bjezanje policiji....kolika je kazna..

bjezanje policiji....kolika je kazna..

evo jedno moje slicno iskustvo...patrola zaustavljala, izbace mi palicu, ja se pred njima okrenem i gas, i nisam ni vidio da su krenuli zamnom, stignu me na jedno 200m i ukljuce rotaciju, i ja stanem. nisam imao vozacku, auto ne registrovano, a tablice nisu bile vracene. kazna sve ukupno meni 280 km, a vlasnik auta nije dobio nikakvu kaznu, i da jos su mi uzeli tablice..meni su rekli da nisam stao nista mi nebi mogli napisati....
 
Legend
AnDel je napisao(la):
kako ce reci da nisu imali prsluke, da nije bilo cunjeva itd...a istovremeno da ih nije ni vidio :icon_biggrin:
mozes se probati da vadis na ovo drugo ili da te nisu propisno zaustavili sto opet mogu da ospore, plati 100 marki i rijesi se petljanja, tesko je obicnom smrtniku proci na sudu s tom pricom;)

Razmisli malo, logicno, pa napisi
da su imali prsluke, da su bili cunjevi tu, veca bi bila mogucnost da ih primjeti..
zbog toga se moze izvlacit na to, da jednostavno nisu bili propisno obiljezeni i to je to..
na fino, uvijek mozes proci, samo budes kulturan, fino obucen, ne svadjas se sa njima ili sudinicom i zdravo..
stim da i ovo sto roki kaze ima smisla, cesto lazu.. ja se isto nisam bas najbolje proveo na sudu, doduse sreca imao sam svjedoka, ali je policajac lagao da je bio sa kolegom a nije..
 
Član
kakva mogucnost druze veca manja, mogli su oni imati sve zivo i on ih opet nebi 'primjetio' kao i ovaj put, to 'primjecivanje' je stvar percepcije u tom slucaju...i da prodaje tu pricu da ih uopce nije vidio ?
i da kaze sve to eto ok, da nisu propisno obiljezeni da nisu imali prsluke....oni mogu da kazu da izmislja, pretpostavlja, jer ih nije vidio...i sta sad mislis da ce sudija reci da ova dvojica milicionera lazu i da nisu izvrsavali duznost kako treba, a da je upravu neki tamo lik koji je ocito bio sam, recimo da dovede i svjedoka, sta jel i taj treba da kaze da ih nisu vidjeli i da cak nisu bili obiljezeni....ja sam jednom prosao nisam im stao u centru brckog, sreca nista nije doslo, a ako su ga pisali onda vjerovatno da se ne moze izvuci na tu pricu...takva da prolazi nebi imali potrebe da stajemo uopce , mogli bi samo pricati da su oni krivi sto mi necemo da im stanemo i dovedemo 4 svjedoka plus :D
na sudu prolaze cinjenice i dokazi, logicno moze biti svasta....
ja covjeku kazem da plati tu stoji da ne nabija sudske troskove, i sam sam par puta tako najebo i platio vise, a on kako hoce ;)
 
Legend
AnDel je napisao(la):
kakva mogucnost druze veca manja, mogli su oni imati sve zivo i on ih opet nebi 'primjetio' kao i ovaj put, to 'primjecivanje' je stvar percepcije u tom slucaju...i da prodaje tu pricu da ih uopce nije vidio ?
i da kaze sve to eto ok, da nisu propisno obiljezeni da nisu imali prsluke....oni mogu da kazu da izmislja, pretpostavlja, jer ih nije vidio...i sta sad mislis da ce sudija reci da ova dvojica milicionera lazu i da nisu izvrsavali duznost kako treba, a da je upravu neki tamo lik koji je ocito bio sam, recimo da dovede i svjedoka, sta jel i taj treba da kaze da ih nisu vidjeli i da cak nisu bili obiljezeni....ja sam jednom prosao nisam im stao u centru brckog, sreca nista nije doslo, a ako su ga pisali onda vjerovatno da se ne moze izvuci na tu pricu...takva da prolazi nebi imali potrebe da stajemo uopce , mogli bi samo pricati da su oni krivi sto mi necemo da im stanemo i dovedemo 4 svjedoka plus :D
na sudu prolaze cinjenice i dokazi, logicno moze biti svasta....
ja covjeku kazem da plati tu stoji da ne nabija sudske troskove, i sam sam par puta tako najebo i platio vise, a on kako hoce ;)

Veca je mogucnost da nije stao zato sto ih nije primjetio, nego zato sto mu je bilo qraztu cejf da prodje, jel tako ? jeste.
Jel isto tako, ako te drot propisno zaustavlja, znaci fino saceka te na nekih 50-100 metara na sred trake, u prsluku kog vidis iz aviona, svijetlecom baterijom ili lizalom, onda moras stat i da neces.. mozes ti proci, ali onda sigurno ce krenut za tobom, ili ce javit negdje da si ga ugrozio ovo ono. ugl da ne pametujem
ovo sto si ti napisao ima smisla, stim da ni on, ni oni nisu postupili po zakonu, pa sad.. Boze moj
kazem nek ide nek se svadja sa kretenima koji ne provode zakon kako treba, jedono tako mozes nesto promjenit, inace uvijek ce biti suti i trpi
ja sam otisao na sud zato sto je drot SLAGAO da sam preticao 8 auta preko pune itd itd.. a nije tako bilo
dobio sam manje vise istu kazu, ali sam rekao pred sudinicom da laze, i da mu ta njegova znacka i zakletva nista ne znaci.. naravno upalilo je, nisam dobio zabranu :D
cinjenice i dokaze imaju i jedni, i drugi ako je tako, pred sudom smo svi jednaki, nebitno sto oni imaju sapke, iako jesu sluzbena lica, ako imas svjedoka (navedes bilo koga, ili bolje vise njih) onda mozes proci, bez problema.. samo ako znas i imas strpljenja da se peglas sa idiotima..
 
