Big Bang - Jesmo li sami?

Big Bang - Jesmo li sami?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Faya_M5 je napisao(la):
addo je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
ja recimo ne vjerujem ni u sta...recimo, postoji mogucnost da ima jos nedje zivota, jer nije dzaba 9 planeta u ovom nasem suncevom sistemu (poznatih, kolko ih jos ima nepoznatih)...al opet se nista ne zna sa sigurnoscu...
po meni je malo i onaj veliki prasak glup, al opet mi je nekako i najvjerovatnije da je tako bilo...ugl, ne vjerujem u ono da je covjeka stvorio Bog, jer ne vjerujem ni u Boga...ja znam da je covjek biolosko bice, i kad umre nema vise nista, zavrseno je sve...

A sta ti mislis kako je nastalo sve ovo! Ako nije Bog stvorio!?

ne znam ko je i kako je, al nije Bog...! ja eto vjerujem da je covjek nasto od majmuna i zdravo...a majmun iz velikog praska...:D

Evo da vam ga zapaprim svima ja cu stati uz Fayu...

Ooo he who shows me a God using a finger, ooo he shall gain my trust ! ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
Neam pojma kako mozes vjerovati u to da je smrt kraj,da nema dalje..pa kakva je svrha zivota onda,  lagao ne lagao, krao ne krao, svima na kraju isto,jeli? Cuj Boga ti da postujem nekoga ko ne vjetuje ni u sta...

da necu otic u zatvor sad bi ja krao...al bojim se zakona, a ne Boga...!
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
addo je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
ja recimo ne vjerujem ni u sta...recimo, postoji mogucnost da ima jos nedje zivota, jer nije dzaba 9 planeta u ovom nasem suncevom sistemu (poznatih, kolko ih jos ima nepoznatih)...al opet se nista ne zna sa sigurnoscu...
po meni je malo i onaj veliki prasak glup, al opet mi je nekako i najvjerovatnije da je tako bilo...ugl, ne vjerujem u ono da je covjeka stvorio Bog, jer ne vjerujem ni u Boga...ja znam da je covjek biolosko bice, i kad umre nema vise nista, zavrseno je sve...

A sta ti mislis kako je nastalo sve ovo! Ako nije Bog stvorio!?

ne znam ko je i kako je, al nije Bog...! ja eto vjerujem da je covjek nasto od majmuna i zdravo...a majmun iz velikog praska...:D

Evo da vam ga zapaprim svima ja cu stati uz Fayu...

Ooo he who shows me a God using a finger, ooo he shall gain my trust ! ;)

to tibore, nek jedan stane meni u stranu :D
 
Član
Ja vjerujem u boga, vjerujem u darwinovu teoriju evolucije kao i u veliki prasak, zasto ako po vjeri se kaze da je bog stvorio covjeka, zasto to mora nuzno znaciti da je covjek odma izgledao kao sto danas izgleda, bog je stovorio bakteriju iz koje se razvila neka nova bakterija, kicmenjak ... itd pa tako do najsavrsenijeg bica evolucije, covjeka. Mozda je Bog veliki prasak, mozda je Bog stvorio veliki prasak puka nagadjanja, uglavnom po meni sve ima smisla :)
 
Har3 je napisao(la):
Ja vjerujem u boga, vjerujem u darwinovu teoriju evolucije kao i u veliki prasak, zasto ako po vjeri se kaze da je bog stvorio covjeka, zasto to mora nuzno znaciti da je covjek odma izgledao kao sto danas izgleda, bog je stovorio bakteriju iz koje se razvila neka nova bakterija, kicmenjak ... itd pa tako do najsavrsenijeg bica evolucije, covjeka. Mozda je Bog veliki prasak, mozda je Bog stvorio veliki prasak puka nagadjanja, uglavnom po meni sve ima smisla :)

ja donekle dijelim tvoje misljenje, ali da tvoj post potkrijepim cinjenicom:

Kao vjernik Islamske vjeroisovjesti čitam i štujem Kur'an. Bilo ko, ko je čitao Kur'an složit će se sa mnom da Allah dz.s. kaze da je stvorio svijet. Ali nigdje ne navodi da je to Zemlja tj. 3. planeta od sunca, tj. galaksija Mliječni put. Znači život je mogao biti stvoren u bilo kojem dijelu svemira i na bilo kojem planetu, a da smo mi jednostavno potomci neke druge izvanezmaljske vrste npr. iseljenici sa Marsa i da smo se razvili evolucijom.

A ova prica gdje nas (ne znam ko napisa ovaj post...), ljude poredi sa bakterijama tj. da smo mi, pri tome podrazumjevam svemir, mali i  nevažan dio nečega većeg, se nikako ne slažem.  
                                                                   :icon_confused:
 
Član
ja samo ono kazem, kad mi kazu ljudi "Stvoren si od Boga", pa ko je onda stvorio Boga?!
ako je Bog sam mogo bit stvoren iz niceg, pa stvorit nas, zasto onda mi nismo mogli bit stvoreni takodje iz niceg, pa se razvijat...
ima tu dosta toga da se prica, al niko ne zna 100% sta je tacno...ja kazem u sta ja vjerujem, al ne mogu to dokazat...
 
