Biznis sa elektronikom :D

Biznis sa elektronikom :D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

EJ2

Član
Opet ja u offu

Pregledao sam oglase i vidim covjek prodaje usb stick od 2 GB za 40 maraka.

Sad me bas zanima, ima li potrebe za tim dzidzama, usb stickovima, kill-switch prekidacima, raznoraznim tako stvarcicama... HD-ovima, rezacima... tako nesto

konkretno sad za usb stickove, ima li ko potrebe za 8GB za 60 maraka? Gore-dole 5 km, to su sad nevazni detalji (2gb, 4gb, 16gb itd...)

pozdraf :123:
 
Član
Na alipasinom iza Seatove garaze ima shop komp. opreme.
Mini usb stick 8Gb 30KM

like this [attachment=14526]
 
Član
nema neke velike potrebe, ali.... moda :icon_smile:

dovoljan je recimo usb od 1G za fakticki sve, ali sad ako ima 2G i samo 10KM razlike, onda kupis 2G (ono zanedobog) i bila. I usput kazes raji da imas najmoderniju stavku

Nego ne vidim svrhu tvog pitanja, je li cisto statisticki, ili i ti mislis neki biznis?:icon_biggrin:
 
Član
ma ak ces iskreno,onda sve sto danas koristis,mozes provuci kroz to pitanje...jel sve to potrebno...ustvari nije,zivjeli ljudi bez toga,niss im nije falilo...al et,sta ces...nego,kakav biznis,hehhe
 

EJ2

Član
pitanje je cisto onako jer nisam mogao bas da vjerujem ono "2GB stick za 40KM"... ako covjek sto je prodavao ovo procita - nemoj pogresno shvatiti, nije u vezi tebe, nego me cudi otkud onolika razlika u cijenama

recimo uzeo sam rodjaku sd-karticu za mobilni, 16 GB za 30 evra, on mi rece da je kod nas (kod vas, kako hocete, uglavnom u bosni) dosta skuplje

dakle - statisticki :icon_smile:
 
Član
cisto sumnjam da je 2GB,to je po zenici 15-20KM:D
to bi mogla bit osmica...mozda i 16:D:D
a kad skontas,sto ce nam dvd,kad na cd moze dosta stat...gledano u omjeru na diskete...sve se razvija,tako i to
 
Član
OK.

Sa tehnicke strane, isto kosta proizvesti memoriju u rangu od recimo 1-16GB
znaci cijena materijala (npr 0.0000001 por GB) + fixni troskovi (koji su isti za sve memorije)

Onda zavisi gdje je proizvedena (je li China ili je Finska:D)

Pa zavisi koliko je ima na stocku
pa zavisi od reklame i zelje za dobiti, pa marketinga

I malo praxe :lol: sve je moguce na ovom svijetu. Danas kupis jednu elektronsku stavku za recimo 50KM a sutra je duplo bolja (brza,veca) u istoj radnji za 38KM

'ta chesh... globala
;)
 

EJ2

Član
cuj sta ce nam dvd kad ima cd... pa vise ljudi ne uzimaju ni dvd nego odmah extra HD (znam po sebi, za one filmove morao "malo" napraviti mjesta, zao mi da brisem...) :cool:
 
makso je napisao(la):
OK.

Sa tehnicke strane, isto kosta proizvesti memoriju u rangu od recimo 1-16GB
znaci cijena materijala (npr 0.0000001 por GB) + fixni troskovi (koji su isti za sve memorije)

Onda zavisi gdje je proizvedena (je li China ili je Finska:D)

Pa zavisi koliko je ima na stocku
pa zavisi od reklame i zelje za dobiti, pa marketinga

I malo praxe :lol: sve je moguce na ovom svijetu. Danas kupis jednu elektronsku stavku za recimo 50KM a sutra je duplo bolja (brza,veca) u istoj radnji za 38KM

'ta chesh... globala
;)
ekonomista?


btw..ja donedavno koristio stick od 512 Mb i crko, morao kupit od 1 Gb, nema nigdje vise da se kupi od 512 Mb :lol:
 
Član
USB stick je korisna stvarka,na tak' fizicki malu stvarku nasnimat gomilu stvari, po meni extra!
A i cijenu su bas sad pale, 9,5 KM stick od 2GB ! ;):cool:

Koliko flopy disketa bi trebalo da snimis jedan obicni video klip! :icon_question: :lol:
 
Član
u mobil mediji 6 km kingston 2GB
sjecam se prije 3 godine kingston 1GB 50 km, platio u Mobil mediji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top