili ? jeli dva grla ili jedan.

ja mislim da je 2.

A sto se tice glave motora, on pomjesa vodu i ulje jeli tako kad dodje do problema s tim. Provjeravao sam vodu malo je zelenkasta, masna nije.

Nemora znacit da ako je glava losa da ce mijesat jer zna nekad da vodu tjera da nekruzi ili cak nabija pritisak iz tog razloga sto je kompresioni prostor sa vodenim kanalima u dodir dosao ili bolje receno uspostavila se veza izmedu njih a kanali podmazivanja nisu pa tako da nemijesa a kuha.

Sto se tice karburatora, skines poklopac zracnog filtera i odma vidis dali je dvogrli ili ne. Grlo koje je na strani vozaca je zaduzen za ler gas i do 3 hiljade obrtaja tek kad masi 3 hiljade obrtaja pali se i drugo grlo. (nek me neko koriguje ako grijesim) Uglavnom na taj nacin mozes vidjet povrsinski dali karburator odraduje svoju misiju. (nagni glavu daji gas i prati klapne i dali prsce gorivo):icon_smile:
 
Top