Član
@faya_m5:gledam ove sve tvoje postove...prvo,tema ima 3 stranice off-a,al kad vi mozete mogu i ja:lol:
ja sam vjernik,al ne u smislu da sam musliman i da znam proucit nesto i to je to,nego stvarno vjerujem da postoji Bog,da je On sve stvorio,da ce On odlucit kad ce to nestat...vjerujem da je ovaj zivot kusnja,test,za buduci,u Svetim Knjigama obecani,vjecni svijet...al nije to svrha vjerovanja,mislim,nije sve u tome...vjera nas uci da budemo solidarni,da ne mrzimo nikoga,da ljude u nasem okruzenju prihvatamo onakve kakvi su,sa svim njihovim manama,vrlinama,navikama,dobrim ili losim...nije samo ni u tome,al ovo sam naveo,da obrazlozim...e sad,ti kazes da ne vjerujes ni u sta,ono mislim na bozanstva...ja te ne smatram krivim ni u kom pogledu...nit smatram to tvoje kao lose..naprotiv...sto ljudi sto cudi...tvoji roditelji su te tako odgojili il si ti odlucio da budes ateista..i to je po meni ok...neko je jevrej,neko pravoslavac,budista i slicno...neko ateista..i sta sad ja se trebam sa svakim svadjat i ubjedjivat da je moja vjera ona prava,jedina ispravna,da su druge pogresne,il ubjedjivat da covjek mora vjerovat u nesto?mislim da to nije ok,svako je izabrao svoj put...NIKO od ljudi ne zna kako smo nastali nit zna kak cemo zavrsit...sve sto znamo je sadrzano u vjerskim knjigama...za neke stvari nema odgovora...konkretnog..pitanje vjere,duse,postanka i nestanka svijeta,mnogi stvari u prirodi se ne mogu objasnit...mi ne umijemo...mozemo vjerovat onome sto je napisano u knjigama,il vjerovat pretpostavci nauke,koja takodjer nije i nece bit dokazana,il nekoj svojoj pretpostavci...tako da...covjek treba da prihvati ono sto mu se nudi...u ovom slucaju su to vjerske knjige il saznanja do kojih je nauka dosla...svako moze odlucit o tome i to utice na nacin njegovog zivota...trebamo to prihvatit...zar da na osnovu toga mrzimo jedni druge,da se svadjamo?nije vrijedno,svi smo ljudi...zar da se ja i neko drugi mrzimo zato sto ja idem u dzamiju a on u crkvu?vazno je kakva je osoba iznutra...
 
Član
edoze je napisao(la):
@faya_m5:gledam ove sve tvoje postove...prvo,tema ima 3 stranice off-a,al kad vi mozete mogu i ja:lol:
ja sam vjernik,al ne u smislu da sam musliman i da znam proucit nesto i to je to,nego stvarno vjerujem da postoji Bog,da je On sve stvorio,da ce On odlucit kad ce to nestat...vjerujem da je ovaj zivot kusnja,test,za buduci,u Svetim Knjigama obecani,vjecni svijet...al nije to svrha vjerovanja,mislim,nije sve u tome...vjera nas uci da budemo solidarni,da ne mrzimo nikoga,da ljude u nasem okruzenju prihvatamo onakve kakvi su,sa svim njihovim manama,vrlinama,navikama,dobrim ili losim...nije samo ni u tome,al ovo sam naveo,da obrazlozim...e sad,ti kazes da ne vjerujes ni u sta,ono mislim na bozanstva...ja te ne smatram krivim ni u kom pogledu...nit smatram to tvoje kao lose..naprotiv...sto ljudi sto cudi...tvoji roditelji su te tako odgojili il si ti odlucio da budes ateista..i to je po meni ok...neko je jevrej,neko pravoslavac,budista i slicno...neko ateista..i sta sad ja se trebam sa svakim svadjat i ubjedjivat da je moja vjera ona prava,jedina ispravna,da su druge pogresne,il ubjedjivat da covjek mora vjerovat u nesto?mislim da to nije ok,svako je izabrao svoj put...NIKO od ljudi ne zna kako smo nastali nit zna kak cemo zavrsit...sve sto znamo je sadrzano u vjerskim knjigama...za neke stvari nema odgovora...konkretnog..pitanje vjere,duse,postanka i nestanka svijeta,mnogi stvari u prirodi se ne mogu objasnit...mi ne umijemo...mozemo vjerovat onome sto je napisano u knjigama,il vjerovat pretpostavci nauke,koja takodjer nije i nece bit dokazana,il nekoj svojoj pretpostavci...tako da...covjek treba da prihvati ono sto mu se nudi...u ovom slucaju su to vjerske knjige il saznanja do kojih je nauka dosla...svako moze odlucit o tome i to utice na nacin njegovog zivota...trebamo to prihvatit...zar da na osnovu toga mrzimo jedni druge,da se svadjamo?nije vrijedno,svi smo ljudi...zar da se ja i neko drugi mrzimo zato sto ja idem u dzamiju a on u crkvu?vazno je kakva je osoba iznutra...

Slazem se u vecini sa tobom ;)

@ faya druze moj sa tobom ne mogu nikako da se slozim, naravno necu ulaziti u tvoje, ja te postujem kao i tvoje misljenje, svak ima pravo na svoje! Al imas hiljade, milione dolaza o postojanju Boga! Eto ako vec ne vjerujes imas npr. Kur'an, Bibliju...u kojima su zapisane neke stvari koje su se desile u nama bliskoj proslosti a knjige napisane puno, puno, puno ranije!!!
 
Legend
Onaj mali zeleni "guster" mi je oduvjek bio cudan:icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
I Faya je dobro rekao - iako nije vjernik, zna da pravi Musliman, zapravo grijesim, pravi vjernik bilo koje vjere, nece nametati svoju vjeru drugome - vjera je osobna stvar, i takva treba da ostane. Sta ti imas od toga da nekoga ubjedjujes da nije u pravu, a da ti jesi - mozes mu pokusati iznijeti svoje vidjenje, pa mozda se i slozi s tobom ko zna - al sad se svadjati koja je vjera/nevjera prava, odnosno nije - m dajjjj :D Vjeruje se radi sebe - a ne radi drugih....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top