BMW 2.4 d-iskustva???

BMW 2.4 d-iskustva???

Član
Ko mi moze reci nesto o 2.4 dizel motoru, onaj sa 60 i kusur kW, kakav je, potrosnja izdrzljivost, cuoo sam da im pucaju glave, pa me zanima, posto imam ponudu da uzmem kockicu s tim motorom
 
Početnik
Sve zavisi, kao i svako drugo vozilo, kako je odrzavan i kako je vozen, nisu losi, idu dobro, mogu preci puno, jedino glava kad se pregrije i tako to, ako volis BMW uzmi ga.
:123:
 
Član
zkuzman je napisao(la):
Sve zavisi, kao i svako drugo vozilo, kako je odrzavan i kako je vozen, nisu losi, idu dobro, mogu preci puno, jedino glava kad se pregrije i tako to, ako volis BMW uzmi ga.
:123:

:icon_question:
bolje kupi kocku 2,0,il ako ti je puno sestak onda 1,8...da te ne bi mercedesi 2,0d preticali :lol:
trosi skoro ko i benzinac,a ide neuporedivo losije...tacnije,ne ide nego se vuce;)
ocekuj 10-tak litara gradske
 
Početnik
Imao ga je moj prijatelj, isao je dobro, dobro ga je sluzio, a to, da je smece, daleko od toga ! Posto vidim da ne volis BMW onda je i bolje da ga ne uzimas !
 
Član
kakve veze ima ljubav tu:icon_question:
da ga uzme pa da pati s njim? To je najgori motor koji je bmw ikad i pomislio napraviti, i ako je ocuvan, preslab je sa bmw-ovu kilazu... ni pomaci se ne moze
 
Početnik
sub3r je napisao(la):
kakve veze ima ljubav tu:icon_question:
da ga uzme pa da pati s njim? To je najgori motor koji je bmw ikad i pomislio napraviti, i ako je ocuvan, preslab je sa bmw-ovu kilazu... ni pomaci se ne moze

Zasto da pati ? Sta fali tom motoru, isti kao onaj sa turbinom !? Kakva je kilaza u trice ? Sad svi hoce 200ks, polako omladino, vidite koliko ima nesreca, vozite godinu-dvije pa mislite da ste dobri vozaci, varate se zestoko ! Mozda je momak tek polozio, ima veze ljubav, ljubav je sve ! Kada nesto volis, ponesto se i oprosti...
 
zkuzman je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
kakve veze ima ljubav tu:icon_question:
da ga uzme pa da pati s njim? To je najgori motor koji je bmw ikad i pomislio napraviti, i ako je ocuvan, preslab je sa bmw-ovu kilazu... ni pomaci se ne moze

Zasto da pati ? Sta fali tom motoru, isti kao onaj sa turbinom !? Kakva je kilaza u trice ? Sad svi hoce 200ks, polako omladino, vidite koliko ima nesreca, vozite godinu-dvije pa mislite da ste dobri vozaci, varate se zestoko ! Mozda je momak tek polozio, ima veze ljubav, ljubav je sve ! Kada nesto volis, ponesto se i oprosti...

Potpis! ;)
 
Član
Momak je pitao za iskustva ,ne rekla-kazala.Konkretno niko nema argumente da dokaze da je taj motor los,svako auto ima mana.Rodjak mi posjeduje isti bmw i sluzi ga vec 10 godina bez problema,potrosnja je oko 10-12 l ,mislim da ima oko 90ks.
 
Član
ma opet ponavljam taj je motor najlošiji koji je auto kuća BMW izbacila!!! Pitaj bilo kojeg majstora u ovlaštenim bmw servisima ako nevjeruješ meni...
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Momak je pitao za iskustva ,ne rekla-kazala.Konkretno niko nema argumente da dokaze da je taj motor los,svako auto ima mana.Rodjak mi posjeduje isti bmw i sluzi ga vec 10 godina bez problema,potrosnja je oko 10-12 l ,mislim da ima oko 90ks.

Dizel od 90 ks u laganom autu troši 10-12 litara.

Nisam ni ja čuo ništa lijepo za te motore.
 
Član
ma ne samo da vele troši gorivo nego i ulje! boshpumpa mu je u kurcu stalno crkaje a reparacije su skupe, glava motora mu je isto mana ma ima pun ku*ac mana zaobiđi to ti kupi kakva 1.6 benzin ili tako nesto manje imaš sranja čak će i manje trošit a bolje ide i registracija ti je jeftinija
 
Član
e ovako da pojasnim neke nedoumice :) nisam pocetnik vozim vec 8 godina, promjenio 6 auta, znam o istim poprilicno, al normalno, ne znam sve, pa kad ne znam-pitam :) bmw i alfa su mi 2 najjaca auta, alfu sam imao, bmw-a jos nisam, al bi volio jedan fin primjerak sebi nabaviti. zanimalo me kakav je motor, sto se tice kvarova i potrosnje, a kako poteze mi i nije najbitnija stavka, nekad je bilo, al tad sam vozio gti-a i calibru 16v, a od ovog bmw-a ono sto ja trazim je ekonomicnost, ako vec vozim dizela od 90 ks,onda daj da malo trosi, ali ovaj to izgleda i nije :D
 
Top