ma on mene nikako nije zaustavio po propisima, nebi na sud iso jer vec jednom sam imao slicnu situaciju sa njima samo je parkiranje bilo u pitanju i dobio 240 kM kazne...nemozes sa njim nikad izac na kraj ..ja sma samo mislio da cu dobit zabranu dobro je ovo nek samo stave na spisak i ovih 100KM dobro je to...:cool:

ma idem ja na sud nemoze to tako zaustavljat kako hoce ima neko i iznad njega...:icon_mad::icon_mad:nikako me nije zaustavio propisima nije imao prsluka nije imao cunjeva nije nista imao ,kazem mu nisam ja tebe ni prepoznao medju naorodom pravit se lud...
 
Član
Kakvi čunjevi ja to nisam vidio u hercegovini? Gdje postavi čunjeve? :icon_rolleyes:
Kad su me god zaustavili pola auta mi je bilo na cesti.:icon_rolleyes:
 
Član
100 KM licno provjerio zaustavljali me a ja bio popio nisam htio stat mrak bila ugasim svjetla i niza ali vidjeli tablice osvjetljleno bilo malo i et tako :D
 
Član
Franki je napisao(la):
Kakvi čunjevi ja to nisam vidio u hercegovini? Gdje postavi čunjeve? :icon_rolleyes:
Kad su me god zaustavili pola auta mi je bilo na cesti.:icon_rolleyes:

Ja nisam vidio ni jednog policajca sa markerom a kamo li sa cunjevima :D
 
Član
100 KM + 1 kazneni bod, provjerneo i to kod zivincek policije, s tim da su meni jos 30 KM za pravljenje buke i slajdranje..
 
Nedavno ja vozim, u vecernjim satima, gdje je ogranicenje 40 km/h i ja po propisu vozim kad lik sa nekim autom u raspadu, koliko sam mogao primjetiti mladici, priblizi se i pretece a 200 m ispred patrola, policajac izadje na cestu i zaustavlja ga kad lola predje u drugu traku i zaobidje ga... policajac se konta 1-2 sec sta ce kad mahnu glavom (kao u filmovima) ajmo za njim... rotaciju ukljucise i za njim... za 2 min stignem patrolu, vidim nisu ga ufatili.. lik se valjda negdje sklonuo sa autom :D ne kontam, koja bi bit patrole bila kad bi ih svak tako ignorisao i bjezao.. pogotovo gdje prekrsimo ogranicenje brzine i samo pobjegnemo.. i ja sam se uvijek pitao koje su sankcije ako ne stanemo na zaustavljanje policajca.. vidio sam par slucajeva kad ne stanu za zaustavljanje policajca :icon_rolleyes:
 
Član
Ja sam dva puta pobio policajce na sudu. Jedan je slucaj bio identican ovom, nisam im htio stati, zato sto nisu imali nista od potrebnih obiljezja za lako uocavanje po noci, cak isam imao ni svjedoka, a njih trojica bila, ni marke nisam platio ni za troskove suda, a kamoli sta drugo.
Drugi put sam oduzeo pravo prvenstva na semaforu (igrom slucaja mi u tom drugom autu bio kolega) i nasudu kazem da mi je on blicnuo i propustio da prodjem i navedem njega kao svjedoka. Niti su njega kad zvali na svjedocenje, niti sam kad dobio ikakvu kaznu ili bilo sta da platim.

Sto se tice tvog slucaja, to da te nisu zaustavljali propisno moze proci, jer ne vjerujem da ce oni lagati da su imali cunjeve i prsluke. Nece rizikovati da dobijaju opomene zbog laganja, jer ne znaju oni imas li ti svjedoke koje mozes naknadno pozvati. Jedino sto je kod tebe mozda problem je to sto ti mogu nakalemiti to sto si vozao neregistrovano auto. Koliko sam razumio auto je bilo odjavljeno i nije jos bilo registrovano. To ne mozes pobiti.
 
Član
kakav sud niste svijesni vise se vjeruje policiji i da nepropisno zaustavljanje,dug je to proces,a ne mozes dokazat........
 
Član
Ti vec nisi u pravu bez obzira sta dokazao na sudu, auto ti nije regularno. Uostalom plati kaznu da ne bude "NJIH DVOJICA A JA I BABO SAMI" :lol: Tesko je s njima izaci na kraj, jer je sud u svakom slučaju više naklonjen njima. ;)
 
Član
sve sto dostavis sudu bilo slikovitom zapisom ili pismeno sud neprihvata znam iz iskustva............
 
Top